Yabuki Kentarou – „Venus” To LOVEru Darkness (Shueisha, 2012)

Tagi

Tags

Kategorie

Categories

Yabuki Kentarou – „Venus” To LOVEru Darkness (Shueisha, 2012) - Dane

Yabuki Kentarou – „Venus” To LOVEru Darkness (Shueisha, 2012) - Details

Źródło

Source

To LOVE-Ru Darkness

Wydawca

Publisher

Shueisha
k

Tytuł Oryginalny

Original Title

ダークネス 画集 Venus (Darkness Gashuu Venus)

Artysta

Artist

Yabuki Kentarou (矢吹健太朗)

Data Wydania

Release Date

04.10.2012

MFC

MFC

120387
Na samym początku chciałbym poinformować, że część materiałów użytych w tym wpisie nie jest przeznaczona dla młodszych czytelników dlatego też uprzejmie proszę o zaprzestanie czytania w tym miejscu, jeśli do takiej grupy odbiorców się zaliczasz.

Yabuki Kentarou – „Venus” To LOVEru Darkness (Shueisha, 2012) – Komentarz

Yabuki Kentarou – twórca, którego pewnie większości przedstawiać nie trzeba. Najbardziej znany z bijącej rekordy popularności mangi To LOVEru. Venus to kolejny zbiór jego ilustracji z kontynuacji tej serii, czyli To LOVEru Darkness. Wydany podobnie do Harem Gold, który jakiś czas temu recenzowałem tutaj.

Publikacja zawiera 142 strony. Składa się niemal wyłącznie z ilustracji drukowanych na bardzo dobrej jakości papierze kredowym w formacie A4. Warto podkreślić, iż ma twardą oprawę. Zawiera kilka rozkładanych stron, w tym jedną rozkładaną na 4 kartki A4, co naprawdę prezentuje się świetnie. Szczegółowość rysunków autora jest powszechnie znana, dlatego nie byłem bardzo zdziwiony, iż również w tym artbooku ze wszystkich ilustracji szczegóły wręcz wylewają się z każdej strony. Rzecz jasna w pełnym kolorze.

Venus podzielono na kilka rozdziałów. Prezentowane są w zasadzie wszystkie bohaterki To LOVEru Darkness w przeróżnych sytuacjach i strojach. Nie zabrakło również takich, gdzie Lala, Momo, Nana, Yami, Mikan, Yui i Mea pojawiły się w sukniach ślubnych, co jest motywem z okładki. Na podstawie kilku dzieł zawartych w Venus powstały również figurki. Jedną z nich (powstałą na podstawie ilustracji ze zdjęcia poniżej) recenzowałem tutaj.

Ostatni zawiera szczegółowe szkice prac autora, które w pełnym kolorze pojawiły się na łamach różnych czasopism i innych mniejszych lub większych publikacji Yabuki Kentarou. Kilka końcowych stron zawiera opisy poszczególnych szkiców.

Podobnie jak w przypadku Harem Gold, również tutaj wstępem jest kilkuwarstwowy rysunek, którego każda warstwa wydrukowana została na przeźroczystej folii usuwającej kolejne części garderoby. Tym razem witają nas Momo i Mikan.

Obecnie niełatwo jest już kupić ten artbook w stanie nowym. Szczególnie jeśli chcielibyśmy go kupić w cenie okładkowej. Ceny nowych egzemplarzy zaczynają się od ¥6000. W tym momencie nawet używane sztuki przewyższają dosć znacznie początkową cenę.

Yabuki Kentarou – „Venus” To LOVEru Darkness (Shueisha, 2012) – Prezentacja

Zanim pokażę kilkanaście zdjęć z zawartością artbooka, szybki rzut oka na stronę zewnętrzną zwiniętą w wysokiej jakości obwolutę. Całość składa się w zasadzie z trzech warstw, których zdejmowanie powoduje znikanie pewnych części odzienia bohaterek. Pierwszą z nich jest plastikowa osłona (dodatkowo chroniąca okładkę).

Pod osłoną mamy już obwolutę razem z obi.

Po zdjęciu obwoluty z obi, ponownie ta sama ilustracja, tylko jakby czegoś mniej 🙂

Galeria

Ostatnia modyfikacja:
9 grudnia 2022
Last modified:
9 grudnia 2022

Podobne Wpisy

Related Posts