Nanao Naru – Rainbow-colored IceCream (2005) | Artbook

Nanao Naru – Rainbow-colored IceCream (2005) | Artbook

Nanao Naru – Rainbow-colored IceCream (2005) | Artbook 1605 2264 rascal


Nanao Naru – Rainbow-colored IceCream (Kadokawa), Artbook – Dane

Źródło

Shuffle!, Wind -A Breath of Heart-, Haru no Ashioto

Tytuł Oryginalny

なないろ あいす (nanairo aisu)

Autor

Nanao Naru (七尾奈留)

Data premiery

01.03.2005


Nanao Naru – Rainbow-colored IceCream (Kadokawa), Artbook – Komentarz

Nanao Naru to ilustratorka, której projekty postaci użyto w wielu visual novel oraz ich adaptacjach. Choćby Ef: A fairy tale of the two (oraz obu seriach studia Shaft o tym samym tytule), Sola, Da Capo (oraz adaptacji anime), Canvas 2: Niji-iro no Sketch (oraz adaptacji anime), Shuffle! (oraz adaptacji anime) czy Wind -A Breath of Heart-. W tym artbooku znajduje się sporo oryginalnych ilustracji, które pojawiły się w różnego rodzaju magazynach, czy publikacjach doujin circle założonego przez autorkę – Ice to Choco, ale również kilka z wymienionych powyżej tytułów. Źródła każdego rysunku podano na końcowych stronach.

Artbook liczy prawie 110 stron w formacie A4. Nie posiada rozkładanych stron. Jakość druku jak i samego papieru jest wzorowa. Wiele ilustracji wypełnia pełne strony. Zawartość podzielono na kilka sekcji nazwanych smakami lodów (nawiązując do tytułu). Artbook w 95% składa się z dzieł autorki. Nie ma w nim żadnych wywiadów, a tekst ograniczono do minimum.

Co mnie osobiście urzeka w stylu Nanao Naru? Powiedziałbym że wszystko, jednak jeśli naprawdę musiałbym zwrócić na coś uwagę, to z pewnością byłby to oczy (naprawdę tęsknię za czymś takim w obecnie stosowanym ogólnym designie postaci), bardzo szczegółowo rysowane włosy oraz nieziemsko dobre, mocno kontrastowe cieniowane co doskonale pokazują dwie strony na zdjęciu umieszczonym poniżej:

Nanao Naru - Nanairo IceCream (2005) - Kadokawa - recenzja artbooka - rascal.pl

Czy warto dokonać zakupu? Jeśli jesteście fanami stylu Nanao Naru, to nie ma się nawet nad czym zastanawiać. Artbook ten stanowi doskonałą kompilację dzieł artystki z tamtych lat, jakość druku jest rewelacyjna no i format A4 robi tutaj robotę.


Nanao Naru – Rainbow-colored IceCream (Kadokawa), Artbook – Prezentacja

Zanim pokażę kilkanaście zdjęć z zawartością artbooka, szybki rzut oka na stronę zewnętrzną zwiniętą w wysokiej jakości obwolutę, którą dodatkowo zabezpieczono okładką foliową z nadrukiem chroniącą obwolutę.

Nanao Naru - Nanairo IceCream (2005) - Kadokawa - recenzja artbooka - rascal.plTak wygląda tył:

Nanao Naru - Nanairo IceCream (2005) - Kadokawa - recenzja artbooka - rascal.plA tak artbook prezentuje się bez obwoluty:

Nanao Naru - Nanairo IceCream (2005) - Kadokawa - recenzja artbooka - rascal.plNanao Naru - Nanairo IceCream (2005) - Kadokawa - recenzja artbooka - rascal.pl


Nanao Naru – Rainbow-colored IceCream (Kadokawa), Artbook – Galeria

Ostatnia aktualizacja: 3 stycznia 2022

  Loading...

  Kontakt

   Loading...

   Media Społecznościowe

   Szukaj