Źródło

Source

Shuffle!, Wind -A Breath of Heart-, Haru no Ashioto

Wydawca

Publisher

Kadokawa

Tytuł

Title

なないろ あいす (nanairo aisu)

Artysta

Artist

Nanao Naru (七尾奈留)

Data Wydania

Release Date

01.03.2005

MFC

44199

Nanao Naru – Rainbow-colored IceCream (Kadokawa, 2005) – Komentarz

Nanao Naru to ilustratorka, której projekty postaci użyto w wielu visual novel oraz ich adaptacjach. Choćby Ef: A fairy tale of the two (oraz obu seriach studia Shaft o tym samym tytule), Sola, Da Capo (oraz adaptacji anime), Canvas 2: Niji-iro no Sketch (oraz adaptacji anime), Shuffle! (oraz adaptacji anime) czy Wind -A Breath of Heart-. W tym artbooku znajduje się sporo oryginalnych ilustracji, które pojawiły się w różnego rodzaju magazynach, czy publikacjach doujin circle założonego przez autorkę – Ice to Choco, ale również kilka z wymienionych powyżej tytułów. Źródła każdego rysunku podano na końcowych stronach.

Rainbow-colored IceCream liczy prawie 110 stron w formacie A4. Nie posiada rozkładanych stron. Jakość druku jak i samego papieru jest wzorowa. Wiele ilustracji wypełnia pełne strony. Zawartość podzielono na kilka sekcji nazwanych smakami lodów (nawiązując do tytułu). Artbook w 95% składa się z dzieł autorki. Nie ma w nim żadnych wywiadów, a tekst ograniczono do minimum.

Co mnie osobiście urzeka w stylu Nanao Naru? Powiedziałbym że wszystko, jednak jeśli naprawdę musiałbym zwrócić na coś uwagę, to z pewnością byłby to oczy. Naprawdę tęsknię za czymś takim w obecnie stosowanym ogólnym designie postaci. Szczegółowo rysowane włosy oraz nieziemsko dobre, mocno kontrastowe cieniowane co doskonale pokazują dwie strony na zdjęciu umieszczonym poniżej:

Nanao Naru - Nanairo IceCream (2005) - Kadokawa - recenzja artbooka - rascal.pl

Czy warto dokonać zakupu? Jeśli jesteście fanami stylu Nanao Naru, to nie ma się nawet nad czym zastanawiać. Rainbow-colored IceCream ten stanowi doskonałą kompilację dzieł artystki z tamtych lat, jakość druku jest rewelacyjna no i format A4 robi tutaj robotę.

Nanao Naru – Rainbow-colored IceCream (Kadokawa, 2005) – Prezentacja

Zanim pokażę kilkanaście zdjęć z zawartością artbooka, szybki rzut oka na stronę zewnętrzną zwiniętą w wysokiej jakości obwolutę, którą dodatkowo zabezpieczono okładką foliową z nadrukiem chroniącą obwolutę.

A tak artbook prezentuje się bez obwoluty:

Galeria

Facebook
X
Pinterest
Telegram
Email

Ostatnia modyfikacja

Last modified:

Yabuki Kentarou – „Venus” To LOVEru Darkness (Shueisha, 2012)

Yabuki Kentarou - twórca, którego pewnie większości przedstawiać nie trzeba. Najbardziej znany z bijącej rekordy popularności mangi To LOVEru. Venus to kolejny zbiór jego ilustracji z kontynuacji tej serii, czyli To LOVEru Darkness.

Yom – Kuro Tights (Fakku, 2021)

Kuro Tights to antologia pod przewodnictwem Yom o tematyce rajstop, a raczej dziewczyn w nie przywdzianych. Artbook zawiera dzieła różnych artystów, nie tylko te pomysłodawcy. Każda kolejna strona poświęcona jest innemu twórcy.

Akasa Ai – Red Queen (Kadokawa, 2022)

Artbook zatytułowany Red Queen wydany przez Kadakowa to zbiór oryginalnych ilustracji autorstwa Akasa Ai. Liczy 128 stron w formacie A4 zadrukowanych w pełnym kolorze na świetnej jakości papieru. Jakość wydruku robi wrażenie - szczególnie gdy przegląda się całość na żywo. Publikację podzielono na osiem rozdziałów. Przedostatni pokazuje proces tworzenia dzieł w wykonaniu autora, natomiast ostatnie dwie strony pokazują miniatury wszystkich stron.

Urushihara Satoshi – Cell Works (Movic, 1994)

Urushihara Satoshi to mangaka i ilustrator znany ze swojego charakterystycznego stylu i zamiłowania do eksponowania kobiecych piersi. Na podstawie jego prac powstały takie anime jak Plastic Little i Legend of Lemnear. Zajmował się również designem postaci w takich grach jak Langrisser i Growlanser.