Kategoria: Technologie | Tagi: , ,

O nowym Nintendo 3DS słów kilka – mini recenzja.


Data publikacji: 7 marca 2015     Autor:

New Nintendo 3DS jest młodszym bratem konsoli 3DS, która do sprzedaży trafiła w roku 2011. Posiada szereg usprawnień względem poprzednika, które w skrócie postaram się tutaj opisać. 3DSNajnowsza konsola Nintendo miała swoją premierę 11 października 2014 roku w Japonii, natomiast w Europie dopiero w lutym 2015. New Nintendo 3DS jest młodszym bratem konsoli 3DS, która do sprzedaży trafiła w roku 2011. Posiada szereg usprawnień względem poprzednika, które w skrócie postaram się tutaj opisać.

Jako posiadacz wcześniejszej wersji – mocno się zastanawiałem nad zakupem N3DS. Jednak jako miłośnik Nintendo, nie pozostało mi nic innego jak zaopatrzenie się w najnowsze ich dziecko. Już na pierwszy rzut oka widać, że konsole się różnią.

  • slot na cartridge z grami został przeniesiony z tyłu konsoli na przód – pierwsza zmiana na plus – kilka razy zdarzyło mi się, wyciągnąć grę ze slotu podczas grania (opierając palce na tyle obudowy), teraz staje się to niemożliwe.
  • zostały dodane dwa dodatkowe klawisze Z, które znalazły swoje miejsce na tyle obudowy
  • slot na rysik także został przeniesiony z tyłu obudowy na przód
  • brak widocznego slotu na karę pamięci – teraz by ją wymienić, należy otworzyć tylną klapkę, co wiąże się z odkręceniem dwóch małych śrubek – zmienił się też format kart – N3DS obsługuje karty typu micro SDHC (wcześniej zwykłe – duże SD)
  • dioda Wi-Fi znajduje się teraz obok dwóch pozostałych (zasilania i ładowania)
  • konsola posiada wymienny front i back panel – na e-bayu można się bez problemu zaopatrzyć w zamienniki z np. naszymi ulubionymi postaciami z gier.

New Nintendo 3DS jest młodszym bratem konsoli 3DS, która do sprzedaży trafiła w roku 2011. Posiada szereg usprawnień względem poprzednika, które w skrócie postaram się tutaj opisać. New Nintendo 3DS jest młodszym bratem konsoli 3DS, która do sprzedaży trafiła w roku 2011. Posiada szereg usprawnień względem poprzednika, które w skrócie postaram się tutaj opisać. N3DS_rascal.pl_004New Nintendo 3DS jest młodszym bratem konsoli 3DS, która do sprzedaży trafiła w roku 2011. Posiada szereg usprawnień względem poprzednika, które w skrócie postaram się tutaj opisać. N3DS_rascal.pl_005N3DS_rascal.pl_003

W pudełku nie znajdziemy ładowarki do naszej nowej konsoli (należy zaopatrzyć się w taką na własną rękę, konsola obsługuje starsze ładowarki z 3DS a nawet DS). Oprócz samego N3DS znajdziemy instrukcje oraz sześć kart typu ARGAMES.

Oprócz zmian na powierzchni obudowy konsola oferuje znacznie więcej nowości. Gdy otworzymy klapkę, naszym oczom ukazuje się nieco przebudowany wnętrze. Klawisze ABXY są teraz kolorowe, przyciski start i select zostały przeniesione z belki pod ekranem do prawego dolnego rogu, po środku został tylko klawisz home. Dość istotną zmianą jest przeniesienie suwaka głośności z dolnego boku konsoli na klapkę z górnym ekranem. Strzał w dziesiątkę – poprzednie umiejscowienie sprawiało wiele kłopotu – przypadkowy ruch palcem sprawiał, że głośność nagle rosła do maksymalnego poziomu. Suwak poziomu głębi 3D także otrzymał usprawnienie – posiada małą zapadkę, która lekko go blokuje gdy wyłączymy 3D. Najważniejszą jednak zmianą jest dodanie dodatkowej (statycznej) gałki, która znajduje się zaraz nad klawiszami ABXY, przyda się ona w grach, które wymagają rozglądania się po otoczeniu

New Nintendo 3DS jest młodszym bratem konsoli 3DS, która do sprzedaży trafiła w roku 2011. Posiada szereg usprawnień względem poprzednika, które w skrócie postaram się tutaj opisać. N3DS_rascal.pl_002

Zmiany nie dotyczą tylko wyglądu i reorganizacji klawiszy. Konsola posiada wydajniejszy procesor oraz układ graficzny – przez to będzie obsługiwała nowe gry, które będą tworzone tylko pod ten model (na chwilę obecną tylko kilka takich zostało zapowiedzianych). Oba ekrany zostały nieco powiększone względem zwykłego 3DS (przez co znacznie przyjemniej leży w ręku), a aparat ma ulepszona optykę, przez uzyskiwany obraz jest zdecydowanie lepszy przy słabym oświetleniu. Rozdzielczość nie uległa zmianie. Dodatkowo Nintendo zdecydowało się dodać czytnik NFC.

Ostatnią i jedna z najważniejszych zmian jest zmiana funkcjonowania ekranu 3D. Super-Stable 3D to system rozpoznawania pozycji twarzy (a raczej oczu), który dostosowuje wyświetlanie obrazu 3D do kąta pod jakim aktualnie spoglądamy na ekran. Co ciekawe funkcja ta działa także przy bardzo słabym oświetleniu – jest to możliwe dzięki zastosowaniu małej diody emitującej światło podczerwone, która aktywuje się gdy czujnik światła konsoli wykryje, że znajdujemy się w pomieszczeniu ze słabym oświetleniem (czujnik ten umożliwia także dynamiczne regulowanie podświetlenia ekranu). Wcześniej przy włączonym 3D rozgrywka możliwa była tylko gdy patrzeliśmy na ekran pod określonym kątem, obecnie problem ten został wyeliminowany. Super-Stable 3D sprawdza się doskonale.

Jestem bardzo zadowolony z zakupu – New Nintendo 3DS jest tym, czym zwykły Nintendo 3DS powinien być od początku. Niezdecydowanym polecam zakup, nawet jeśli jesteście w posiadaniu pierwszej wersji 3DS (którego zawsze można sprzedać za niemałe pieniądze).

New Nintendo 3DS jest młodszym bratem konsoli 3DS, która do sprzedaży trafiła w roku 2011. Posiada szereg usprawnień względem poprzednika, które w skrócie postaram się tutaj opisać. N3DS_rascal.pl_001