Search
Close this search box.

Kimishima Ao – Bloomin’ (Kadokawa, 2022)

Table of Contents
Spis Treści

Źródło

Source

Rewrite, Summer Pockets, Koi x Shin Ai Kanojo, Einstein Yori Ai o Komete

Wydawca

Publisher

Kadokawa

Tytuł

Title

Bloomin’

Artysta

Artist

Kimishima Ao (君島あお)

Data Wydania

Release Date

30.04.2022

MFC

1501993

Kimishima Ao – Bloomin’ (Kadokawa, 2022) – Komentarz

Kimishima Ao to artysta odpowiedzialny za projekty postaci do wielu visual novel. Zarówno tych bardziej znanych, jak i tych mniej. Zaprojektował również kilka okładek do singli na płytach CD. Publikacja zawiera sporo oryginalnej twórczości, ale również grafiki na przykład z Rewrite (Key), Summer Pockets (Key), Koi x Shin Ai Kanojo czy Einstein Yori Ai o Komete. Niemal każda strona wypełniona jest po brzegi wydrukiem. Wiele stron zawiera dzieła Kimishima Ao na dwóch pełnych stronach A4 (czyli w formacie A3) – tak, jak na zdjęciu poniżej. Jakość druku jest (jak zwykle) fenomenalna, kolory są bardzo żywe, a sama twórczość Kimishima Ao w Bloomin’ naprawdę cieszy oczy.

Wydanie prezentowane w recenzji to wersja limitowana. Artbook zapakowano tutaj w kartonowe pudełko oraz dołączono bonus w postaci książki ze szkicami. Całość liczy 144 stron w formacie A4 i wyceniona jest na ¥5000. Na samym końcu znajdziemy ciekawy wywiad z autorem Bloomin’ (w całości w języku japońskim) oraz strony z przypisami dotyczącymi poszczególnych ilustracji. Znajdują się tam między innymi krótkie komentarze od autora i kogo przedstawia ilustracja. Nie zabrakło także informacji o pochodzeniu grafiki i ewentualnie gdzie dane dzieło było oryginalnie opublikowanie.

Bloomin’ to w mojej opinii ważna pozycja w kolekcji każdego fana stylu Kimishima Ao i visual novel, do których stworzył projekty postaci.

Kimishima Ao – Bloomin (Kadokawa, 2022) – Prezentacja

Zanim pokażę kilkanaście zdjęć z zawartością artbooka, szybki rzut oka na stronę zewnętrzną. Z racji tego, iż dołączono również osobną książkę ze szkicami, całość umieszczona jest w kartonowym pudełku.

Artbook zwinięto w wysokiej jakości obwolutę oraz obi. Okładka delikatnie różni się od ilustracji na opakowaniu zewnętrznym.

Po zdjęciu obwoluty z obi, ponownie ta sama ilustracja, tylko bez kolorów.

Tak prezentuje się dodatek ze szkicami.

Galeria

Artbook

Szkice

Facebook
X
Pinterest
Telegram
Email

Ostatnia modyfikacja

Last modified:

Fuzichoco – Sai Gen Kyo (Genkosha, 2020)

Omawiany artbook autorstwa Fuzichoko (a raczej Fuji Choko) zawiera dzieła mocno inspirowane tradycyjnymi japońskimi strojami, folklorem oraz ogólnymi motywami. Całość jest mocno nasycona kolorami, co zresztą jest cechą rozpoznawczą artystki. Jej prace można sprawdzić na profilu Pixiv.

Akasa Ai – Red Queen (Kadokawa, 2022)

Artbook zatytułowany Red Queen wydany przez Kadakowa to zbiór oryginalnych ilustracji autorstwa Akasa Ai. Liczy 128 stron w formacie A4 zadrukowanych w pełnym kolorze na świetnej jakości papieru. Jakość wydruku robi wrażenie - szczególnie gdy przegląda się całość na żywo. Publikację podzielono na osiem rozdziałów. Przedostatni pokazuje proces tworzenia dzieł w wykonaniu autora, natomiast ostatnie dwie strony pokazują miniatury wszystkich stron.

Urushihara Satoshi – Cell Works (Movic, 1994)

Urushihara Satoshi to mangaka i ilustrator znany ze swojego charakterystycznego stylu i zamiłowania do eksponowania kobiecych piersi. Na podstawie jego prac powstały takie anime jak Plastic Little i Legend of Lemnear. Zajmował się również designem postaci w takich grach jak Langrisser i Growlanser.

Konomi – ArtWorks (Kadokawa, 2022)

Najpopularniejszymi ilustracjami Konomi są okładki light novel Liar Liar. W recenzowanym artbooku nie zabrakło materiałów przedstawiających bohaterki tego tytułu. Oprócz tego zobaczyć możemy tutaj także oryginalne dzieła twórcy, jak i bohaterki innej light novel - Cross Connect.