Search
Close this search box.

Rurudo – Unreal (Ichijinsha, 2021)

Table of Contents
Spis Treści

Źródło

Source

Azur Lane, Fate/Grand Order, Ilustracje Oryginalne

Wydawca

Publisher

Ichijinsha

Tytuł

Title

rurudo – unreal

Artysta

Artist

rurudo

Data Wydania

Release Date

03.08.2021

MFC

1194300

Rurudo – Unreal (Ichijinsha, 2021) – Komentarz

Publikacja liczy 128 stron wydrukowanych na wysokiej jakości, grubym papierze kredowym w formacie A4. Warto wspomnieć o pewnym drobiazgu. Na obwolucie czcionka użyta do napisów zawierających tytuł oraz autora na frontowej stronie jest wypukła. Dodatkowo w kolorze hologramu. Nie widać tego na zdjęciach poniżej, lecz w rzeczywistości sprawia wrażenie produktu premium i naprawdę świetnie się prezentuje. Kolory oddano wiernie. Powierzchnia zadruku to niemal pełne kartki A4, z około dwucentymetrowym marginesem na górze (gdzie umieszczono tytuły dzieł oraz ewentualne imiona postaci) oraz centymetrowym na dole. Jest też wiele stron w pełnym zadruku bez marginesów, gdzie rysunki prezentowane są w pełnej okazałości na obu kartkach.

Rurudo - Unreal (2021, Ichijinsha) - recenzja artbooka - rascal.pl
Rurudo - Unreal (2021, Ichijinsha) - recenzja artbooka - rascal.pl

Artbook podzielono na cztery rozdziały. W rozdziale pierwszym umieszczono dość sporo oryginalnych ilustracji autorstwa rurudo. W tym jedną, na podstawie której stworzono figurkę przedstawiającą jego postać Eve LOVECALL w dokładnej pozie z oryginału (której premiera była zaplanowana na listopad zeszłego roku, jednak do ogólnej sprzedaży trafiła dopiero miesiąc temu). Kolejny rozdział to dzieła, które przedstawiają bohaterki z tytułów takich jak Azur Lane czy Fate/Grand Order, Miyamoto Sakura ga Kawaii dake no Shousetsu no Manga, ale również postacie używane przez VTuberki. Rozdział trzeci autor poświęcił przedstawieniu procesu tworzenia ilustracji, natomiast ostatni to (jak zwykle) wywiad.

Cena okładkowa to ¥3000, więc dość standardowa. Unreal jest aktualnie (21.03.2022) nadal w sprzedaży. Jeśli kogoś artbook zainteresował, może bez problemu odwiedzić japoński amazon i zaopatrzyć się w swój egzemplarz.

Rurudo – Unreal (Ichijinsha, 2021) – Prezentacja

Przed przejściem do galerii, w której można będzie zobaczyć kilka zdjęć zawartości artbooka, wypada pokazać jak prezentuje się on z zewnątrz.

Tak prezentuje się w obwolucie:

Rurudo - Unreal (2021, Ichijinsha) - recenzja artbooka - rascal.pl

Natomiast tak bez:

Galeria

Facebook
X
Pinterest
Telegram
Email

Ostatnia modyfikacja

Last modified:

Urushihara Satoshi – Cell Works (Movic, 1994)

Urushihara Satoshi to mangaka i ilustrator znany ze swojego charakterystycznego stylu i zamiłowania do eksponowania kobiecych piersi. Na podstawie jego prac powstały takie anime jak Plastic Little i Legend of Lemnear. Zajmował się również designem postaci w takich grach jak Langrisser i Growlanser.

Konomi – ArtWorks (Kadokawa, 2022)

Najpopularniejszymi ilustracjami Konomi są okładki light novel Liar Liar. W recenzowanym artbooku nie zabrakło materiałów przedstawiających bohaterki tego tytułu. Oprócz tego zobaczyć możemy tutaj także oryginalne dzieła twórcy, jak i bohaterki innej light novel - Cross Connect.

anmi – Crystal Clear Art Works (Ichijinsha, 2020)

Crystal Clear to kolekcja dzieł w formie artbooka autorstwa anmi. Znajdują się tu oryginalne projekty autora, lecz znacznie więcej miejsca poświęcono postaciom ze znanych tytułów.

sune – Kawaikereba Hentai Demo Suki ni Natte Kuremasuka? – Art Book (Media Factory, Kadokawa 2022)

Artbook przedstawia twórczość sune. Konkretniej - zawartość skupia się na ilustracjach bohaterów light novel o tytule Kawaikereba Hentai Demo Suki ni Natte Kuremasuka? Powieść ta dostała adaptację anime, którą naprawdę pozytywnie wspominam.