Kantoku – Sailor Fuku no Mannaka Anthology (Wani, 2019)

Tagi

Tags

Kategorie

Categories

Kantoku – Sailor Fuku no Mannaka Anthology (Wani, 2019) - Dane

Kantoku – Sailor Fuku no Mannaka Anthology (Wani, 2019) - Details

Źródło

Source

-

Wydawca

Publisher

Wani
k

Tytuł Oryginalny

Original Title

セーラー服のまんなか

Artysta

Artist

Kantoku

Data Wydania

Release Date

25.11.2019

MFC

MFC

904146

Kantoku – Sailor Fuku no Mannaka Anthology (Wani, 2019) – Komentarz

Kolejny artbook Kantoku w mojej kolekcji. Tym razem jest to antologia pod jego przewodnictwem o tematyce japońskich szkolnych mundurków, a raczej dziewczyn w nie ubranych. Publikacja zawiera dzieła różnych artystów, nie tylko te pomysłodawcy.

Pojawiają się tutaj takie nazwiska jak Yom, 40hara, Mochizuki Kei, Kumanoi, Jonsun, Shigure Ui, Ohisashiburi i wiele innych. Artbook liczy 95 stron w formacie A4. Wydany został tradycyjnie, jeśli chodzi o tego typu antologie. Na samym początku widzimy krótki wstęp autorstwa pomysłodawcy. Kolejne kartki to już miejsce poświęcone zaproszonym twórcom.

Z lewej strony umieszczona jest ilustracja na pełnej stronie. Z prawej strony znajduje się ksywka artysty wraz z jego nazwą użytkownika na portalu Twitter. Nie zabrakło również informacji o pochodzeniu jego dzieła. Znaleźć możemy też kilka słów od samego artysty – konkretniej, dlaczego narysował pępek w taki, a nie inny sposób. Na samym dole strony widoczny jest także odręczny podpis autora.

Sailor Fuku no Mannaka wydano w roku 2019. Jakości druku nie mam nic do zarzucenia. Kolory są wyraziste, rozdzielczość druku pozwala zauważyć nawet drobne detale. Różnorodność stylów poszczególnych twórców zachwyca. Na samym końcu umieszczono sekcję wywiadu i opisu, w jaki sposób powstawał obrazek z okładki.

Sailor Fuku no Mannaka Anthology do doskonały dodatek do kolekcji, zawierający wiele pięknych ilustracji szerokiej gamy twórców. Cieszy mnie fakt, że posiadam go w mojej kolekcji. Tym bardziej, iż oprócz samego Kantoku, obserwuję już od dłuższego czasu wielu artystów zaproszonych do tej publikacji.

Kantoku – Sailor Fuku no Mannaka Anthology (Wani, 2019) – Prezentacja

Przed przejściem do galerii, w której można będzie zobaczyć kilka zdjęć zawartości artbooka, wypada pokazać, jak prezentuje się on z zewnątrz.

Tak artbook prezentuje się w obwolucie:

Natomiast tak bez:

Galeria

Ostatnia modyfikacja:
10 września 2023
Last modified:
10 września 2023

Podobne Wpisy

Related Posts