Nagi No Asukara (2013) Odcinek 23

Nagi No Asukara (2013) Odcinek 23

Nagi No Asukara (2013) Odcinek 23 318 450 rascal

Nagi No AsukaraNagi No Asukara  (凪のあすから), serial miał swój początek jesienią 2013 roku, obecnie trwa jego emisja. W tekście możliwe są małe spoilery!

Na samym początku (z racji, że blog dopiero co wystartował), w skrócie przybliżę fabułę oraz postaram się wyjaśnić, dlaczego to anime jest wyjątkowe. W świecie przedstawianym w tym serialu, żyją dwa typy ludzi. Jedni  żyją pod wodą (dowiadujemy się, że stamtąd wywodzą się wszyscy) a ci drudzy zamieszkują powierzchnię planety.  Akcja toczy się w podwodnym miasteczku Shioshishio oraz małej wsi przy oceanie – Oshiooshi. W Shioshishio zostaje zamknięta szkoła, więc uczniowie (Hikari Sakishima, Manaka Mukaido, Chisaki Hiradaira oraz Kaname Isaki) są zmuszeni do nauki na powierzchni. Ludzie żyjący pod wodą, mogą oddychać, ponieważ mają specjalną warstwę skóry (nazwaną Ena). Na powierzchni mogą spędzić tylko kilka godzin, ponieważ po tym czasie ena zaczyna wysychać, więc tracą możliwość oddychania, do czasu kontaktu ze słoną wodą (nie koniecznie morską).

Pierwsza część serialu (jakieś 13 odcinków), to typowy slice of life – grupa przyjaciół uczęszcza do szkoły, ukazane są relacje między uczniami oraz ludzi z powierzchni oraz oceanu. Myślę, że nie będzie to niespodzianką, jeśli powiem, że kolejne odcinki przekształcają fabułę serialu w dramat. Oprócz skomplikowanej sytuacji uczuciowej bohaterów, na powierzchni zaczyna robić się coraz zimniej, ludzie z oceanu znajdują rozwiązanie, jednak wymaga to podjęcia pewnego ryzyka.

Nie chcę więcej nic pisać, ponieważ może to zepsuć komuś radość z oglądania. Na kolejnej stronie jest umieszczone podsumowanie odcinka 23.

Czytając opis, pewnie pomyślałeś sobie, że to seria jakich wiele. Jednak tak nie jest. Podstawowym argumentem, dlaczego ja zacząłem oglądać to anime, był fakt, że za produkcję odpowiedzialne jest studio P.A. Works – czyli studio, od którego wyszły takie serie jak Hanasaku Iroha, Tari Tari czy Angel Beats!, więc od samego początku wiedziałem, że oprawa wizualna i dźwiękowa będzie najwyższej klasy (uwielbiem ich styl animacji). Nie widziałem także niczego słabego fabularnie z tego studia, także bez wahania sięgnąłem po ten tytuł i nie żałuję. Już od pierwszego odcinka, wiedziałem, że to jest to, możemy zaobserwować swoistą magię, która sprawia, że nie potrafimy się oderwać od tego tytułu. Niestety nie potrafię określić tego konkretniej, to się czuje oglądając daną serię, ale ubrać w słowa, nie jest tak łatwo.  Jeśli lubisz serie typu slice of life z odrobiną romansu oraz sporą dawką dramatu, to jest to tytuł dla Ciebie.,

Kilka zrzutów, pogląd na przedstawiony świat (Shioshishio, Oshiooshi), oraz głównych bohaterów, mieszkańców oceanu (w szkole).

Hikari Sakishima, Manaka Mukaido, Chisaki Hiradaira oraz Kaname Isaki Oshiooshi Oshiooshi2Shioshishio3Oshiooshi3ScreenShioshishioShioshishio2 

Ostatnia aktualizacja: 24 października 2020

  Loading...

  Kontakt

   Loading...

   Media Społecznościowe

   Szukaj