Search
Close this search box.

KOS-MOS:Re – 1/7 – Xenoblade 2 (Good Smile Company, 2020)

Table of Contents
Spis Treści

Źródło

Source

Xenoblade 2

Producent

Manufacturer

Good Smile Company

Typ

Type

Normalny

Rozmiar

Size

210mm

Data Premiery

Release Date

27.08.2020

MFC

740131

KOS-MOS:Re – 1/7 – Xenoblade 2 (Good Smile Company, 2020) – Komentarz

Wstęp

O tym, jak wielkim fanem serii Xenoblade jestem (w szczególności części drugiej), nie muszę raczej wspominać za każdym razem, gdy recenzuję jakiś produkt nawiązujący do tego tytułu. KOS-MOS:Re to jedna z moich ulubionych blade. Odkąd ją tylko wylosowałem, nigdy nie opuściła mojego składu. Ponadto jest to przede wszystkim główna bohaterka gry Xenosaga, więc jako fan całego tego uniwersum nie mogłem przejść obojętnie obok tak pięknej figurki. Musiała po prostu pojawić się obok Homury. W przyszłości zapewne dołączą do nich jeszcze Nia oraz Hikari.

KOS-MOS:Re – 1/7 – Xenoblade 2 (Good Smile Company, 2020) – Jakość wykonania

Premiera figurki to rok 2020. W przeciwieństwie do innych statuetek z tej serii nie miała wznowionej produkcji w kolejnych latach. Na pudełku oprócz hologramu Good Smile Company znajduje się również hologram jakości Nintendo. Projekt został stworzony na podstawie ilustracji autorstwa Tanaka Kunihiko. Rzeźbą zajął się Akimofu, natomiast za malowanie odpowiedzialny był Akimoto Hajime. Podobnie jak w przypadku recenzowanej jakiś czas temu Homury, nie mam się absolutnie do niczego przyczepić, jeśli chodzi o jakość wykonania. Całość posiada niesamowitą ilość szczegółów, nie widać żadnych niedoskonałości w malowaniu. Po wyciągnięciu z pudełka na figurce nie zalegał kurz. Nie było również problemu z umieszczeniem całej postaci w podstawce.

Twarz KOS-MOS:Re prezentuje się pięknie w każdej perspektywie i kącie patrzenia. Figurka składa się z kilku elementów, które trzeba ręcznie złożyć. Jest to jednak na tyle proste, że nie musiałem zaglądać do dołączonej instrukcji. Do wyboru mamy dwie wersje kasku. Domyślnie jest w wersji założonej w połowie – tak też zostało u mnie. Nie widzę sensu zakrywania twarzy bohaterki.

Podsumowanie

Fani bohaterki – niezależnie czy poznali ją w Xenosadze, czy Xenoblade 2 nie mają się nad czym zastanawiać. Pozycja obowiązkowa, zdecydowanie warta swojej ceny. Figurka prezentuje się wybitnie i bezsprzecznie powinna zająć jedno z najbardziej widocznych miejsc w gablotce na figurki.

KOS-MOS:Re – 1/7 – Xenoblade 2 (Good Smile Company, 2020) – Galeria

Pudełko

Figurka

Film

Facebook
X
Pinterest
Telegram
Email

Ostatnia modyfikacja

Last modified:

Nemesis – B-style 1/4 – To LOVE-Ru (FREEing, 2022)

Nie będę ukrywał - na tę figurę polowałem już od dłuższego czasu - nie zorientowałem się na czas z preorderem kilka lat temu. Niestety albo ceny były astronomiczne, albo sprzedawcy życzyli sobie ogromne kwoty za wysyłkę (w końcu pudełko jest dość masywne). Ostatnio jednak udało mi się ją zakupić (i to w wersji takiej jak chciałem, ponieważ istnieje również taka bez rajstop) w dość rozsądnej cenie.

Takemoto Uruka – 1/7 – Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai (Phat Company, 2022)

Trochę martwiłem się, czytając komentarze o to, jak wyglądać będzie jej twarz, ponieważ wiele ludzi na to narzekało. Po otwarciu zauważyłem, iż design jest nieco bliższy temu, jak wygląda ta postać w materiale źródłowym adaptacji (manga) niż tego, jaki styl przyjął Silverlink oraz większość fanartów.

Koakuma Rias-chan – 1/6 – Original Character (Bishop’s Rondo, 2020)

Figurka została stworzona na podstawie ilustracji Ayuma Sayu. Koakuma Rias-chan to oryginalny projekt tego artysty. Producentem jest Bishop's Rondo, czyli firma zajmująca się głównie przenoszeniem oryginalnych postaci do formy 3D w postaci wysokiej jakości figurek.

Tokisaki Kurumi – 1/7 (Alluring Kimono Ver.) – Date a Live (KDColle, 2020)

Kolejna figurka Kurumi w skali 1/7 wylądowała w mojej kolekcji. Tym razem ubrana w kimono. Gdy tylko ją zobaczyłem, po prostu nie mogłem się oprzeć i od razu znalazła się w koszyku. Statuetka została wyceniona na ¥20000. Jakość wykonania nie pozostawia złudzeń, iż jest warta swojej ceny.