Search
Close this search box.

Succubus Rurumu – 1/6 – Original Character (Bishop’s Rondo, 2020)

Table of Contents
Spis Treści

Źródło

Source

Succubus Rurumu (Original Character)

Producent

Manufacturer

Bishop’s Rondo (+18)

Typ

Type

Normalny

Rozmiar

Size

1/6 – 150mm

Data Premiery

Release Date

06.10.2020

MFC

1004262

Succubus Rurumu – 1/6 – Original Character (Bishop’s Rondo, 2020) – Komentarz

Wstęp

Figurka została zaprojektowana na podstawie ilustracji autorstwa Tamano Kedama. Succubus Rurumu to oryginalny projekt tego artysty. Producentem jest Bishop’s Rondo, czyli firma zajmująca się głównie przenoszeniem oryginalnych postaci do formy 3D w postaci wysokiej jakości figurek.

Jakość wykonania

Nie mogę się przyczepić do niczego, jeśli chodzi o jakość wykonania. Dbałość o szczegóły robi wrażenie. Malowanie zrealizowano wzorowo, nie ma żadnych przetarć oraz innych uszkodzeń powstałych w procesie produkcji. Włosy wykonano z wysokiej jakości materiału. Są też doskonale odlane – nie dopatrzyłem się żadnych postrzępień. Co ma niestety często miejsce nawet w przypadku figurek z wysokiej półki cenowej). Powoduje to poczucie obcowania z produktem premium. Warto wspomnieć, iż podstawkę pokrywa warstwa włochatego materiału. Świetnie zabezpiecza na długi okres plastik, z którego wykonano figurkę oraz farbę. Ogólnie rzecz ujmując – polecam trochę takiego materiału zakupić, by w razie czego mieć na czym stawiać figurki bez podstawek, których powierzchnia dotyka bezpośrednio podłoża – czyli na przykład szkła w witrynce.

Inne uwagi oraz podsumowanie

Po wyjęciu figurki z pudełka należy ją całą rozłożyć i zdjąć folie zabezpieczające. Jest z tym trochę roboty i proces ten wymaga delikatności oraz cierpliwości. Jednak w przypadku tej figurki raczej trudno cokolwiek uszkodzić (w przeciwieństwie do Ayaka-chan tego samego producenta, o której pisałem tutaj). Usadowienie Rurumu na podstawce również nie sprawia problemów, ponieważ statuetkę świetnie wyważono. Dlatego też jedyne co należy zrobić po zdjęciu folii i złożeniu całości, to postawienie jej na włochatej podstawce i umieszczenie w witrynce.

Uważam, że cena, w jakiej była sprzedawana przez producenta, jest w pełni uzasadniona, gdyż naprawdę otrzymujemy produkt wysokiej jakości, któremu poświęcono sporo czasu na dopracowanie i doprowadzenie niemal do perfekcji. Zdecydowanie polecam.

Galeria

Pudełko

Figurka

Facebook
X
Pinterest
Telegram
Email

Ostatnia modyfikacja

Last modified:

Ayaka-chan – 1/6 – Original Character (Bishop’s Rondo, 2021)

Figurka została stworzona na podstawie ilustracji Gaou. Ayaka-chan to oryginalny projekt tego artysty. Producentem jest Bishop's Rondo, czyli firma zajmująca się głównie przenoszenie oryginalnych postaci do formy 3D w postaci wysokiej jakości figurek.

Shokuhou Misaki – B-style 1/4 – To Aru Kagaku no Railgun (FREEing, 2022)

Figurkę zamawiałem w preorderze gdzieś w okolicy połowy poprzedniego roku. Kilka dni temu ją otrzymałem (niestety przesyłka została nadana pocztą, dlatego też czas oczekiwania zamiast pięciu dni wyniósł ponad dwa tygodnie). Jest to kolejna figurka firmy FREEing z serii B-style w mojej kolekcji. W tym przypadku zaskoczył mnie jednak...

Yuuki Mikan – 1/7 – To LOVEru Darkness (FuRyu / F:NEX, 2021)

Kolejna figurka Mikan w mojej kolekcji. Tym razem w skali 1/7 sprzedawanej pod szyldem F:NEX (należącym do FuRyu). Po zakupie przeczytałem komentarze na jej temat i zauważyłem, że sporo ludzi narzekało na jakość malowania. Jeśli mam być szczery, nie zauważyłem jakichś ubytków, czy źle pomalowanych części.

Eris Boreas Greyrat – Okigae Mode – 1/7 – Mushoku Tensei (Ques Q, 2023)

Kolejna figurka Eris w mojej kolekcji. Obie (łącznie z poprzednią od CA Works, którą niedawno recenzowałem) chciałem mieć w swojej witrynce zaraz, gdy tylko je zobaczyłem po raz pierwszy. Na szczęście sprzedaż nie była mocno limitowana, więc bez problemu udało mi się je zakupić.