Gry
Persona 3 Reload (2024)

Persona 3 Reload (2024)

Yuuki Makoto przenosi się do szkoły średniej Gokkoukan. Po dotarciu to Tokio, pospiesznie udaje się do akademika, w którym ma zamieszkać, z racji tego, że godzina jest już dość późna. Gdy wybija północ, chłopak zdaje sobie sprawę, iż dzieje się coś dziwnego. Nie widzi żadnej żywej duszy na ulicach – zamiast tego, wszędzie znajdują się ustawione pionowo trumny. Po dotarciu na miejsce wita go tajemnicza postać proponująca podpisanie kontraktu. Następnie jest światkiem walki z mroczną istotą zwaną cieniem, podczas której budzi w sobie Personę.

Seifuku Kanojo – Himari Hatsukoi BOX (Entergram, 2024)

Seifuku Kanojo – Himari Hatsukoi BOX (Entergram, 2024)

Seifuku Kanojo to nowa gra visual novel w formie dating simu doświadczonego studia Entergram, które wydało wiele świetnych visual novel. Z racji, iż jest to dating sim – formuła rozgrywki odbiega od liniowych visual novel (nawet tych z wieloma ścieżkami). Gdy tylko zobaczyłem pierwsze materiały promocyjne, wiedziałem, że będzie to mój zakup day one.

Mary Skelter 2 (2018) (Nintendo Switch)

Mary Skelter 2 (2018) (Nintendo Switch)

Otsuu i Mała Syrenka są częścią grupy znanej jako „Świt”, która działa w Jail – żywym więzieniu, które żywi się uwięzionymi w nim ludźmi. Więzienie powstało kilka lat wcześniej wraz z zawaleniem się otaczającego je miasta. Teraz pokręcone stworzenia znane jako Marchen i Nightmare wędrują po jego korytarzach. Otsuu i jej grupa próbują przetrwać te okropności.

Record of Agarest War Limited Edition (Nintendo Switch, 2023)

Record of Agarest War Limited Edition (Nintendo Switch, 2023)

Nigdy wcześniej nie słyszałem o tej grze. Pierwotnie wydana była na konsolę PlayStation 3. Później także na inne platformy. Wersja na Nintendo Switch to remaster. Trafiłem na nią tylko dlatego, gdyż przez przypadek zauważyłem tweeta na temat edycji kolekcjonerskiej udostępnionego przez jednego z użytkowników, którego obserwuję.

Xenoblade 3 Collector’s Edition (Nintendo Switch, 2022)

Xenoblade 3 Collector’s Edition (Nintendo Switch, 2022)

W tym przypadku Nintendo trochę dziwnie załatwiło sprawę z edycją kolekcjonerską. Jej premiera miała trzy miesiące po premierze gry w wersji standardowej. Na szczęście umożliwiono zakup wersji bez gry dla tych, którzy posiadają ją już w swojej kolekcji. Mówię tutaj stricte o oryginalnej japońskiej wersji. Na zachodzie nawet nie podano jeszcze daty premiery. Jednak dla mnie, jako kolekcjonera wersja oryginalna ma o wiele większą wartość. Między innymi dlatego, ponieważ w artbooku użyto oryginalnych imion zamiast zmyślonych z marnego dubbingu angielskiego.

Trinity Trigger Collector’s Edition (Nintendo Switch, 2022)

Trinity Trigger Collector’s Edition (Nintendo Switch, 2022)

Niedawno miała premierę nowa gra JRPG – o tytule Trinity Trigger, mocno inspirowana klasykami z lat 90. Została ona stworzona przez studio Three Rings a wydana przez FuRyu. Akcja rozgrywa się w uniwersum, w którym o władzę walczy Bóg Porządku z Bogiem Chaosu. Gameplay można zobaczyć tutaj. Japoński oddział Amazonu oraz portal GAMECITY przygotował ciekawą wersją kolecjonerską, którą przedstawię w tym wpisie.

GrimGrimoire OnceMore Collector’s Edition (Vanillaware, 2022)

GrimGrimoire OnceMore Collector’s Edition (Vanillaware, 2022)

28 lipca tego roku miała premierę zremasterowana wersja dość mało znanej gry RTS od Vanillaware, w której wcielamy się w postać tkwiącą w pętli czasowej – Lillet. Nigdy nie miałem styczności z tym tytułem, a Vanillaware robi bardzo unikalne gry, więc zdecydowałem się na zakup wersji kolekcjonerskiej. Gra miała premierę wyłącznie w języku japońskim.

Xenoblade 3 (2022)

Xenoblade 3 (2022)

Aionos to miejsce, gdzie mechanicznie biegły lud Keves i zorientowany na ether lud Agnus toczą ze sobą nieustanną wojnę. Wojny toczone są przez zmodyfikowanych żołnierzy ze sztucznie ograniczonym czasem życia wynoszącym dziesięć lat spędzanych całości na walce i doskonaleniu umiejętności bitewnych. Wśród obu sił istnieją również żołnierze grający na specjalnych fletach, przeprowadzają rytuały nad swoimi znajomymi, poległymi na polu bitwy.

Shin Megami Tensei V (Nintendo Switch, 2021)

Shin Megami Tensei V (Nintendo Switch, 2021)

Honda Takumi, zwyczajny uczeń szkoły średniej, oraz jego przyjaciele Atsuta Yuzuru i Dazai Ichirou zostają zaskoczeni tajemniczym trzęsieniem ziemi i przeniesieni do Da’at; alternatywnej apokaliptycznej wersji Tokio pośród potężnej bitwy między aniołami i demonami.