Źródło

Source

Dog Days, Mahou Shoujo Lyrical Nanoha ViVid, R-15, Z/X -Zillions of enemy X

Wydawca

Publisher

Kosaido Publishing

Tytuł

Title

Sweet My Dolce ~藤真拓哉 ART WORKS~

Artysta

Artist

Fujima Takuya

Data Wydania

Release Date

31.10.2019

MFC

1036187

Fujima Takuya – Sweet My Dolce Art Works (Kosaido Publishing, 2019) – Komentarz

Publikacja liczy zawrotne 119 stron w formacie A4, ponadto, wiele ilustracji wypełnia całe strony, często obie. Jakość druku jest bardziej niż satysfakcjonująca. Poziom detali zachwyca. Żywe kolory i olbrzymia ilość detali prezentowanych przez Fujima Takuya mogły tutaj naprawdę zabłyszczeć w pełnej krasie. Wszystkie ilustracje są po prostu przesłodkie. Z racji tego, że nigdzie nie mogłem znaleźć przykładowej zawartości artbooka, do zakupu skusiła mnie sama okładka. Miło było zobaczyć, że sama treść prezentowała równie wysoki poziom.

Posiadam edycję limitowaną tego artbooka, dlatego w środku znalazłem trzy bonusy. Pierwszym z nich jest plakat w formacie A3, który niestety był złożony, przez co widać na nim zagięcia. Przedstawia on motyw z okładki. Drugim bonusem są przeźroczyste zakładki przedstawiające cztery dziewczyny. Trzecim jest kolekcjonerska karta do gry Z/x – zillions of enemy x. Niestety jest ona umieszczona na samym końcu publikacji w kartonowym etui, które trzeba rozciąć, by ją wyciągnąć.

Artbook wyceniono na ¥3500, co w mojej opinii jest bardzo atrakcyjną ceną zważywszy na to, że mamy tutaj do czynienia z edycją limitowaną.

Jeśli chodzi o treść inną niż ilustracje – znajdziemy tutaj również, między innymi rozmowę z autorem, sekcję Q/A oraz krótkie przedstawienie kolekcji kart do gry Z/x – zillions of enemy x z projektami postaci autora recenzowanego artbooka. Wszystkie teksty są rzecz jasna napisane w języku japońskim.

Fujima Takuya – Sweet My Dolce Art Works (Kosaido Publishing, 2019) – Prezentacja

Zanim pokażę kilkanaście zdjęć z zawartością artbooka, szybki rzut oka na stronę zewnętrzną. Artbook umieszczony jest w dość grubej kartonowej oprawie z nadrukiem obrazka z okładki

Po zdjęciu kartonowej oprawy ukazuje się właściwy artbook owinięty w obwolutę, która mieni się hologramowymi gwiazdkami.

Po zdjęciu obwoluty z obi zobaczyć możemy tę samą ilustrację, jednak tylko w odcieniu koloru przewodniego artbooka.

Galeria

Facebook
X
Pinterest
Telegram
Email

Ostatnia modyfikacja

Last modified:

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Akasa Ai – Red Queen (Kadokawa, 2022)

Artbook zatytułowany Red Queen wydany przez Kadakowa to zbiór oryginalnych ilustracji autorstwa Akasa Ai. Liczy 128 stron w formacie A4 zadrukowanych w pełnym kolorze na świetnej jakości papieru. Jakość wydruku robi wrażenie - szczególnie gdy przegląda się całość na żywo. Publikację podzielono na osiem rozdziałów. Przedostatni pokazuje proces tworzenia dzieł w wykonaniu autora, natomiast ostatnie dwie strony pokazują miniatury wszystkich stron.

Kantoku – Sailor Fuku no Mannaka Anthology (Wani, 2019)

Kolejny artbook Kantoku w mojej kolekcji. Tym razem jest to antologia pod jego przewodnictwem o tematyce japońskich szkolnych mundurków, a raczej dziewczyn w nie ubranych. Publikacja zawiera dzieła różnych artystów, nie tylko te, samego pomysłodawcy.

Yabuki Kentarou – „Harem Gold” To LOVEru Darkness (Shueisha, 2016)

Yabuki Kentarou - artysta, którego pewnie większości przedstawiać nie trzeba. Najbardziej znany z bijącej rekordy popularności mangi To LOVEru. Ten artbook to zbiór jego ilustracji z kontynuacji tej serii, czyli To LOVEru Darkness.

Kantoku – NOTE Hentai Ouji to Warawanai Neko. (Kadokawa, Media Factory, 2019)

Tak jak już pisałem w recenzji innego artbooka tego autora - zakochałem się w jego designie, gdy tylko obejrzałem pierwszy sezon One Room. Tutaj mamy wydanie poświęcone innemu tytułowi, gdzie również odpowiadał za projekty postaci - Hentai Ouji to Warawanai Neko.
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x