Jako fan serii Fire Emblem, nie mogłem po prostu przejść obojętnie obok edycji kolekcjonerskiej jednej z najlepszych gier Fire Emblem, jakie się ukazały. Tym bardziej, że jako jeden z nielicznych tytułów Fire Emblem, ta część nie została ocenzurowana na zachodzie (pomijając drobne szczegóły w tłumaczeniu niektórych dialogów).
Z serią Senran Kagura byłem od samego początku. Już pierwsza wersja, która ukazała się jako tytuł na wyłączność dla konsoli Nintendo 3DS, bardzo przypadła mi do gustu. Świetne połączenie slashera z visual novel z dużą ilością przyjemnego fanserwisu i bohaterkami, z którymi szybko się zżywamy. Seria posiada mnóstwo spin-offów, dwie adaptacje anime i mangę.
Claude, niedawno mianowany na stopień chorążego w Federacji Ziemskiej, otrzymuje swoje pierwsze zadanie pod nadzorem ojca. Misja polega na zbadaniu planety Milocinia, gdzie pojawiło się tajemnicze pole energetyczne. Claude odkrywa zagadkowe urządzenie, jednak wbrew rozkazom, postanawia przyjrzeć mu się bliżej. Urządzenie w ten sposób aktywuje się, teleportując go na planetę Expel.
Podczas swojej podróży w poszukiwaniu królestwa Estalucia, kapitan Djeeta i jej załoga składająca się z Lyrii, Vyrna, Kataliny, Io, Rackama, Eugena i Rosetty dotarli do podniebnego królestwa Zegagrande na pokładzie podniebnego okrętu zwanego Grandcypher. Zostają zaatakowani przez potwory tuż po przybyciu, zmuszając Djeetę i Lyrię do przywołania mitycznej bestii Bahamuta, aby odeprzeć atak. Jednak Lyria nagle traci kontrolę nad Bahamutem, który zwraca się przeciwko niej. Załodze ledwo udaje się go powstrzymać.
Po tym, jak Reanowi udało się uciec z Tristy wraz z Celine i Valimarem, budzi się w górach niedaleko swojego rodzinnego miasta, niepewny losu swoich przyjaciół, którzy dzielnie wystawili się na niebezpieczeństwo, aby umożliwić mu ucieczkę. Mimo przeciwności losu i niezwykle trudnej sytuacji geopolitycznej Rean postanawia zjednoczyć ponownie Klasę VII i innych uczniów Akademii Wojskowej Thors.
Yuuki Makoto przenosi się do szkoły średniej Gokkoukan. Po dotarciu to Tokio, pospiesznie udaje się do akademika, w którym ma zamieszkać, z racji tego, że godzina jest już dość późna. Gdy wybija północ, chłopak zdaje sobie sprawę, iż dzieje się coś dziwnego. Nie widzi żadnej żywej duszy na ulicach - zamiast tego, wszędzie znajdują się ustawione pionowo trumny. Po dotarciu na miejsce wita go tajemnicza postać proponująca podpisanie kontraktu. Następnie jest światkiem walki z mroczną istotą zwaną cieniem, podczas której budzi w sobie Personę.
Seifuku Kanojo to nowa gra visual novel w formie dating simu doświadczonego studia Entergram, które wydało wiele świetnych visual novel. Z racji, iż jest to dating sim – formuła rozgrywki odbiega od liniowych visual novel (nawet tych z wieloma ścieżkami). Gdy tylko zobaczyłem pierwsze materiały promocyjne, wiedziałem, że będzie to mój zakup day one.
Otsuu i Mała Syrenka są częścią grupy znanej jako "Świt", która działa w Jail - żywym więzieniu, które żywi się uwięzionymi w nim ludźmi. Więzienie powstało kilka lat wcześniej wraz z zawaleniem się otaczającego je miasta. Teraz pokręcone stworzenia znane jako Marchen i Nightmare wędrują po jego korytarzach. Otsuu i jej grupa próbują przetrwać te okropności.
Rean Schwarzer właśnie zaczyna naukę w prestiżowej szkole wojskowej Thors. Słynie ona z dość nowoczesnego podejścia do nauczania. Jako jedna z niewielu elitarnych placówek umożliwia naukę ludziom, w których nie płynie szlachecka krew.
Przedmiotem wpisu jest coś, co można nazwać świętym graalem. Jest to limitowana edycja konsoli Nintendo 3DS z motywami z gry New Love Plus+ dostępna wyłącznie w Japonii.
Nigdy wcześniej nie słyszałem o tej grze. Pierwotnie wydana była na konsolę PlayStation 3. Później także na inne platformy. Wersja na Nintendo Switch to remaster. Trafiłem na nią tylko dlatego, gdyż przez przypadek zauważyłem tweeta na temat edycji kolekcjonerskiej udostępnionego przez jednego z użytkowników, którego obserwuję.
Rozmiar pudełka jest dość spory, jednak nie większy od recenzowanych przeze mnie wcześniej kolekcjonerkach gier Xenoblade w oryginalnych wersjach japońskich. Co znajduje się w środku?