Tamako Love Story / たまこラブストーリー (2014)

Tagi

Tags

Kategorie

Categories

anime Tamako Love Story

Tamako Love Story jest pełnometrażowym filmem, bezpośrednią kontynuacją Tamako Market (o którym pisałem już TUTAJ). Fabuła skupia się tutaj głównie na relacjach uczuciowych głównych bohaterów serialu – Kitashirakawy  Tamako oraz Oojiego Mochizou. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Kyoto Animation (podobnie jak miało to miejsce w serii telewizyjnej).

Na wstępie skupię się na walorach artystycznych. Większości ludzi, która śledzi rynek anime z pewnością wie czego spodziewać się po Kyoto Animation. Strona techniczna to klasa sama w sobie. Animacja jest bardzo płynna, tła są piękne i szczegółowe, a postacie… cóż, można je uwielbiać lub nienawidzić. Mnie osobiście ich styl się bardzo podoba. Jednakowy poziom utrzymuje się przez całe 82 minuty filmu, co naprawdę robi wrażenie. Na uwagę zasługuje także fakt, że przez cały film, nie zdołałem zobaczyć ani trochę sztuczności animacji, całość prezentuje się jakby była rysowana ręcznie, brak tutaj jakichkolwiek tandetnych efektów 3DCGI. Tokładnie tak powinna wyglądać animacja komputerówa. Połączenie tradycji z nowoczesnością. Zdaję sobie sprawę ile graficy musieli poświęcić czasu, żeby wyglądało to jak wygląda. Rzuty 2D są idealne Jeśli miałbym oceniać ten film wyłącznie na podstawie jakości animacji, to bezwarunkowo było by to 10/10.

Od strony audio także nie mam nic do zarzucenia, wszelkie dialogi są idealnie zsynchronizowane z postaciami, a soundtrack nie psuje w żaden sposób odbioru treści (choć nie wyróżnia się niczym szczególnym).

Fabuła jest ciekawa, przez całą długość filmu ani razu nie pomyślałem o tym, żeby spojrzeć na zegarek, a już tym bardziej na progress bar w odtwarzaczu. Jeśli mam być szczery, to twórcy trochę zaskoczyli mnie (w pozytywny sposób) rozwojem wydarzeń.

Jeśli komuś podobała się seria TV, jest miłśnikiem gatunku slice of life oraz romansów, to z pewnością nie będzie zawiedziony filmem, powiedziałbym nawet, że jest to pozycja obowiązkowa.

Bez serialu według mnie, można obejrzeć tę produkcję także, ale sporo się straci i z pewnością sam odbiór nie będzie sprawiał takiej przyjemności.

Moja ocena to solidne 8/10. Czekam z niecierpliwością na kolejne produkcje Kyoto Animation z tego gatunku.

Ostatnia modyfikacja:
30 listopada 2022
Last modified:
30 listopada 2022