Search
Close this search box.

Kantoku – NOTE Hentai Ouji to Warawanai Neko. (Kadokawa, Media Factory, 2019)

Table of Contents
Spis Treści

Źródło

Source

Hentai Ouji to Warawanai Neko.

Wydawca

Publisher

Kadokawa

Tytuł

Title

NOTE 変態王子と笑わない猫。 カントクアートワークス

Artysta

Artist

Kantoku

Data Wydania

Release Date

25.08.2019

MFC

870898

Kantoku – NOTE Hentai Ouji to Warawanai Neko. (Kadokawa, Media Factory, 2019) – Komentarz

Tak jak już pisałem w recenzji innego artbooka tego autora – zakochałem się w jego designie, gdy tylko obejrzałem pierwszy sezon One Room. Tutaj mamy wydanie poświęcone innemu tytułowi, gdzie również odpowiadał za projekty postaci – Hentai Ouji to Warawanai Neko. (zarówno w materiale źródłowym jak i adaptacji anime). Całość podzielono na siedem rozdziałów tematycznych – od okładek light novel o tym samym tytule, przez grafiki użyte w wydaniach BluRay adaptacji anime po ilustracje prezentujące bohaterów w pozach gravure czy czarno-białe kadry z wybranych stron powieści. Na końcu nie zabrakło także wywiadu z samym autorem.

Wydany w 2019 roku artbook liczy 140 kartek w formacie A4 oraz posiada jedną rozkładaną stronę. Wszystkie ilustracje są pięknie nasycone kolorami, co świetnie podkreśla styl artysty. Do jakości druku oraz papieru nie mogę się doczepić, choćbym nawet chciał. Sama zawartość bardzo cieszy oko, a różnorodność przedstawianego materiału pozwala dostrzec talent Kantoku w każdym aspekcie jego twórczości.

Kantoku - NOTE Hentai Ouji to Warawanai Neko (2019 Kadokawa, Media Factory) - recenzja artbooka - rascal.pl

Nie pozostaje mi nic innego jak serdecznie polecić tę publikację każdemu miłośnikowi stylu Kantoku, jak i fanom Hentai Ouji to Warawanai Neko. Zdecydowanie nie będą to pieniądze wydane w błoto.

Kantoku – NOTE Hentai Ouji to Warawanai Neko. (Kadokawa, Media Factory, 2019) – Prezentacja

Przed przejściem do galerii, w której można będzie zobaczyć kilka zdjęć zawartości artbooka, wypada pokazać jak prezentuje się on z zewnątrz.

Tak prezentuje się w obwolucie:

Natomiast tak bez:

Galeria

Facebook
X
Pinterest
Telegram
Email

Ostatnia modyfikacja

Last modified:

Toosaka Asagi – Sanctuaire (Hobby Japan, 2022)

Publikacja Sanctuaire przedstawia dzieła Toosaka Asagi. Zarówno jej oryginalne postacie, jak i takie przedstawiające bohaterki Fate/Grand Order. Ma ona w swoim dorobku wiele okładek i ilustracji do różnych light novel. Jednak oprócz tego, odpowiadała również za projekty postaci w kilku anime oraz projekty awatarów dla kilku VTuberek.

Xenoblade 2 – Official Artworks Alrest Record (Famitsu / Kadokawa, 2019)

Xenoblade 2 to wciąż moja ulubiona gra wszech czasów. Recenzję oryginalnej japońskiej wersji kolekcjonerskiej możecie znaleźć tutaj, tam też dokładniej opisuję, dlaczego i przybliżam fakt, jak bardzo wersja zachodnia różni się od oryginału - w każdym możliwym aspekcie. Mimo iż artbook dołączony do wersji kolekcjonerskiej jest naprawdę porządnie wykonany i sporo pokazuje, to nie mogłem przejść obojętnie obok publikacji będącej tematem tej recenzji.

Komeshiro Kasu – Girls Planet (Genkosha, 2022)

Artbook zatytułowany Girls Planet autorstwa Komeshiro Kasu zawiera przede wszystkim oryginalne ilustracje artysty. Liczy 176 stron w formacie A4. Wydruk - tradycyjnie na wysokiej jakości, grubym papierze.

Ogipote – Aikyo Artbook (Kadokawa, 2021)

Już na samym początku autor wita nas wyjaśnieniem znaczenia tytułu publikacji. Aikyo odnosi się do uroczej, czarującej natury lub nostalgicznego uczucia. Ciesz się ciepłą atmosferą dzieł sztuki z wyjątkowymi, pięknymi akcentami. Jakby nie patrzeć, podczas przeglądania kolejnych stron i prac Ogipote zaprezentowanych w omawianym artbooku Aikyo, dokładnie takie uczucia towarzyszą.