Źródło

Source

Wydawca

Publisher

Movic

Tytuł

Title

Urushihara Satoshi Cell Works

Artysta

Artist

Urushihara Satoshi / うるし原智志

Data Wydania

Release Date

01.05.1994

MFC

43596

Urushihara Satoshi – Cell Works (Movic, 1994) Komentarz

Na samym początku chciałbym poinformować, że część materiałów użytych w tym wpisie nie jest przeznaczona dla młodszych czytelników dlatego też uprzejmie proszę o zaprzestanie czytania w tym miejscu, jeśli do takiej grupy odbiorców się zaliczasz.

Urushihara Satoshi to mangaka i ilustrator znany ze swojego charakterystycznego stylu i zamiłowania do eksponowania kobiecych piersi. Na podstawie jego prac powstały takie anime jak Plastic Little i Legend of Lemnear. Zajmował się również designem postaci w takich grach jak Langrisser i Growlanser. Osobiście uwielbiam jego styl, jednak w obecnych czasach dość trudno znaleźć artbooki z jego dziełami (szczególnie zbiorami ilustracji niepoświęconymi na przykład konkretnej grze). Na ten konkretny polowałem już od dawna. W końcu udało mi się go znaleźć w niemal idealnym stanie na jednej aukcji w Japonii (ma niemal trzydzieści lat).

Publikację podzielono na kilka rozdziałów, w których znaleźć można jego dzieła poświęcone seriom anime, grom, lecz także ilustracje oryginalne, niepowiązane z żadnymi innymi tytułami. Na końcu – jak to zwykle bywa – dość obszerny wywiad z samym autorem. Designu postaci Urushihary prawdopodobnie nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Dbałość o detale, charakterystyczny styl, rewelacyjne cieniowanie i mocno kontrastowe barwy do teraz robią wrażenie. Artbook wydano w formacie A4. Zawiera 134 strony, z czego większość przeznaczono na przedstawienie twórczości autora w pełnym kolorze na niemal pełnych stronach. W skrócie – pozycja obowiązkowa dla każdego fana. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak prezentuje się jego styl w animacji, polecam jednoodcinkową OVA Plastic Little (recenzja tutaj).

Urushihara Satoshi – Cell Works (Movic, 1994) Prezentacja

Przed przejściem do galerii, w której można będzie zobaczyć kilka zdjęć zawartości artbooka, wypada pokazać jak prezentuje się on z zewnątrz.

Tak prezentuje się w obwolucie:

Natomiast tak bez:

Galeria

Facebook
X
Pinterest
Telegram
Email

Ostatnia modyfikacja

Last modified:

New Masterpieces of 100 Eshi ver.4 (BNN, 2022)

Kolejna część znakomitego cyklu arbooków. Zbiór starannie wyselekcjonowanych ilustracji tytułowych stu (bardzo znanych i szanowanych) artystów. Czwarte wydanie z tej serii, ponownie w formacie B5. Jednak w przeciwieństwie do trzeciej odsłony, wszystkie teksty są wyłącznie w języku japońskim.

Konomi – ArtWorks (Kadokawa, 2022)

Najpopularniejszymi ilustracjami Konomi są okładki light novel Liar Liar. W recenzowanym artbooku nie zabrakło materiałów przedstawiających bohaterki tego tytułu. Oprócz tego zobaczyć możemy tutaj także oryginalne dzieła twórcy, jak i bohaterki innej light novel - Cross Connect.

Tomose Shunsaku – Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e – Art Book (Kadokawa, 2017)

Artbook przedstawia ilustracje Tomose Shunsaku, czyli artysty odpowiedzialnego za rysunki do light novel autorstwa Kinugasa Shogo, zatytułowanej Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e, opowiadające o losach grupy uczniów elitarnej, zamkniętej szkoły. Ilustracje tematycznie obejmują przede wszystkim postacie z tej powieści, natomiast w dalszej części jego oryginalne dzieła oraz postacie z innych tytułów.

Momoco – Arietta (Genkosha, 2020)

Artbook zatytułowany arietta autorstwa Momoco zawiera dzieła przedstawiające bohaterki serii, projektów oraz gier takich jak Akugyaku Kishidan: Sono Elf, Kyoubou ni Tsuki, Bullet Girls Phantasia, Fate/Grand Order, Fate/Stay Night, Kanpani Girls, Last Embryo, Onsen Musume, Oshiego ni Kyouhakusareru no wa Hanzai desu ka?, Utawarerumono: Lost Flag oraz oryginalne ilustracje.