Sasameki Koto / ささめきこと (2009)

Tagi

Tags

Kategorie

Categories

Sasameki Koto anime
Sasameki Koto

Murusame Sumika to bardzo popularna dziewczyna w swojej szkole, ze względu na osiągnięcia sportowe oraz wyniki nauczania. Ma ona jednak swój sekret – jest zakochana w swojej przyjaciółce Kazami Ushio. Ushio także szuka miłości wśród kobiet, jednak jest zawsze przez nie odrzucana, jednocześnie nie zauważa ona uczuć Sumiki.

Standardowo, zaczynając od oprawy wizualnej : nie mogę się w tym przypadku do niczego przeczepić jeśli chodzi o pracę grafików. Wszystko wyglądało pięknie mimo faktu, iż Sasameki Koto wydane zostało tylko w formie DVD. Postacie są pięknie zaprojektowane i jeszcze piękniej narysowane. W oczy rzuca się bardzo dokładne, ładne cieniowanie (szczególnie widoczne na włosach, co nadaje kresce estetyki). Tła komponują się z resztą.

Muzyka tła wprowadza doskonały klimat, przez co poważniejsze sceny stają się jeszcze bardziej poważne. Aktorzy głosowi standardowo spisali się świetnie, osobiście wbrew powszechnej opinii uważam, że głos głównej bohaterki jest naprawdę dobrze do niej dopasowany.

Pierwsze trzy odcinki zapowiadały poważny romans z gatunku yuri. Szykowałem się na prawdziwą perełkę, ponieważ bardziej poważnych produkcji tego nurtu po prostu nie ma. Kolejne jednak odcinki szybko wyjaśniły w jakim kierunku historia się potoczy, co było dla mnie bardzo niemiłą niespodzianką. W pewnym momencie doszło do tego, że jedna z bohaterek Sasameki Koto tak działała mi na nerwy, że sceny z nią przewijałem (coś takiego nie zdarza mi się często). Jeśli miałbym wskazać jeden główny gatunek tego serialu, to z pewnością byłaby to komedia. Sceny bardziej poważne nadal miały miejsce, jednak niestety było to tłem. O zakończeniu także nie mogę powiedzieć niczego dobrego, zostało ono zrealizowane na siłę. Autorzy adaptacji przyjęli, że jeden odcinek będzie odpowiadał jednemu rozdziałowi mangi, co samo w sobie nie jest złe, jednak przy mandze liczącej pięćdziesiąt trzy rozdziały, trzynaście odcinków to tak naprawdę kropla w morzu fabuły i nie służy absolutnie niczemu innemu jak reklamie komiksu. Mamy rok 2015, serial miał premierę jesienią 2009 roku, szanse na sequel są zerowe. Widzowi nie pozostaje nic innego niż doczytanie reszty. Oczywiście pojawia się pytanie czy warto? Niestety nie wiem, ponieważ jeszcze nie przeczytałem całości. Z pewnością główne bohaterki Sumika oraz Ushio są na tyle sympatyczne, że większość z was będzie chciało się dowiedzieć jakie są ich dalsze losy.

Podsumowując – Sasameki Koto nie jest produkcją wybitną. Posiada świetną oprawę audiowizualną, jednak fabularnie nie wyróżnia się niczym szczególnie na tle reszty, można obejrzeć a następnie kontynuować historię czytając mangę. Z mojej strony ocena 6/10.

Podobne anime:

  • Girlfriends (jednak nie jest to serial, tylko komiks)

Muzyka, której słuchałem podczas pisania:

  • Ozric Tentacles – Technicians of the Sacred  (album)

Poniżej kilka zrzutów:

Ostatnia modyfikacja:
30 listopada 2022
Last modified:
30 listopada 2022