Samsung Galaxy S IV i9505 – nagrywanie wideo bez przesteru

Samsung Galaxy S IV i9505 – nagrywanie wideo bez przesteru

Samsung Galaxy S IV i9505 – nagrywanie wideo bez przesteru 500 500 rascal

androidSamsung Galaxy S IV i9505, wersja przeznaczona na rynek ogólnoświatowy nie posiada standardowo możliwości manualnej zmiany czułości mikrofonu (jak i żaden inny telefon). Skutkuje to dużymi przesterami w nagrywanym materiale wideo, gdy znajdujemy się w głośnym otoczeniu. Na szczęście użytkownik forum XDA developers – faux123 zdołał tego dokonać takiej modyfikacji. Był to jakby nie patrzeć mały przełom, wcześniej tylko telefony z układem audio Wolfsona można było w ten sposób modyfikować.

Rzecz opisana w tym wpisie będzie działać tylko na kernelu, który ma obsługę faxsound (odysłam na forum XDA developers). Niektórzy deweloperzy integrują w programie stweaks (służącego do zmiany ustawień ich kernela) obsługę fauxsound, jednak zauważyłem, wszyscy ograniczają minimalną czułość do parametru 20. Minimalną czułością natomiast jest parametr – 1 (0 – całkowite wyłączenie). Parametr 20, mimo że wystarczy do większości sytuacji, nie sprawdza się na przykład na głośnych koncertach, co mnie, jako jednego z organizatorów cyklicznych imprez z undergroundową muzyką elektroniczną bardzo irytowało, ponieważ filmy które nagrywałem –  a raczej ścieżka audio – była bardzo przesterowana. Szukając możliwości ręcznej zmiany tego parametru, udało mi się odnaleźć plik, który odpowiada, za czułość mikrofonu. Chcę poinformować także, że nie odpowiadam za wszelkie uszkodzenia sprzętu, przez wykonywanie poniższych czynności)

Całość ogranicza się do wpisaniu w terminalu 4 komend:

Po pierwsze logujemy się na konto administratora wpisując (oraz zatwierdzając):

su

Następnie zmieniamy czułość mikrofonu wpisując i zatwierdzając (w miejsce 1 możemy wpisać wartości od 1 do 60, więcej nie polecam, ponieważ można w ten sposób uszkodzić mikrofon):

echo 1 >/sys/kernel/sound_control/gpl_mic_gain
echo 1 >/sys/kernel/sound_control/gpl_cam_mic_gain
echo 1 >/sys/kernel/sound_control/gpl_headset_mic_gain

W ten sposób zmieniliśmy czułość mikrofonu i bez problemu możemy nagrywać wideo z czystym dźwiękiem nawet w bardzo głośnych miejscach.

Aby powrócić do ustawień domyślnych, należy ponownie zalogować się na konto administratora

su

a następnie:

echo 40 >/sys/kernel/sound_control/gpl_mic_gain
echo 40 >/sys/kernel/sound_control/gpl_cam_mic_gain
echo 40 >/sys/kernel/sound_control/gpl_headset_mic_gain

 

Ostatnia aktualizacja: 24 października 2020

    Loading...