Search
Close this search box.

Kantoku – Sailor Fuku no Mannaka Anthology (Wani, 2019)

Table of Contents
Spis Treści

Źródło

Source

Wydawca

Publisher

Wani

Tytuł

Title

セーラー服のまんなか

Artysta

Artist

Kantoku

Data Wydania

Release Date

25.11.2019

MFC

904146

Kantoku – Sailor Fuku no Mannaka Anthology (Wani, 2019) – Komentarz

Kolejny artbook Kantoku w mojej kolekcji. Tym razem jest to antologia pod jego przewodnictwem o tematyce japońskich szkolnych mundurków, a raczej dziewczyn w nie ubranych. Publikacja zawiera dzieła różnych artystów, nie tylko te pomysłodawcy.

Pojawiają się tutaj takie nazwiska jak Yom, 40hara, Mochizuki Kei, Kumanoi, Jonsun, Shigure Ui, Ohisashiburi i wiele innych. Artbook liczy 95 stron w formacie A4. Wydany został tradycyjnie, jeśli chodzi o tego typu antologie. Na samym początku widzimy krótki wstęp autorstwa pomysłodawcy. Kolejne kartki to już miejsce poświęcone zaproszonym twórcom.

Z lewej strony umieszczona jest ilustracja na pełnej stronie. Z prawej strony znajduje się ksywka artysty wraz z jego nazwą użytkownika na portalu Twitter. Nie zabrakło również informacji o pochodzeniu jego dzieła. Znaleźć możemy też kilka słów od samego artysty – konkretniej, dlaczego narysował pępek w taki, a nie inny sposób. Na samym dole strony widoczny jest także odręczny podpis autora.

Sailor Fuku no Mannaka wydano w roku 2019. Jakości druku nie mam nic do zarzucenia. Kolory są wyraziste, rozdzielczość druku pozwala zauważyć nawet drobne detale. Różnorodność stylów poszczególnych twórców zachwyca. Na samym końcu umieszczono sekcję wywiadu i opisu, w jaki sposób powstawał obrazek z okładki.

Sailor Fuku no Mannaka Anthology do doskonały dodatek do kolekcji, zawierający wiele pięknych ilustracji szerokiej gamy twórców. Cieszy mnie fakt, że posiadam go w mojej kolekcji. Tym bardziej, iż oprócz samego Kantoku, obserwuję już od dłuższego czasu wielu artystów zaproszonych do tej publikacji.

Kantoku – Sailor Fuku no Mannaka Anthology (Wani, 2019) – Prezentacja

Przed przejściem do galerii, w której można będzie zobaczyć kilka zdjęć zawartości artbooka, wypada pokazać, jak prezentuje się on z zewnątrz.

Tak artbook Sailor Fuku no Mannaka prezentuje się w obwolucie:

Natomiast tak bez:

Galeria

Facebook
X
Pinterest
Telegram
Email

Ostatnia modyfikacja

Last modified:

The Best Masterpieces of 100 Eshi ver.3 (BNN, 2017)

Eshi 100 nin - ver. 3 to zbiór starannie wyselekcjonowanych ilustracji tytułowych stu (bardzo znanych i szanowanych) artystów, z czego dwudziestu wykonało swoje dzieła ekskluzywnie do tego wydania. Jest to trzecie wydanie z tej serii, ponownie w formacie B5. Wydawca chwali się, iż do druku użyto technologii Brilliant Pallet (ブリリアントパレット) pozwalającej na niemal całkowite oddanie oryginalnych kolorów.

Kimishima Ao – Bloomin’ (Kadokawa, 2022)

Kimishima Ao to artysta odpowiedzialny za projekty postaci do wielu visual novel. Zarówno tym bardziej znanych jak i tych mniej. Zaprojektował również kilka okładek do singli na płytach CD. Publikacja zawiera sporo oryginalnej twórczości, ale również grafiki na przykład z Rewrite (Key), Summer Pockets (Key).

Konbu Wakame – Soleil (Art Jeuness, 2023)

Konbu Wakame to artysta odpowiedzialny między innymi za rysunki z mangach takich jak Jahy-sama wa Kujikenai!, Saikin Yatotta Maid ga Ayashii czy Sekai de Ichiban Oppai ga Suki! Mimo, że na wielu stronach przewija trochę postaci, to właśnie bohaterki tych tytułów postawione są na pierwszym planie Soleil.

sune – Kawaikereba Hentai Demo Suki ni Natte Kuremasuka? – Art Book (Media Factory, Kadokawa 2022)

Artbook przedstawia twórczość sune. Konkretniej - zawartość skupia się na ilustracjach bohaterów light novel o tytule Kawaikereba Hentai Demo Suki ni Natte Kuremasuka? Powieść ta dostała adaptację anime, którą naprawdę pozytywnie wspominam.