Akasa Ai – Red Queen (Kadokawa, 2022)

Tagi

Tags

Kategorie

Categories

Akasa Ai – Red Queen (Kadokawa, 2022) - Dane

Akasa Ai – Red Queen (Kadokawa, 2022) - Details

Źródło

Source

-

Wydawca

Publisher

Kadokawa
k

Tytuł Oryginalny

Original Title

Red Queen Akasa Ai Works Collection

Artysta

Artist

Akasa Ai (あかさあい)

Data Wydania

Release Date

18.08.2022

MFC

MFC

120044

Akasa Ai – Red Queen (Kadokawa, 2022) – Komentarz

Artbook zatytułowany Red Queen wydany przez Kadakowa to zbiór oryginalnych ilustracji autorstwa Akasa Ai. Liczy 128 stron w formacie A4 zadrukowanych w pełnym kolorze na świetnej jakości papieru. Jakość wydruku robi wrażenie – szczególnie gdy przegląda się całość na żywo. Publikację podzielono na osiem rozdziałów. Przedostatni pokazuje proces tworzenia dzieł w wykonaniu autora, natomiast ostatnie dwie strony pokazują miniatury wszystkich stron.

Samego twórcę śledzę na pixiv już od dłuższego czasu, więc jak tylko zobaczyłem, że ma zostać wydany artbook z jego twórczością, natychmiast złożyłem pre-order. Red Queen to pierwsza oficjalna publikacja tego twórcy w formie artbooka. Wszystkie inne dostępne były w formie doujinów sprzedawanych na Comikecie – większość przedstawiała dziewczyny z Kantai Collection.

Zawartość mnie zdecydowanie nie zawiodła. Większość ilustracji wypełnia niemal pełne strony. Ponad połowę poświęcono tematyce dziewczyn ubranych w stroje marynarskie, szczególnie czerwonowłosej Houshou Marin w przeróżnych pozach i strojach prezentując swe wdzięki. Houshou Marin to jedna z Virtual YouTuberek wchodzącej w skład Holo Live, za której design odpowiada właśnie Akasa Ai. Niestety nie siedzę w temacie VTuberek w zasadzie wcale, więc więcej na temat samej bohaterki nie jestem w stanie powiedzieć. Jednak muszę przyznać, iż projekt tej postaci jest po prostu rewelacyjny.

Prezentacja

Przed przejściem do galerii, w której można będzie zobaczyć kilka zdjęć zawartości artbooka, wypada pokazać jak prezentuje się on z zewnątrz.

Tak prezentuje się w obwolucie:

Akasa Ai - Red Queen (Kadokawa, 2022) - recenzja artbooka - rascal.pl

Natomiast tak bez:

Galeria

Ostatnia modyfikacja:
25 listopada 2022
Last modified:
25 listopada 2022

Podobne Wpisy

Related Posts