Urushihara Satoshi – Cell Works (Movic, 1994)

Tagi

Tags

Kategorie

Categories

Urushihara Satoshi – Cell Works (Movic, 1994) - Dane

Urushihara Satoshi – Cell Works (Movic, 1994) - Details

Źródło

Source

-

Wydawca

Publisher

Movic
k

Tytuł Oryginalny

Original Title

Urushihara Satoshi Cell Works

Artysta

Artist

Urushihara Satoshi / うるし原智志

Data Wydania

Release Date

01.05.1994

MFC

MFC

43596

Urushihara Satoshi – Cell Works (Movic, 1994) Komentarz

Urushihara Satoshi to mangaka i ilustrator znany ze swojego charakterystycznego stylu i zamiłowania do eksponowania kobiecych piersi. Na podstawie jego prac powstały takie anime jak Plastic Little i Legend of Lemnear. Zajmował się również designem postaci w takich grach jak Langrisser i Growlanser. Osobiście uwielbiam jego styl, jednak w obecnych czasach dość trudno znaleźć artbooki z jego dziełami (szczególnie zbiorami ilustracji niepoświęconymi na przykład konkretnej grze). Na ten konkretny polowałem już od dawna. W końcu udało mi się go znaleźć w niemal idealnym stanie na jednej aukcji w Japonii (ma niemal trzydzieści lat).

Publikację podzielono na kilka rozdziałów, w których znaleźć można jego dzieła poświęcone seriom anime, grom, lecz także ilustracje oryginalne, niepowiązane z żadnymi innymi tytułami. Na końcu – jak to zwykle bywa – dość obszerny wywiad z samym autorem. Designu postaci Urushihary prawdopodobnie nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Dbałość o detale, charakterystyczny styl, rewelacyjne cieniowanie i mocno kontrastowe barwy do teraz robią wrażenie. Artbook wydano w formacie A4. Zawiera 134 strony, z czego większość przeznaczono na przedstawienie twórczości autora w pełnym kolorze na niemal pełnych stronach. W skrócie – pozycja obowiązkowa dla każdego fana. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak prezentuje się jego styl w animacji, polecam jednoodcinkową OVA Plastic Little (recenzja tutaj).

Urushihara Satoshi – Cell Works (Movic, 1994) Prezentacja

Przed przejściem do galerii, w której można będzie zobaczyć kilka zdjęć zawartości artbooka, wypada pokazać jak prezentuje się on z zewnątrz.

Tak prezentuje się w obwolucie:

Urushihara Satoshi - Cell Works (Movic, 1994) - recenzja artbooka - rascal.pl

Natomiast tak bez:

Galeria

Ostatnia modyfikacja:
30 listopada 2022
Last modified:
30 listopada 2022

Podobne Wpisy

Related Posts