40hara – Shimapan (GOT, 2020)

Tagi

Tags

Kategorie

Categories

40hara – Shimapan (GOT, 2020) - Dane

40hara – Shimapan (GOT, 2020) - Details

Źródło

Source

Original

Wydawca

Publisher

GOT
k

Tytuł Oryginalny

Original Title

40原 – しまパン

Artysta

Artist

40原

Data Wydania

Release Date

30.11.2020

MFC

MFC

1073025

40hara – Shimapan (GOT, 2020)Komentarz

40hara - Shimapan (2020 - GOT) - recenzja artbooka - rascal.pl

Shimapan to artbook będący kompilacją twórczości kilkunastu artystów, którzy zdecydowali narysować oryginalne rysunki dla 40hara – pomysłodawcy motywu tej publikacji. Każda strona poświęcona jest osobnemu twórcy i przedstawia dziewczynę w bieliźnie w paski. Sam tytuł Shimapan (czytane śimapan), oznacza dokładnie majtki w paski. Po lewej stronie, oraz samą dolną część po prawej, gdzie znajduje się również krótka informacja o twórcy i jego podpis. Na samym początku umieszczono spis treści z miniaturkami oraz nazwami/imionami artystów.

Wypada wspomnieć o samym pomyśle na logo artbooka, gdzie w ostatniej sylabie słowa pan (skrót od パンツ/pantsu) – ン (n) jako tę kreskę w górnej części znaku wykorzystano majtki.
Wszystkie ilustracje są bogate w detale, ze świetnie wykonanym cieniowaniem. Sama jakość druku i bogate nasycenie barwami sprawia, że ogląda się go po prostu świetnie. Na samym końcu umieszczono rozmowę w postaci wywiadu z twórcą projektu (40hara) oraz Yom – znanego przede wszystkim z serii artbooków z motywem rajstop (o których z pewnością również napiszę) oraz anime Miru Tights, gdzie stworzył projekty postaci. Publikacja liczy 95 stron i jest w formacie A4. Artbook owinięto w wysokiej jakości kolorową obwolutę oraz obi, gdzie także wymieniono wszystkich artystów, których twórczość znalazła się wewnątrz. Cena okładkowa to ¥2909 – obecnie można wciąż kupić nowe kopie, jednak w nieco wyższej cenie (około ¥3400).

40hara – Shimapan (GOT, 2020) – Prezentacja

Przed przejściem do galerii, w której można będzie zobaczyć kilka zdjęć zawartości artbooka, wypada pokazać jak prezentuje się on z zewnątrz.

Tak prezentuje się w obwolucie:

Shimahara - Shimapan (2020 - GOT) - recenzja artbooka - rascal.pl
Shimahara - Shimapan (2020 - GOT) - recenzja artbooka - rascal.pl

Natomiast tak bez:

Shimahara - Shimapan (2020 - GOT) - recenzja artbooka - rascal.pl
Shimahara - Shimapan (2020 - GOT) - recenzja artbooka - rascal.pl

Galeria

Ostatnia modyfikacja:
30 listopada 2022
Last modified:
30 listopada 2022

Podobne Wpisy

Related Posts