Seifuku Kanojo – Himari Hatsukoi BOX (Entergram, 2024)

Tagi

Tags

Kategorie

Categories

Wstęp

Seifuku Kanojo to nowa gra visual novel w formie dating simu doświadczonego studia Entergram, które wydało wiele świetnych visual novel. Z racji, iż jest to dating sim – formuła rozgrywki odbiega od liniowych visual novel (nawet tych z wieloma ścieżkami). Gdy tylko zobaczyłem pierwsze materiały promocyjne, wiedziałem, że będzie to mój zakup day one. Kilka miesięcy później zauważyłem, że będą dostępne edycje kolekcjonerskie. Po szybkim zapoznaniu się z zawartością zdecydowałem się na preorder. Jak oceniam dodatki dołączone do tej kolekcjonerki i co w ogóle zostało dołączone? Zapraszam do zapoznania się z poniższym wpisem oraz filmem.

Seifuku Kanojo – Himari Hatsukoi BOX (Entergram, 2024)

Rozmiar pudełka jest dość spory. Do tego też sporo waży, więc całość sprawia wrażenie wypakowania gadżetami z gry po brzegi. Na samym wrażeniu się nie kończy, ponieważ zawartość jest naprawdę bogata. Tak właśnie powinny wyglądać edycje kolekcjonerskie! Naprawdę jestem pod wrażeniem, jak wiele rzeczy otrzymałem. Szczególnie jeśli wezmę również pod uwagę bonusy dołączone do zakupu w japońskim Amazonie. Osobiście wybrałem wersję na Nintendo Switch. Dostępne były również na konsole PlayStation oraz PC. Kwestią wyboru kupującego pozostał również wybór jednego z trzech motywów kolekcjonerki. Każdy poświęcony innej bohaterce, z unikalną zawartością dla poszczególnej z nich. Ponadto można było wybrać jeden z dwóch typów dodatków dodawanych przez japoński oddział Amazon. Niestety, w momencie jak składałem zamówienie, najwyższa opcja nie była już dostępna. Zawierała ona kryształ z laserowym grawerem z podstawką podświetlaną diodami LED.

Seifuku Kanojo – Podstawowa zawartość

 • Pudełko z grą na Nintendo Switch.
 • Płyta CD z pełną ścieżką dźwiękową
 • Trzy losowe karty przedstawiające bohaterki (w tym jedna kolekcjonerka do gry karcianej Lycee Overture)
 • Torba stylizowana na taką, jakiej używają bohaterki w grze
 • Artbook
 • Akrylowa figurka przedstawiająca wybraną bohaterkę
 • Płyta CD zawierająca opening, ending i character song
 • Drama CD poświęcona wybranej bohaterce (Himari w moim przypadku)
 • Dwa akrylowe breloki
 • Plakat na materiale/gobelin z motywem wybranej bohaterki w formacie B2 z dołączonym mocowaniem

Seifuku Kanojo – Bonusy dołączone do wersji japońskiego oddziału Amazon

 • Plakat na materiale/gobelin w formacie B3 z dołączonym mocowaniem
 • Set sześciu fotografii z motywem wybranej bohaterki z dołączoną akrylową ramką, w której można je umieścić
 • Akrylowy brelok z motywem wybranej bohaterki
 • Przezroczysta folia z nadrukowanym motywem wybranej bohaterki

Opakowanie Seifuku Kanojo

Pudełko prezentuje się bardzo estetycznie. Ilustracje i wszystkie informacje nadrukowane są na kartonie w formie obwoluty pokrytej błyszczącą folią. Całość bardzo ciasno przylega do głównego pudełka. Sprawia to, iż z jednej strony nie ulegnie szybkiemu uszkodzeniu z racji przesuwania, ale dość trudno się go też ściąga. Trzeba mocno uważać, by przypadkiem nie roztargać całości.

Pudełko z podstawową zawartością Seifuku Kanojo

W środku mamy już właściwe pudełko z całą podstawową zawartością. Poniżej można zobaczyć poszczególne warstwy ułożonych przedmiotów.

Pudełko z grą Seifuku Kanojo na konsolę Nintendo Switch

Okładka identyczna, jak w wersji normalnej. W środku nie ma żadnej instrukcji czy bookletu. Jedynie sam kartridż z grą.

Drama CD

Drama CD ze scenkami z wybraną bohaterką (w moim przypadku Himari), zatytułowana 「#おうちデート」不思議ちゃん後輩彼女と初めての朝 / „#Ouchi Date” Fushigi-chan Kouhai Kanojo to Hajimete no Asa. Trudno jest go przetłumaczyć bez utracenia niuansów oryginału. W dużym uproszczeniu może to brzmieć następująco – „#RandkaWDomu” – Pierwszy poranek z tajemniczą młodszą dziewczyną. Warto zwrócić uwagę, że słowo kouhai (podobnie jak senpai), nie oznacza różnicy wieku, ale stażu. W settingu szkolnym, między uczniami często jednak właśnie różnica tyczy się wieku. Dodatkowo zwrot 不思議ちゃん/fushigi-chan uosabia niejako tajemniczy charakter bohaterki przez dodanie sufiksu chan.

Plakat na materiale

Druk wykonano naprawdę w przyzwoitej jakości. Materiał poliestrowy, więc pewnie metodą sublimacji. Co ciekawe – dołączono również pełne mocowanie umożliwiające zawieszenie na ścianie. Dwie składane rurki (dzięki temu zmieściły się do pudełka kolekcjonerki) oraz sznurek.

