Kupowanie w sklepie Mandarake za pomocą karty płatniczej w Polsce

Kupowanie w sklepie Mandarake za pomocą karty płatniczej w Polsce

Kupowanie w sklepie Mandarake za pomocą karty płatniczej w Polsce 500 500 rascal

Mandarake-SklepJakiś czas temu pisałem o tym, jak wyglądał mój zakup powieści wizualnej studia Key – Rewrite w sklepie z używanymi japońskimi mediami – Mandarake. Wspominałem tam o problemach z płatnością kartą Mastercard wydaną w banku T-Mobile Usługi Bankowe. Trochę czasu już minęło, opłaty za korzystanie z konta wzrosły, zlikwidowano część usług, które trzymały mnie przy korzystaniu z usług tej firmy, więc przeniosłem się do PKO. Właśnie potrzebowałem coś kupić w Mandarake i postanowiłem sprawdzić, czy tym razem uda zapłacić mi się kartą.

Kupowanie w sklepie Mandarake

Mandarake od pewnego czasu wymaga używania karty kredytowej obsługującej zabezpieczenie 3D secure. Tak się składa, że jedyny bank w Polsce, który oferuje karty debetowe z tym zabezpieczeniem to właśnie PKO. Ale zaraz, przecież przy wyborze rodzaju płatności na Mandarake pojawia się wyraźny komunikat:

 Payment Method Credit Card ( VISA, Master only. No debit card accepted )

No cóż, nie wiem jak bankowość funkcjonuje w innych krajach, ale okazuje się, iż każda karta z zabezpieczeniem 3D secure zarejestrowana w banku, który ma wdrożone to zabezpieczenie w swój system będzie działać, jednak jak już wspomniałem – na dzień dzisiejszy tylko bank PKO oferuje karty debetowe z tym zabezpieczeniem. Niektóre inne instytucje co prawda chwalą się 3D secure, mimo wszystko oferują tę opcję tylko i wyłącznie dla kart kredytowych.

3D Secure? Co to w ogóle jest?

Jak w dużym uproszczeniu działa 3D secure? Otóż wszystko sprowadza się do dodatkowego uwierzytelnienia zawieranej transakcji. Normalnie procedura wygląda następująco:

 • Podajemy numer karty
 • Imię i nazwisko
 • Datę ważności
 • 3 cyfrowy kod cvc z tyłu karty.
 • Po autoryzacji jesteśmy przekierowywani na stronę sklepu

Jak to wygląda przy płaceniu z funkcją 3D secure:

 • Podajemy numer karty
 • Imię i nazwisko
 • Datę ważności
 • 3 cyfrowy kod cvc z tyłu karty.
 • Zostajemy przekierowaniu na stronę naszego banku
 • Wysyłany jest do nas kod jednorazowy (lub jeśli korzystamy z innej metody np karty-zdrapki z kodami – podajemy kod z numerem, o który jesteśmy poproszeni), który wprowadzamy w okienku.
 • Po autoryzacji jesteśmy przekierowywani na stronę sklepu

Tak wygląda finał w przypadku wspomnianego sklepu Mandarake:

Mandarake - potwierdzenie zakupu

Podsumowanie

Oczywiście wiele osób może powiedzieć, że jest przecież opcja zapłaty Paypalem. Rzeczywiście jest taka opcja, jednak nie za wszystko w Mandarake zapłacimy w ten sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

W każdym razie, gdyby ktoś się zastanawiał nad zakupami w Mandarake – karta Visa z 3D secure (wszystkie już tę funkcję posiadają) w banku PKO bez problemu przechodzi weryfikację.

Ostatnia aktualizacja: 23 października 2020

  Loading...

  Kontakt

   Loading...

   Media Społecznościowe

   Szukaj