Android 5.0 Lollipop ROM dla Samsung Galaxy S III I9300

Tagi

Tags

Kategorie

Categories

Android  android_5_lollipop

Wiele osób nie ma pojęcia, że może mieć najnowszego Androida na swoim telefonie. Nadeszła chwila, kiedy mogę w końcu napisać jak tego dokonać, ponieważ najnowszy build ROMu jest w pełni używalny.

Oprócz dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą posiadanie najnowszej wersji systemu Google, znajdziemy tutaj także wiele ważnych poprawek, dotyczących konkretnie modelu i9300. Jest to pierwszy ROM nie oparty o framework Samsunga (Touchwiz), gdzie działa HWComposer. Zapytacie, cóż to takiego? Dla końcowego użytkownika oznacza to totalną płynność animacji interfejsu. Jest to jedna z najistotniejszych zmian w całej historii custom romów dla tego modelu!

Uwaga! Wykonują czynności opisane w tym poradniku, stracisz wszelkie swoje dane, w tym kontakty, smsy oraz pobrane aplikacje. Przed przystąpieniem do wykonywania tycz czynności, zrób kopie zapasową! Nie ponoszę odpowiedzialności, za żadne uszkodzenia, utratę danych oraz innych spraw związanych pośrednio lub bezpośrednio z czynnościami opisanymi w tym poradniku.

Na samym początku zaznaczam, że nie jestem autorem podanych modyfikacji, przedstawiam sposób wgrania ich do telefonu. Jeśli posiadasz jakąś wariację Samsunga Galaxy S3 (np model i9305), nie wykonuj niczego, co zawarte jest w tym poradniku, ponieważ możesz trwale uszkodzić swoje urządzenie. Ten wątek jest oficjalnym tematem dotyczącym tego ROMu, został napisany przez twórcę ROMu oraz kernela.

1. Przejdźmy do konkretów. Jak wgrać ten ROM i cieszyć się najnowszą wersją systemu Android?
Pobieramy następujące pliki, następnie wrzucamy je na kartę pamięci urządzenia:

2. Jeśli nie mamy jeszcze wgranego custom recovery, wykonujemy czynności opisane tutaj (konkretniej, czytamy od początku pobieramy pliki z punktów 1 oraz 2, następnie wykonujemy krok 1 po czym wracamy do tego poradnika). W przeciwnym wypadku przechodzimy do punktu numer 3.

3. Wyłączamy telefon, a następnie uruchamiamy tryb recovery (należy jednocześnie nacisnąć klawisz pogłaśniania, klawisz home, oraz klawisz wyłączenia i trzymać do czasu aż pojawi się logo Samsung Galaxy S III i9300). Po menu poruszamy się używając klawiszów głośności, zatwierdzamy klawiszem wyłączenia. Przechodzimy do menu Mounts and Storage,  następnie format /system, zatwierdzamy,  to samo wykonujemy dla format /data oraz format /cache.
Przechodźmy do głównego menu kilka razy naciskając klawisz wstecz.

4. Gdy partycje są już sformatowane, przychodzi kolej na finalną część. Instalujemy (w podanej kolejności) pliki, które pobraliśmy. Instalacja odbywa się przez wybranie opcji Install a następnie Install zip form /external_sd.

  • philz_touch_6.48.4-i9300.zip

Po instalacji tego pliku wymagany jest restart recovery. Abu tego dokonać przechodzimy do Power Options oraz wybieramy Restart Recovery.

Po restarcie recovery kontynuujemy instalację, wgrywając następujące pliki:

  • cm-12-20141201-UNOFFICIAL-i9300.zip
  • gapps-lp-20141109-signed.zip
  • ArchiKernel_V1.6.2-AOSP_R4P0.zip
  • Fix_3g_By_And_Sd_permission_By_Dav88_Cm_5.0.zip

Po poprawnym ukończeniu instalacji, restartujemy telefon. Pierwsze uruchomienie może trwać nawet 10 minut, więc cierpliwości! 🙂

Ostatnia modyfikacja:
27 listopada 2022

Last modified:
27 listopada 2022

Podobne Wpisy

Related Posts