New Masterpieces of 100 Eshi ver.4 (BNN, 2022)

Tagi

Tags

Kategorie

Categories

New Masterpieces of 100 Eshi ver.4 (BNN, 2022) - Dane

New Masterpieces of 100 Eshi ver.4 (BNN, 2022) - Details

Źródło

Source

-

Wydawca

Publisher

BNN
k

Tytuł Oryginalny

Original Title

絵師100人 Ver.4 (Eshi 100 nin – ver. 4)

Artysta

Artist

-

Data Wydania

Release Date

15.12.2021

MFC

MFC

1403456

Komentarz

Kolejna część znakomitego cyklu artbooków. Zbiór starannie wyselekcjonowanych ilustracji tytułowych stu (bardzo znanych i szanowanych) artystów. Czwarte wydanie z tej serii, ponownie w formacie B5. Jednak w przeciwieństwie do trzeciej odsłony, wszystkie teksty są wyłącznie w języku japońskim. Nie wiem, dlaczego zdecydowano się wydać to w taki sposób, ale niestety nic na to nie poradzę. Na każdej stronie poświęconej danemu twórcy podane są różne informacje. Między innymi link do strony internetowej, ID profilu na pixiv, adres e-mail, nazwa kanału na YouTube, sprzęt, na jakim dany ilustrator pracuje, ID na Twitterze. Są także podane inne profile w serwisach internetowych – jeśli takowe posiadają, krótki opis, oraz przeważający typ rysunków.

W dolnej części każdej strony New Masterpieces of 100 Eshi ver.4 są także informacje, skąd pochodzą rysunki. Czyli nazwy serii, mangi, gier lub innych projektów. Artbook liczy 223 strony, więc jest co oglądać. Tym bardziej że całość prezentuje się prześlicznie. Nie tylko jest nasycona kolorami, ale sam druk wykonano na bardzo dobrej jakości papieru, co tylko potęguje efekt wow. Zdecydowanie polecam tę publikację – można odkryć sporo nowych artystów, którzy wrzucają na pixiv móstwo genialnych prac. Jest to jeden z tych artbooków (oraz jego poprzednie edycje), które po prostu trzeba mieć w kolekcji, jeśli jest się miłośnikiem japońskiego rysunku.

Prezentacja

Zanim pokażę kilkanaście zdjęć z zawartością artbooka, szybki rzut oka na stronę zewnętrzną zwiniętą w obi (na którym wymieniono twórców w kolejności alfabetycznej).

Tak wygląda tył:

A tak artbook prezentuje się bez obwoluty:

New Masterpieces of 100 Eshi ver.4 (BNN, 2022) – Komentarz

Ostatnia modyfikacja:
30 listopada 2022
Last modified:
30 listopada 2022

Podobne Wpisy

Related Posts