Fuzichoco – Sai Gen Kyo (Genkosha, 2020)

Tagi

Tags

Kategorie

Categories

Fuzichoco – Sai Gen Kyo (Genkosha, 2020) - Dane

Fuzichoco – Sai Gen Kyo (Genkosha, 2020) - Details

Źródło

Source

Fate/Grand Order, Hachi-nan tte, Sore wa Nai deshou!, Onmyoji, Touhou Project, Vocaloid

Wydawca

Publisher

Genkosha
k

Tytuł Oryginalny

Original Title

藤ちょこ画集 彩幻境

Artysta

Artist

藤ちょこ (Fuji Choko)

Data Wydania

Release Date

04.04.2020

MFC

MFC

943818

Fuzichoco – Sai Gen Kyo (Genkosha, 2020) – Komentarz

Omawiany artbook autorstwa Fuzichoko (a raczej Fuji Choko) zawiera dzieła mocno inspirowane tradycyjnymi japońskimi strojami, folklorem oraz ogólnymi motywami. Całość jest mocno nasycona kolorami, co zresztą jest cechą rozpoznawczą artystki. Jej prace można sprawdzić na profilu Pixiv.

Publikacja zawiera 192 strony. Składa się niemal wyłącznie z ilustracji drukowanych na bardzo dobrej jakości papierze kredowym. Zawiera rozkładane strony, a na nich między innymi postacie z Fate/Grand Order, Touhou Project czy Vocaloidy, Onmyoji i Hachi-nan tte, Sore wa Nai deshou! Same rysunki są niesamowicie szczegółowe. Mnóstwo detali naniesiono nie tylko na samych bohaterów. Również na tła przedstawiające tradycyjne japońskie posiadłości, świątynie, postacie z fokloru, ale również świat fantasy, bądź połączenie wszystkich elementów. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż w każdą ilustrację autorka włożyła całe swe serce. Na większość z nich nie wystarczy tylko zerknąć. Trzeba poświęcić dobrych kilka chwil, żeby zobaczyć, jak doskonale komponuje się pierwszy plan z tym, co pojawia się na tłach.

Fuji Choko śledzę już od dłuższego czasu na Pixiv, więc postanowiłem zakupić Sai Gen Kyo, ponieważ uwielbiam jej styl. Absolutnie nie żałuję zakupu. W zasadzie każda ilustracja ma w sobie coś hipnotyzującego, sprawiającego, iż nie można od niej oderwać wzroku. Jakość samego druku i wydania tylko ten efekt potęguje. Polecam go w zasadzie każdemu, nawet jeśli o tej ilustratorce nie słyszeliście.

Fuzichoco – Sai Gen Kyo (Genkosha, 2020) – Prezentacja

Zanim pokażę kilkanaście zdjęć z zawartością artbooka, szybki rzut oka na stronę zewnętrzną zwiniętą w wysokiej jakości obwolutę, na której dodatkowo znajduje się obi.

Fuzichoco - Sai Gen Kyo (Genkosha, 2020) - recenzja artbooka - rascal.pl

Tak wygląda tył:

Fuzichoco - Sai Gen Kyo (Genkosha, 2020) - recenzja artbooka - rascal.pl

A tak artbook prezentuje się bez obwoluty:

Fuzichoco - Sai Gen Kyo (Genkosha, 2020) - recenzja artbooka - rascal.pl

Galeria

Ostatnia modyfikacja:
30 listopada 2022
Last modified:
30 listopada 2022