Search
Close this search box.

New Masterpieces of 100 Eshi ver.4 (BNN, 2022)

Table of Contents
Spis Treści

Źródło

Source

Wydawca

Publisher

BNN

Tytuł

Title

絵師100人 Ver.4 (Eshi 100 nin – ver. 4)

Artysta

Artist

Data Wydania

Release Date

15.12.2021

MFC

1403456

Komentarz

Kolejna część znakomitego cyklu artbooków. Zbiór starannie wyselekcjonowanych ilustracji tytułowych stu (bardzo znanych i szanowanych) artystów. Czwarte wydanie z tej serii, ponownie w formacie B5. Jednak w przeciwieństwie do trzeciej odsłony, wszystkie teksty są wyłącznie w języku japońskim. Nie wiem, dlaczego zdecydowano się wydać to w taki sposób, ale niestety nic na to nie poradzę. Na każdej stronie poświęconej danemu twórcy podane są różne informacje. Między innymi link do strony internetowej, ID profilu na pixiv, adres e-mail, nazwa kanału na YouTube, sprzęt, na jakim dany ilustrator pracuje, ID na Twitterze. Są także podane inne profile w serwisach internetowych – jeśli takowe posiadają, krótki opis, oraz przeważający typ rysunków.

W dolnej części każdej strony New Masterpieces of 100 Eshi ver.4 są także informacje, skąd pochodzą rysunki. Czyli nazwy serii, mangi, gier lub innych projektów. Artbook liczy 223 strony, więc jest co oglądać. Tym bardziej że całość prezentuje się prześlicznie. Nie tylko jest nasycona kolorami, ale sam druk wykonano na bardzo dobrej jakości papieru, co tylko potęguje efekt wow. Zdecydowanie polecam tę publikację – można odkryć sporo nowych artystów, którzy wrzucają na pixiv móstwo genialnych prac. Jest to jeden z tych artbooków (oraz jego poprzednie edycje), które po prostu trzeba mieć w kolekcji, jeśli jest się miłośnikiem japońskiego rysunku.

Prezentacja

Zanim pokażę kilkanaście zdjęć z zawartością artbooka, szybki rzut oka na stronę zewnętrzną zwiniętą w obi (na którym wymieniono twórców w kolejności alfabetycznej).

Tak wygląda tył:

A tak artbook prezentuje się bez obwoluty:

New Masterpieces of 100 Eshi ver.4 (BNN, 2022) – Komentarz

Facebook
X
Pinterest
Telegram
Email

Ostatnia modyfikacja

Last modified:

Rurudo – Unreal (Ichijinsha, 2021)

Artbook podzielono na cztery rozdziały. W rozdziale pierwszym umieszczono dość sporo oryginalnych ilustracji autorstwa rurudo, w tym jedną, na podstawie której stworzono figurkę przedstawiającą jego postać Eve LOVECALL w dokładnej pozie z tej ilustracji (której premiera była zaplanowana na listopad zeszłego roku, natomiast do ogólnej sprzedaży trafiła dopiero miesiąc temu). Kolejny rozdział to dzieła, które przedstawiają bohaterki z tytułów takich jak Azur Lane czy Fate/Grand Order, Miyamoto Sakura ga Kawaii dake no Shousetsu no Manga, ale również postacie używane przez VTuberki. Rozdział trzeci autor poświęcił przedstawieniu procesu tworzenia ilustracji, natomiast ostatni to (jak zwykle) wywiad.

The Best Masterpieces of 100 Eshi ver.3 (BNN, 2017)

Eshi 100 nin - ver. 3 to zbiór starannie wyselekcjonowanych ilustracji tytułowych stu (bardzo znanych i szanowanych) artystów, z czego dwudziestu wykonało swoje dzieła ekskluzywnie do tego wydania. Jest to trzecie wydanie z tej serii, ponownie w formacie B5. Wydawca chwali się, iż do druku użyto technologii Brilliant Pallet (ブリリアントパレット) pozwalającej na niemal całkowite oddanie oryginalnych kolorów.

Momoco – Arietta (Genkosha, 2020)

Artbook zatytułowany arietta autorstwa Momoco zawiera dzieła przedstawiające bohaterki serii, projektów oraz gier takich jak Akugyaku Kishidan: Sono Elf, Kyoubou ni Tsuki, Bullet Girls Phantasia, Fate/Grand Order, Fate/Stay Night, Kanpani Girls, Last Embryo, Onsen Musume, Oshiego ni Kyouhakusareru no wa Hanzai desu ka?, Utawarerumono: Lost Flag oraz oryginalne ilustracje.

Komeshiro Kasu – Girls Planet (Genkosha, 2022)

Artbook zatytułowany Girls Planet autorstwa Komeshiro Kasu zawiera przede wszystkim oryginalne ilustracje artysty. Liczy 176 stron w formacie A4. Wydruk - tradycyjnie na wysokiej jakości, grubym papierze.