Search
Close this search box.

Takemoto Uruka – 1/7 – Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai (Phat Company, 2022)

Table of Contents
Spis Treści

Źródło

Source

Takemoto Uruka (Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai)

Producent

Manufacturer

Phat! Company

Typ

Type

Normalny

Rozmiar

Size

1/7 – 230mm

Data Premiery

Release Date

27.01.2022

MFC

872731

Takemoto Uruka – 1/7 – Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai (Phat Company, 2022) – Komentarz

Wstęp

Nie wypadało mi nie kupić figurki przedstawiającej ulubioną postać z danej serii, tym bardziej, gdy sam tytuł wspomina się bardzo dobrze.

Takemoto Uruka – 1/7 – Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai (Phat Company, 2022) – Jakość wykonania

Przyzwyczajony jestem do jakości produktów Phat! Company. Tę figurkę zmówiłem bez zastanowienia. Jak zazwyczaj – spasowanie elementów, w tym samej podstawki było perfekcyjne. Nie inaczej prezentuje się jakość malowania. Nie zauważyłem żadnych ubytków. Poszczególne elementy ubrania są świetnie odseparowane od ciała. Choćbym chciał – nie mogę się dopatrzyć żadnego nawet najmniejszego błędu. Choć w tej cenie mogłoby być choć trochę cieniowania, choćby na ubraniach. Włosy nie mają żadnych postrzępień wynikających z niedbałego odlewu. Figurka po wyjęciu z pudełka była jednak nieco zakurzona (co widać na niektórych ujęciach poniżej). Jedyne czego mógłbym się przyczepić to rzeźba twarzy. Gdy spojrzy się na twarz z niektórych kątów widać, że coś jest delikatnie nie tak.

Inne uwagi oraz podsumowanie

Oceniając jednak całość – w tym przedziale cenowym ogólna jakość wykonania zdecydowanie satysfakcjonuje. Z czystym sumieniem polecam – figurka świetnie się prezentuje w witrynce oraz nie zajmuje dużo miejsca, więc gdy ktoś ma problem z umiejscowieniem nowych statuetek na detolfowych półkach, tę można spokojnie upchać w dowolnym miejscu.

Takemoto Uruka – 1/7 – Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai (Phat Company, 2022)Galeria

Pudełko

Figurka

Facebook
X
Pinterest
Telegram
Email

Ostatnia modyfikacja

Last modified:

Asakura Ryouko – B-style 1/4 – Suzumiya Haruhi no Yuuutsu (FREEing, 2008)

To moja pierwsza figurka w skali 1/4. Po otworzeniu sporych rozmiarów pudełka byłem pod wrażeniem wielkością i masywnością owej statuetki - w końcu 32cm robi robotę. Warto nadmienić, że część stroju (rajstopy) wykonano z prawdziwego materiału.

Shokuhou Misaki – B-style 1/4 – To Aru Kagaku no Railgun (FREEing, 2022)

Figurkę zamawiałem w preorderze gdzieś w okolicy połowy poprzedniego roku. Kilka dni temu ją otrzymałem (niestety przesyłka została nadana pocztą, dlatego też czas oczekiwania zamiast pięciu dni wyniósł ponad dwa tygodnie). Jest to kolejna figurka firmy FREEing z serii B-style w mojej kolekcji. W tym przypadku zaskoczył mnie jednak...

Ayaka-chan – 1/6 – Original Character (Bishop’s Rondo, 2021)

Figurka została stworzona na podstawie ilustracji Gaou. Ayaka-chan to oryginalny projekt tego artysty. Producentem jest Bishop's Rondo, czyli firma zajmująca się głównie przenoszenie oryginalnych postaci do formy 3D w postaci wysokiej jakości figurek.

Koakuma Rias-chan – 1/6 – Original Character (Bishop’s Rondo, 2020)

Figurka została stworzona na podstawie ilustracji Ayuma Sayu. Koakuma Rias-chan to oryginalny projekt tego artysty. Producentem jest Bishop's Rondo, czyli firma zajmująca się głównie przenoszeniem oryginalnych postaci do formy 3D w postaci wysokiej jakości figurek.