Uaktywnienie wielu połączeń RDP (zdalnego pulpitu) w Windows 8.1 x64

Uaktywnienie wielu połączeń RDP (zdalnego pulpitu) w Windows 8.1 x64

Uaktywnienie wielu połączeń RDP (zdalnego pulpitu) w Windows 8.1 x64 462 462 rascal

RDP ZdalnyPulpit

Windows 8.1 domyślnie nie oferuje możliwości otwarcia więcej niż jednej sesji zdalnego pulpitu jednocześnie. W pewnych sytuacjach stwarza to pewien problem. Na szczęście jest pewien prosty sposób, aby wyłączyć tę blokadę.

 

 

 

Potrzebny będzie edytor hex (gdy nie posiadamy żadnego, możemy skorzystać z darmowego edytora – HxD do pobranie tutaj, lub na oficjalnej stronie autora).

Uwaga! Przed wykonaniem poniższych kroków polecam ustawić punk przywracania systemu. Nie odpowiadam za wszelkie szkody spowodowane używaniem tego poradnika. Metoda działa na systemach 64 bitowych – Windows 8.1 oraz Windows 8.1 Pro.

Pierwszym krokiem jakim trzeba wykonać to zatrzymanie usługi zdalnego pulpitu. przechodzimy do ekranu modern i wpisujemy z klawiatury – Usługi i klikamy w podświetloną pozycje widoczną na zrzucie niżej. Następnie w otwartym oknie odszukujemy pozycję usługi pulpitu zdalnego i ją otwieramy, w następnym oknie klikamy zatrzymaj, okno usług najlepiej zostawić otwarte, ponieważ po wykonanych operacjach należy ponownie włączyć usługę.
RDP UsługiUsługi2

 

 

 

 

 

 

 

Po wykonaniu tej czynności, przechodzimy do katalogu C:\Windows\System32 i odszukujemy plik termsrv.dll. Plik jest zabezpieczony przed napisaniem, a nawet kopiowaniem, należy przyznać swojemu konta prawa dostępu. Klikamy prawym klawiszem, następnie właściwości i przechodzimy do karty Zabezpieczenia. Będąc na tej karcie, odnajdujemy klawisz Zaawansowane i klikamy na niego, w otwartym oknie przy napisie właściciel wybieramy opcję zmień – w kolejnym oknie wpisujemy swoją nazwę użytkownika (ważne jest, aby posiadało one uprawnienia administratora) zatwierdzamy. Klikamy OK na obu oknach i wykonujemy tę samą operację do czasu, aż będziemy w oknie ustawień zaawansowanych. Teraz ujrzymy tam swojego użytkownika, klikamy na niego i wybieramy opcję edytuj. Zaznaczamy wszystko jak na poniższym screenie:

RDP Uslugi3

Następnie zatwierdzamy wszystko wybierając opcję OK. Po tej operacji uzyskaliśmy dostęp do pliku termsrv.dll. Plik kopiujemy (np na pulpit), oraz otwieramy edytor hex (w tym momencie warto wykonać kopię tego pliku i umieścić ją w bezpiecznym miejscu), wybieramy plik, który przed chwilą skopiowaliśmy. Na klawiaturze naciskamy klawisze CTRL+F, w oknie, które się pojawiło typ danych ustawiamy na wartość hex następnie wklejamy poniższy ciąg znaków:

 

8B 81 38 06 00 00 39 81 3C 06 00 00 0F 84 1B 70 00 00

Zatwierdzamy, oraz kopiujemy poniższy ciąg znaków:

B8 00 01 00 00 89 81 38 06 00 00 90 90 90 90 90 90 90

Przechodzimy do edytora hex i wciskamy klawisze CTRL+V. Zaznaczony wcześniej fragment powinien zostać zastąpiony ciągiem znaków, który skopiowaliśmy.

RDP HXD

Zapisujemy plik oraz podmieniamy oryginalny znajdujący się w katalogu C:\Windows\System32 na ten, który przed chwilą zmodyfikowaliśmy. Przechodzimy do okna usług i włączamy usługę zdalnego pulpitu.

Jeżeli wykonaliśmy wszystko poprawnie, to od teraz, do komputera może zalogować się zdalnie kilku użytkowników jednocześnie.

 

 

Ostatnia aktualizacja: 24 października 2020

  Loading...

  Kontakt

   Loading...

   Media Społecznościowe

   Szukaj