Źródło

Source

To LOVE-Ru Darkness

Wydawca

Publisher

Shueisha

Tytuł

Title

ダークネス 画集 Venus (Darkness Gashuu Venus)

Artysta

Artist

Yabuki Kentarou (矢吹健太朗)

Data Wydania

Release Date

04.10.2012

MFC

120387
Na samym początku chciałbym poinformować, że część materiałów użytych w tym wpisie nie jest przeznaczona dla młodszych czytelników dlatego też uprzejmie proszę o zaprzestanie czytania w tym miejscu, jeśli do takiej grupy odbiorców się zaliczasz.

Yabuki Kentarou – „Venus” To LOVEru Darkness (Shueisha, 2012) – Komentarz

Yabuki Kentarou – twórca, którego pewnie większości przedstawiać nie trzeba. Najbardziej znany z bijącej rekordy popularności mangi To LOVEru. Venus to kolejny zbiór jego ilustracji z kontynuacji tej serii, czyli To LOVEru Darkness. Wydany podobnie do Harem Gold, który jakiś czas temu recenzowałem tutaj.

Publikacja zawiera 142 strony. Składa się niemal wyłącznie z ilustracji drukowanych na bardzo dobrej jakości papierze kredowym w formacie A4. Warto podkreślić, iż ma twardą oprawę. Zawiera kilka rozkładanych stron, w tym jedną rozkładaną na 4 kartki A4, co naprawdę prezentuje się świetnie. Szczegółowość rysunków autora jest powszechnie znana, dlatego nie byłem bardzo zdziwiony, iż również w tym artbooku ze wszystkich ilustracji szczegóły wręcz wylewają się z każdej strony. Rzecz jasna w pełnym kolorze.

Venus podzielono na kilka rozdziałów. Prezentowane są w zasadzie wszystkie bohaterki To LOVEru Darkness w przeróżnych sytuacjach i strojach. Nie zabrakło również takich, gdzie Lala, Momo, Nana, Yami, Mikan, Yui i Mea pojawiły się w sukniach ślubnych, co jest motywem z okładki. Na podstawie kilku dzieł zawartych w Venus powstały również figurki. Jedną z nich (powstałą na podstawie ilustracji ze zdjęcia poniżej) recenzowałem tutaj.

Ostatni zawiera szczegółowe szkice prac autora, które w pełnym kolorze pojawiły się na łamach różnych czasopism i innych mniejszych lub większych publikacji Yabuki Kentarou. Kilka końcowych stron zawiera opisy poszczególnych szkiców.

Podobnie jak w przypadku Harem Gold, również tutaj wstępem jest kilkuwarstwowy rysunek, którego każda warstwa wydrukowana została na przeźroczystej folii usuwającej kolejne części garderoby. Tym razem witają nas Momo i Mikan.

Obecnie niełatwo jest już kupić ten artbook w stanie nowym. Szczególnie jeśli chcielibyśmy go kupić w cenie okładkowej. Ceny nowych egzemplarzy zaczynają się od ¥6000. W tym momencie nawet używane sztuki przewyższają dosć znacznie początkową cenę.

Yabuki Kentarou – „Venus” To LOVEru Darkness (Shueisha, 2012) – Prezentacja

Zanim pokażę kilkanaście zdjęć z zawartością artbooka, szybki rzut oka na stronę zewnętrzną zwiniętą w wysokiej jakości obwolutę. Całość składa się w zasadzie z trzech warstw, których zdejmowanie powoduje znikanie pewnych części odzienia bohaterek. Pierwszą z nich jest plastikowa osłona (dodatkowo chroniąca okładkę).

Pod osłoną mamy już obwolutę razem z obi.

Po zdjęciu obwoluty z obi, ponownie ta sama ilustracja, tylko jakby czegoś mniej 🙂

Galeria

Facebook
X
Pinterest
Telegram
Email

Ostatnia modyfikacja

Last modified:

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Moonxpower
Moonxpower
1 rok temu

Ciekawy zabieg z tym odsłanianiem kolejnych warstw okładki – jeszcze się z czymś takim nie spotkałam! Ale pewnie to dlatego, że nie siedzę zbytnio w artbookach :3

rascal0pl
1 rok temu
Reply to  Moonxpower

Racja – świetny pomysł. O ile przy okładkach takie rozwiązania czasem występują, to w samym artbooku kilka warstw w ten sposób zrobionych jeszcze nie widziałem nigdzie indziej 🙂

Tomose Shunsaku – Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e – Art Book (Kadokawa, 2017)

Artbook przedstawia ilustracje Tomose Shunsaku, czyli artysty odpowiedzialnego za rysunki do light novel autorstwa Kinugasa Shogo, zatytułowanej Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e, opowiadające o losach grupy uczniów elitarnej, zamkniętej szkoły. Ilustracje tematycznie obejmują przede wszystkim postacie z tej powieści, natomiast w dalszej części jego oryginalne dzieła oraz postacie z innych tytułów.

Nanao Naru – Rainbow-colored IceCream (Kadokawa, 2005)

Nanao Naru to ilustratorka, której projekty postaci użyto w wielu visual novel oraz ich adaptacjach. W tym artbooku znajduje się sporo oryginalnych ilustracji, które pojawiły się w różnego rodzaju magazynach, czy publikacjach doujin circle założonego przez autorkę - Ice to Choco, ale również kilka z wymienionych powyżej tytułów. Źródła każdego rysunku podano na końcowych stronach.

Kantoku – Kurumi – Kantoku 20th Anniversary ArtWorks (Art Jeuness, 2023)

O moim zamiłowaniu do stylu Kantoku pisałem za każdym razem, gdy recenzowałem kolejne artbooki tego twórcy. Tym razem recenzja jednej z dwóch publikacji na dwudziestolecie działalności artysty.

Murata Range – Futurelog (Denpa, 2019)

Zakładam, że niewiele osób interesujących się japońską popkulturą nie kojarzy tego autora, lub choć jego niepowtarzalnego stylu. Jest to piękny artbook, w komplecie z obwolutą i przezroczystą ochronną folią - anglojęzyczne wersje japońskich artbooków czy mangi zwykle ich nie posiadają, więc tutaj plus dla wydawcy.
2
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x