Search
Close this search box.

Artbooki

Artbook przedstawia twórczość sune. Konkretniej - zawartość skupia się na ilustracjach bohaterów light novel o tytule Kawaikereba Hentai Demo Suki ni Natte Kuremasuka? Powieść ta dostała adaptację anime, którą naprawdę pozytywnie wspominam.
Crystal Clear to kolekcja dzieł w formie artbooka autorstwa anmi. Znajdują się tu oryginalne projekty autora, lecz znacznie więcej miejsca poświęcono postaciom ze znanych tytułów.
Kuro Tights to antologia pod przewodnictwem Yom o tematyce rajstop, a raczej dziewczyn w nie przywdzianych. Artbook zawiera dzieła różnych artystów, nie tylko te pomysłodawcy. Każda kolejna strona poświęcona jest innemu twórcy.
Publikacja Sanctuaire przedstawia dzieła Toosaka Asagi. Zarówno jej oryginalne postacie, jak i takie przedstawiające bohaterki Fate/Grand Order. Ma ona w swoim dorobku wiele okładek i ilustracji do różnych light novel. Jednak oprócz tego, odpowiadała również za projekty postaci w kilku anime oraz projekty awatarów dla kilku VTuberek.
Już na samym początku autor wita nas wyjaśnieniem znaczenia tytułu publikacji. Aikyo odnosi się do uroczej, czarującej natury lub nostalgicznego uczucia. Ciesz się ciepłą atmosferą dzieł sztuki z wyjątkowymi, pięknymi akcentami. Jakby nie patrzeć, podczas przeglądania kolejnych stron i prac Ogipote zaprezentowanych w omawianym artbooku Aikyo, dokładnie takie uczucia towarzyszą.
Najpopularniejszymi ilustracjami Konomi są okładki light novel Liar Liar. W recenzowanym artbooku nie zabrakło materiałów przedstawiających bohaterki tego tytułu. Oprócz tego zobaczyć możemy tutaj także oryginalne dzieła twórcy, jak i bohaterki innej light novel - Cross Connect.
Kolejny artbook Kantoku w mojej kolekcji. Tym razem jest to antologia pod jego przewodnictwem o tematyce japońskich szkolnych mundurków, a raczej dziewczyn w nie ubranych. Publikacja zawiera dzieła różnych artystów, nie tylko te, samego pomysłodawcy.
Tym razem obiektem recenzji jest artbook przedstawiający bohaterów light novel o tytule Imouto sae Ireba Ii. Częścią wizualną zajął się właśnie Kantoku. Większość kojarzy pewnie ten tytuł (o ile w ogóle) z adaptacji anime. Niestety, delikatnie mówiąc - nawet nie zbliżyła się ona do wyczerpania materiału źródłowego. Do tego, w adaptacji anime designem postaci zajął się już kto inny, tylko wzorując się na oryginale.
Artbook zatytułowany Girls Planet autorstwa Komeshiro Kasu zawiera przede wszystkim oryginalne ilustracje artysty. Liczy 176 stron w formacie A4. Wydruk - tradycyjnie na wysokiej jakości, grubym papierze.
Kimishima Ao to artysta odpowiedzialny za projekty postaci do wielu visual novel. Zarówno tym bardziej znanych jak i tych mniej. Zaprojektował również kilka okładek do singli na płytach CD. Publikacja zawiera sporo oryginalnej twórczości, ale również grafiki na przykład z Rewrite (Key), Summer Pockets (Key).
Konbu Wakame to artysta odpowiedzialny między innymi za rysunki z mangach takich jak Jahy-sama wa Kujikenai!, Saikin Yatotta Maid ga Ayashii czy Sekai de Ichiban Oppai ga Suki! Mimo, że na wielu stronach przewija trochę postaci, to właśnie bohaterki tych tytułów postawione są na pierwszym planie Soleil.
Yabuki Kentarou - twórca, którego pewnie większości przedstawiać nie trzeba. Najbardziej znany z bijącej rekordy popularności mangi To LOVEru. Venus to kolejny zbiór jego ilustracji z kontynuacji tej serii, czyli To LOVEru Darkness.