Ogipote – Aikyo Artbook (Kadokawa, 2021)

Tagi

Tags

Kategorie

Categories

Ogipote – Aikyo Artbook (Kadokawa, 2021) - Dane

Ogipote – Aikyo Artbook (Kadokawa, 2021) - Details

Źródło

Source

Azur Lane, Onsen Musume, Touhou Project, Vocaloid

Wydawca

Publisher

Kadokawa
k

Tytuł Oryginalny

Original Title

荻pote - Aikyo

Artysta

Artist

Ogipote

Data Wydania

Release Date

17.02.2021

MFC

MFC

1104478

Ogipote – Aikyo Artbook (Kadokawa, 2021) – Komentarz

Artbook liczy 144 strony w formacie B5. Treść podzielona jest na 11 tematycznych rozdziałów. Już na samym początku autor wita nas wyjaśnieniem znaczenia tytułu publikacji. Aikyo odnosi się do uroczej, czarującej natury lub nostalgicznego uczucia. Ciesz się ciepłą atmosferą dzieł sztuki z wyjątkowymi, pięknymi akcentami. Jakby nie patrzeć, podczas przeglądania kolejnych stron i prac Ogipote zaprezentowanych w omawianym artbooku Aikyo, dokładnie takie uczucia towarzyszą. Jego dzieła charakteryzują się niesamowitą dbałością o szczegóły, grą kolorów i światła. Duża waga poświęcona jest oczom bohaterek oraz szklanym obiektom. Każda ilustracja mocno cieszy oko, a wspomniana ilość szczegółów sprawia, że trzeba naprawdę dokładnie się przyjrzeć całości, by dostrzec jak wiele serca i talentu zostało przelane na papier. Każda praca ma podany tytuł i rok, w którym powstała.

Jakość druku jest fenomenalna. Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że wszystko to, nad czym pieczołowicie twórca pracował, zostało w pełni odzwierciedlone na papierze. Kolory są żywe, sprawiają wrażenie, jakby wylewały się z każdej kartki. Wiele rysunków zajmuje 2 pełne strony.

Oprócz oryginalnych postaci Ogipote, w Aikyo znajdziemy również bohaterki z uniwersum Touhou, Azur Lane, Vocaloid. Ilustrator stworzył też postać do projektu Onsen Musume. Możliwe, że na ten temat napiszę kiedyś osobny wpis, gdyż temat jest bardzo ciekawy. Tutaj wyjaśnię tylko w skrócie, że w ramach rewitalizacji onsenów, wiele miejsc dostało swoją patronkę w postaci pięknej dziewczyny. Każda bohaterka miała swój unikalny charakter i w inny sposób promowała dane miejsce. W akcję zaangażowani zostali popularni ilustratorzy, aktorzy głosowi, a studio Doga Kobo stworzyło nawet animację w formie muzycznego teledysku.

Ogipote – Aikyo zasługuje na swoje miejsce w kolekcji każdego kolekcjonera ceniącego szczegółowość i piękno. To prawdziwa uczta dla oczu, a niesamowita jakość druku sprawia, że kolory wydają się żywe, jakby wskakiwały prosto z kartek. Ten artbook to klejnot, który zachwyca za każdym razem, gdy otwiera się jego strony.

Ogipote – Aikyo Artbook (Kadokawa, 2021) – Prezentacja

Przed przejściem do galerii, w której można będzie zobaczyć kilka zdjęć zawartości artbooka, wypada pokazać, jak prezentuje się on z zewnątrz.

Tak artbook Ogipote – Aikyo prezentuje się w obwolucie:

Natomiast tak bez:

Galeria

Ostatnia modyfikacja:
31 października 2023
Last modified:
31 października 2023

Podobne Wpisy

Related Posts