Konbu Wakame – Soleil (Art Jeuness, 2023)

Tagi

Tags

Kategorie

Categories

Konbu Wakame – Soleil (Art Jeuness, 2023) - Dane

Konbu Wakame – Soleil (Art Jeuness, 2023) - Details

Źródło

Source

Jahy-sama wa Kujikenai!, Saikin Yatotta Maid ga Ayashii, Sekai de Ichiban Oppai ga Suki!

Wydawca

Publisher

Art Jeuness
k

Tytuł Oryginalny

Original Title

昆布 わかめ - ソレイユ

Artysta

Artist

Konbu Wakame (昆布 わかめ)

Data Wydania

Release Date

20.01.2022

MFC

MFC

1747817

Konbu Wakame – Soleil (Art Jeuness, 2023) – Komentarz

Konbu Wakame to artystka odpowiedzialna między innymi za rysunki w mangach takich jak Jahy-sama wa Kujikenai!, Saikin Yatotta Maid ga Ayashii czy Sekai de Ichiban Oppai ga Suki! Mimo że na wielu stronach przewija się trochę postaci, to właśnie bohaterki tych tytułów postawione są na pierwszym planie Soleil. Chodzi rzecz jasna o Jahy w dwóch formach, Lilith i Chiaki. Miłym akcentem jest fakt, że wiele dzieł przedstawia wspomniane bohaterki pozujące razem.

Publikacja liczy 144 strony w formacie A4. Zdecydowana większość ilustracji wypełnia całe strony. Wiele z nich wydrukowano na obu kartkach. Jakość druku jest po prostu fenomenalna. Kolory wręcz wylewają się przy każdym przewróceniu kartki. Poziom detali zachwyca ponownie nawet po wielokrotnym przejrzeniu całości. Widać to po części na zdjęciach wybranych stron, które jak zwykle umieściłem poniżej. Oczywiście nie oddaje to w pełni tego, jak artbook prezentuje się w rzeczywistości. Myślę jednak, że fani stylu Konbu Wakame z pewnością poczują potrzebę zakupu tego zbioru dzieł wspomnianej autorki po ich zobaczeniu.

Jakość druku to jednak nie wszystko. Same ilustracje są po prostu rewelacyjne. Ośmieliłbym się stwierdzić, że Soleil to jeden z najładniejszych pod względem zawartości artbooków, które posiadam (a trochę już tego mam). Jeśli miałbym polecić jakieś artbooki nowym kolekcjonerom, to ten z pewnością byłby wymieniony jako jeden z pierwszych. Oprócz tego mogę od siebie polecić również mangi tej autorki.

Na ostatnich stronach znaleźć można spis ilustracji razem z krótką informacją skąd pochodzą. Zaraz za spisem przeczytać można kilka słów od samej artystki. Przy okazji – na swoim kanale YouTube wrzuciła też kilka filmów dotyczących rysowania (zaczynając od szkiców po wypełnianie kolorem i dopieszczaniem całości). Polecam wszystkim, którzy uczą się rysować w japońskim stylu. Zawsze lepiej szukać i uczyć się u źródła.

Publikację wyceniono na ¥3364, co stanowi dość standardową cenę jeśli chodzi o artbooki.

Konbu Wakame – Soleil (Art Jeuness, 2023) – Prezentacja

Zanim pokażę kilkanaście zdjęć z zawartością artbooka, szybki rzut oka na stronę zewnętrzną zwiniętą w wysokiej jakości obwolutę oraz obi.

Po zdjęciu obwoluty z obi, ponownie ta sama ilustracja.

Galeria

Ostatnia modyfikacja:
20 lutego 2023
Last modified:
20 lutego 2023

Podobne Wpisy

Related Posts