Akrylowe breloki

Kolejna warstwa gadżetów to dwa akrylowe breloki. Jeden przedstawia bohaterkę z wybranej przez nas edycji gry, drugi jej torebkę. Oba są dość sporych rozmiarów jak na przedmioty tego typu.

Torba

Ponieważ zdjęcia nie oddają rzeczywistych rozmiarów, porównam wielkość tego gadżetu do typowych torebek na dokumenty zawieszanych na ramię. Bardziej tych większych niż mniejszych. Spokojnie zmieści się w niej portfel, telefon i kilka innych rzeczy. Torba ma nadrukowane logo gry. Stylizowana jest na torby używane przez bohaterki w grze.

Akrylowa figurka

Jakość nadruku jest więcej niż zadowalająca. Podobnie zresztą jak sam jej rozmiar. Spokojnie można ją postawić obok normalnych figurek na półce i będzie prezentować się wyśmienicie. Szkoda tylko, że nadruk zrealizowano tylko z jednej strony. Widziałem już podobne statuetki w innych kolekcjonerkach z obustronnym nadrukiem i efekt był po prostu genialny.

Karty kolekcjonerskie

Karty dołączane były losowo. Jedna z nich wchodzi w skład kolekcjonerskiej gry karcianej o nazwie Lycee Overture.

Płyta CD „#Kawaii Song” z openingiem i endingiem

Mini album zawiera cztery utwory. Opening w wykonaniu 幸祜/Koko zatytułowany 私を纏う / Watashi o matou. Do tego trzy endingi w wykonaniu poszczególnych bohaterek.

Płyta CD #SeifukuMemorial

Album zawiera pełną ścieżkę dźwiękową gry. Całość liczy 35 utworów w wykonaniu ハム / Hamu. Miła niespodzianka, gdyż zazwyczaj do edycji kolekcjonerskich (niestety) dołączane są płyty ze składankami tylko wybranych nagrań.

Artbook

A właściwie illustration book zawierający 80 stron. Niestety nie mam bladego pojęcia, jaki jest jego rozmiar. Skoro plakaty używają rozmiarówki B, więc zakładam, iż omawiany artbook to będzie format B5. Niemal wszystkie ilustracje wypełniają większość przestrzeni danej strony. Jakość druku jest bardziej niż zadowalająca, można ją z powodzeniem porównać do artbooków, które często recenzuję. Poniżej umieszczam kilka wybranych stron.

Dodatki japońskiego Amazonu

Niestety – te dodatki nie były umieszczone w pudełku z innymi materiałami wchodzącymi w skład edycji kolekcjonerskiej. Zostały one dorzucone luzem jako oddzielny pakiet. Szkoda, że zdecydowano się na zapakowanie ich w jakiś karton z nadrukiem, lub choć nie dodano jakiejś torby, gdzie byłoby można całość przechowywać.

Plakat na materiale/gobelin w formacie B3 z dołączonym mocowaniem

Jakość druku w zasadzie identyczna jak w przypadku tego większego. Różnicą jest to, iż mocowanie zintegrowane jest z całością. Plakat był zwinięty i zapakowany w folię.

Set sześciu fotografii z motywem wybranej bohaterki z dołączoną akrylową ramką

Wszystkie z sześciu dołączonych ilustracji znajdują się również w przedstawianym wyżej artbooku. Ponieważ wybrałem zestaw z Tamayori Himari, otrzymałem ilustracje i ramkę przedstawiające właśnie ją.

Akrylowy brelok z motywem Tamayori Himari

Przezroczysta folia z nadrukowanym motywem wybranej bohaterki

Gadżet, który można użyć na wiele sposobów. Ja bym widział to w środku pudełka wykonanego z pleksi oświetlonego diodami LED.

Film z unboxingu Seifuku Kanojo – Himari Hatsukoi BOX (Entergram, 2024)

Premiera wkrótce.

Seifuku Kanojo – Himari Hatsukoi BOX (Entergram, 2024) – podsumowanie

Gdy otrzymałem paczkę i wyciągnąłem pudełko z opakowania przesyłki, byłem pod wrażeniem jego ciężaru. Mimo tego, że zapoznałem się przed zakupem z zawartością, to ilość dodatków mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Dokładnie tak powinny wyglądać edycje kolekcjonerskie gier. Kupując kolekcjonerkę, płaci się w końcu za dodatki premium, a nie zrobione bez pomysłu ochłapy, z którymi coraz częściej mamy do czynienia. W przypadku Seifuku Kanojo widać, za co się zapłaciło. Zawartość wręcz wysypuje się z pudełka.

Bez wątpienia jest to kolekcjonerka, którą mogę z czystym sumieniem, z całego serca polecić. Jeśli jesteś fanem studia Entergram lub po prostu chcesz spróbować jakiegoś dobrego dating simu – nie ma się nad czym zastanawiać. Aczkolwiek obecnie może pojawić się problem z dostępnością. W momencie pisania tego wpisu japoński Amazon nie miał już na stanie kolekcjonerek. Niemniej jednak warto poszukać w innych miejscach – pewnie przez jakiś czas będzie możliwość zakupu w normalnej cenie. Na zakończenie dodam, że recenzja gry pojawi się na pewno na stronie, gdy tylko będę miał czas na jej ukończenie.

Ostatnia modyfikacja:
7 marca 2024

Last modified:
7 marca 2024

Podobne Wpisy

Related Posts