Denpa Onna to Seishun Otoko
Denpa Onna to Seishun Otoko

Historia skupia się na uczniu szkoły średniej, który zwie się Niwa Makoto. Przeprowadza się on właśnie do swojej ciotki, ponieważ jego najbliższa rodzina wyjechała pracować za granicę. Makoto już pierwszego dnia poznaje tajemniczą dziewczynę owiniętą w swój materac – Touwe Erio, która okazuje się być jego kuzynką. Twierdzi ona, że nie pochodzi z tego świata.
Erio (przed wprowadzeniem Makoto) była uznana za zaginioną, przez pół roku nikt nie wiedział co się z nią działo, w końcu została znaleziona – jej ciało unosiło się na powierzchni wody morskiej. Dziewczyna nie pamiętała niczego, co wydarzyło się przez te sześć miesięcy.

Za produkcje tego serialu odpowiada studio Shaft. Nie ukrywam – to był główny powód, który zdecydował o tym, iż będę go oglądał. Oprawa wizualna jest piękna – jednak to nie było dla mnie zaskoczeniem, ponieważ Shaft zdążył mnie już do tego przyzwyczaić. Postacie – szczególnie płci żeńskiej – prezentują się fenomenalnie. Tła – mimo, że w większości statyczne – są szczegółowe i doskonale uzupełniają pierwszy plan. Animacja – standardowa dla tego studia – dużo zbliżeń na szczegółowo przedstawione twarze, całość bardzo płynna. Widać, że duża część budżetu była przeznaczona na artystyczny aspekt tego serialu.

Udźwiękowienie – aktorzy głosowi są dobrze dopasowani do postaci, szczególnie spodobał mi się głos Touwy Erio (mimo tego, że bardzo niewiele mówi), którego użyczyła Oogame Asuka. Ścieżka dźwiękowa jest bardzo ciekawa, w najbliższej przyszłości planuję zapoznać się z całością. Jeśli chodzi o o utwór w openingu… tutaj sprawa jest trochę dziwna (choć nie raz już czegoś podobnego doświadczałem) – gdy pierwszy raz go usłyszałem – wręcz mnie irytował, jednak z każdym następnym odcinkiem zaczynał coraz bardziej mi się podobać, co w końcu poskutkowało zagoszczeniem na mojej playliście w odtwarzaczu muzycznym.

Fabularnie nie oczekujcie tutaj zawrotnego tempa, dużych zwrotów akcji, czy widowiskowych walk. To zupełnie nie ten typ serialu. Jest to produkcja z gatunku slice of life, z nutą fantastyki oraz komedii. Zawiera sporą ilość dialogów, a historia opowiadana jest bardzo powoli, zostawiając sporo rzeczy niewyjaśnionych w sposób dosłowny – zadaniem widza jest zdecydować o tym, co było prawdą, a co fikcją. Miłośnicy takich serii z pewnością nie będą zawiedzeni. Gdyby powstał drugi sezon tego anime – oglądałbym go z przyjemnością. Zakończenie pozostaje otwarte – twórcy zostawili sobie furtkę w razie gdyby zdecydowali się na kontynuację, jednak zrobili to w taki sposób, by historia nie pozostawia wrażenia urwanej.

Serial Denpa Onna to Seishun Otoko ponownie udowadnia mi, że studio Shaft to jest absolutna czołówka producentów anime, ich sposób animacji oraz opowiadania historii jest unikalny, często przypomina mi produkcje Key zekranizowane przez Kyoto Animation – mają one w sobie to coś – nuta tajemniczości oraz niesamowity klimat, który sprawia, że ma się ochotę powrócić w przyszłości do tych serii.

Moja ocena dla tego serialu to 8/10. Jak zdecydujecie się na oglądania, pamiętajcie o epizodzie trzynastym, który ukazał się w formie odcinka specjalnego. Wprowadza on dość istotne informacje do całości fabuły (oraz powoduje jeszcze więcej niejasności – co z kolei zmusza widza do ponownego przemyślenia wniosków, do których doszedł)

Poniżej kilka zrzutów:

Facebook
X
Pinterest
Telegram
Email

Ostatnia modyfikacja

Last modified:

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Giji Harem (2024) / 疑似ハーレム (2024)

Nakamura Rin właśnie zaczęła naukę w nowej szkole i pragnie dołączyć do klubu teatralnego. W poszukiwaniu pomieszczenia, w którym spotykają się jego członkowie, natrafia na chłopaka o imieniu Kitahama Eiji, który do tego klubu należy. Prowadzi ją następnie na miejsce i przedstawia innym członkom. Okazuje się, iż Rin ma niesamowite umiejętności gry aktorskiej. Tylko kilka zdań z Romea i Julii wystarczyło, by przewodniczący klubu powitał ją z otwartymi ramionami.

Seriale anime zima 2017, które polecam.

Kończy się rok 2016, zaczyna przy okazji sezon zimowy, więc pora na przygotowanie kolejnego wpisu z seriami anime, które będę oglądał tej zimy.

Hentai Ouji to Warawanai Neko. / 変態王子と笑わない猫。(2013)

Yokodera Youto to mistrz w ukrywaniu swojej prawdziwej natury. Zdaje sobie sprawę, że stanowi to problem, gdyż nie potrafi szczerze powiedzieć co myśli. Słysząc plotki o posążku kota, który może usunąć niechcianą cechę, odnajduje go i modli się, by jego fasada została usunięta. Ale każde życzenie ma swoją cenę, a niechciane cechy są przenoszone na kogoś innego.

Make Heroine ga Oosugiru! / 負けヒロインが多すぎる! (2024)

Nukumizu Kazuhiko jest typem obserwatora. Sam określa siebie jako postać drugoplanową. Często obserwuje sytuacje, w których znajdują się ludzie i rozmyśla o tym, co by zrobił, gdyby postawiony był w podobnym scenariuszu. Pewnego dnia, konsumując posiłek w jednej z restauracji, zauważa swoją koleżankę z klasy, Yanami Annę, z jej przyjacielem z dzieciństwa. Orientuje się, iż jest świadkiem odrzucenia jej uczuć na rzecz innej dziewczyny.
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x