Ayaka-chan – 1/6 – Original Character (Bishop’s Rondo, 2021)

Tagi

Tags

Kategorie

Categories

Ayaka-chan – 1/6 – Original Character (Bishop’s Rondo, 2021) - Dane

Ayaka-chan – 1/6 – Original Character (Bishop’s Rondo, 2021) - Details

Źródło

Source

Ayaka-chan (Original Character)

Producent

Manufacturer

Bishop’s Rondo (+18)

Typ

Type

Normalny

Wymiary

Size

1/6 – 140mm

Data Premiery

Release Date

07.2021

MFC

MFC

1145797

Ayaka-chan – 1/6 – Original Character (Bishop’s Rondo, 2021) – Komentarz

Wstęp

Figurka została stworzona na podstawie ilustracji Gaou. Ayaka-chan to oryginalny projekt tego artysty. Producentem jest Bishop’s Rondo, czyli firma zajmująca się głównie przenoszeniem oryginalnych postaci do formy 3D w postaci wysokiej jakości figurek.

Jakość wykonania


Jakość wykonania jest świetna, dbałość o szczegóły oraz to, w jaki sposób całość pomalowano i oddane cienie robią spore wrażenie. Warto wspomnieć, iż podstawkę pokrywa warstwa włochatego materiału, która świetnie zabezpieczy na długi okres plastik, z którego wykonano figurkę oraz farbę (ogólnie rzecz ujmując, to polecam trochę takiego materiału zakupić, by w razie czego mieć na czym stawiać figurki bez podstawek, których powierzchnia dotyka bezpośrednio podłoża, na którym są umieszczone – czyli na przykład szkła w witrynce).

Inne uwagi oraz podsumowanie


Warto wspomnieć również o tym, iż po wyjęciu figurki z pudełka należy ją całą rozłożyć i wyciągnąć folie zabezpieczające. Wymaga to sporej delikatności. Zwłaszcza kokardka umieszczona na koszulce, która niestety mi się oderwała (na szczęście odrobina kleju załatwiła sprawę dość szybko) – nie jestem odosobnionym przypadkiem, podobna rzecz stała się mojemu znajomemu oraz kilku użytkownikom MyFigureCollection, którzy również wspomnieli o tym fakcie w komentarzach.
Problem sprawiło mi też usadowienie postaci w dołączonej poduszce (z plastiku) w kształcie serca. Co prawa posiada ona wyżłobienie na koci ogon Ayaki, aczkolwiek umieszczenie go w taki sposób, by całość stanowiła jedną całość, wymaga sporo czasu. Dodatkowo brak jakiejkolwiek wzmianki w instrukcji na temat dołączonego kawałka trójkątnego, przeźroczystego plastiku sprawił wielu ludziom problem z jego umiejscowieniem. Po jakimś czasie w końcu udało mi się tę zagwozdkę rozwiązać – należy go włożyć pod prawą nogę figurki, tak by całość trzymała równowagę.
Niemniej jednak uważam, iż warta jest zakupu – cena zdecydowanie odzwierciedla jakość w tym przypadku.

Ayaka-chan – 1/6 – Original Character (Bishop’s Rondo, 2021) – Galeria

Pudełko

Figurka

Ostatnia modyfikacja:
30 listopada 2022
Last modified:
30 listopada 2022

Podobne Wpisy

Related Posts