Search
Close this search box.

Kantoku – Imouto sae Ireba Ii. Art Works (Shogakukan, 2020)

Table of Contents
Spis Treści

Źródło

Source

Imouto sae Ireba Ii.

Wydawca

Publisher

Shogakukan

Tytuł

Title

妹さえいればいい。カントクARTWORKS

Artysta

Artist

Kantoku

Data Wydania

Release Date

18.02.2020

MFC

941460

Kantoku – Imouto sae Ireba Ii. Art Works (Shogakukan, 2020) – Komentarz

O tym, że jestem fanem Kantoku, pisałem już od dawna. Uwielbiam jego styl i character design. Tym razem obiektem recenzji jest artbook, przedstawiający bohaterów light novel o tytule Imouto sae Ireba Ii. Częścią wizualną zajął się właśnie Kantoku. Większość kojarzy pewnie ten tytuł (o ile w ogóle) z adaptacji anime. Niestety, delikatnie mówiąc – nawet nie zbliżyła się ona do wyczerpania materiału źródłowego. Nie ma co też już raczej liczyć na sezon drugi. Jednak Masamune-kun no Revenge ostatnio dostało po sześciu latach sezon drugi, więc może nie wszystko stracone. Do tego, w adaptacji anime designem postaci zajął się już kto inny, tylko wzorując się na oryginale.

Omawiany artbook wydano w roku 2020. Liczy on 200 stron, większość w pełnym kolorze. Autor podzielił go na sześć rozdziałów, w których kolejno prezentował design postaci, okładki light novel, bohaterki w sesjach gravure prezentujące swe wdzięki, szkice i inne ilustracje. Na samym końcu tradycyjnie zostawiono trochę miejsca na wywiad z artystą.

Warto wspomnieć o rozwijanych stronach. Są takie dwie. Na dodatek są podwójnie rozwijane, czego efektem są piękne, szerokie jak banery ilustracje z mnóstwem detali i pięknym nasyceniem kolorów.

W mojej opinii jest to pozycja obowiązkowa dla fanów Kantoku. Warto mieć ją także w swojej kolekcji jeśli, jest się miłośnikiem naprawdę dobrze napisanej tytułowej light novel.

Kantoku – Imouto sae Ireba Ii. Art Works (Shogakukan, 2020) – Prezentacja

Przed przejściem do galerii, w której można będzie zobaczyć kilka zdjęć zawartości artbooka, wypada pokazać, jak prezentuje się on z zewnątrz. Jest to kolejna publikacja, która ma przezroczystą obwolutę z elementami zasłaniającymi ciała bohaterek. Po jej zdjęciu widać ilustrację okładki w pełnej okazałości. Brak tutaj jednak pełnej nagości, gdyż wszystkie części ciała (zazwyczaj będące osłonięte bielizną) i tak są zasłonięte. Bardzo podoba mi się to rozwiązanie i chciałbym widzieć je częściej w innych publikacjach.

Tak artbook prezentuje się w obwolucie:

Natomiast tak bez:

Galeria

Facebook
X
Pinterest
Telegram
Email

Ostatnia modyfikacja

Last modified:

Konomi – ArtWorks (Kadokawa, 2022)

Najpopularniejszymi ilustracjami Konomi są okładki light novel Liar Liar. W recenzowanym artbooku nie zabrakło materiałów przedstawiających bohaterki tego tytułu. Oprócz tego zobaczyć możemy tutaj także oryginalne dzieła twórcy, jak i bohaterki innej light novel - Cross Connect.

anmi – Crystal Clear Art Works (Ichijinsha, 2020)

Crystal Clear to kolekcja dzieł w formie artbooka autorstwa anmi. Znajdują się tu oryginalne projekty autora, lecz znacznie więcej miejsca poświęcono postaciom ze znanych tytułów.

Mateusz Urbanowicz – Tokyo Storefronts (MdN Corporation, 2018)

Tokyo Storefronts to zbiór ilustracji autorstwa naszego rodaka - Mateusza Urbanowicza. Pewnie większości nie trzeba go przedstawiać, ale w skrócie napiszę tylko, iż wyjechał on do Japonii studiować sztukę rysunku. Owoce jego pracy w postaci teł można podziwiać między innymi w filmie Kimi no Na wa (a mieć taką rzecz w portfolio to naprawdę wyczyn dla gaijina).

Momoco – Arietta (Genkosha, 2020)

Artbook zatytułowany arietta autorstwa Momoco zawiera dzieła przedstawiające bohaterki serii, projektów oraz gier takich jak Akugyaku Kishidan: Sono Elf, Kyoubou ni Tsuki, Bullet Girls Phantasia, Fate/Grand Order, Fate/Stay Night, Kanpani Girls, Last Embryo, Onsen Musume, Oshiego ni Kyouhakusareru no wa Hanzai desu ka?, Utawarerumono: Lost Flag oraz oryginalne ilustracje.