Seriale anime Jesień 2014, które polecam.

Seriale anime Jesień 2014, które polecam.

Seriale anime Jesień 2014, które polecam. 150 150 rascal

Większość serii sezonu jesiennego, ma już za sobą start, więc wypada zrobić małe wstępne podsumowanie – anime jesień 2014.

Na samym początku chcę zaznaczyć, że jestem zaszokowany poziomem, jaki prezentują jesienne seriale. Po wstępnej segregacji bazującej na opiach i tagach, zacząłem oglądać jedenaście (gdzie trzy na chwilę obecną nie miały jeszcze premiery) i jeszcze żadna z nich nie spowodowała u mnie znudzenia. Zazwyczaj po pierwszych odcinkach połowa z tego, co zamierzałem oglądać wylatywała na listę dropped.

1. Ushinawareta Mirai wo Motomete / 失われた未来を求め (In Search of Lost Future) – jeśli dalsze odcinki będą trzymały klimat taki jak pierwszy, to moim zdaniem ma szanse to być anime roku numer 1. Nie rozumiem narzekania na kreskę, tragedii nie ma, wiele jest innych pozycji z tragicznym 3DCGI (żywcem wrzucone obiekty w pełnym 3d) i jakoś nikt nie narzeka…

Czego dowiadujemy się w pierwszym odcinku? W zasadzie niczego, całość rozpoczyna się bardzo niewinnie. Pewna dziewczyna zakochana jest w swoim koledze, którego zna od dzieciństwa, po pewnym czasie w końcu przełamuje się i mówi mu co czuje.

Spoiler

Następnie wybiega ze szkoły, podczas powrotu do domu ginie w wypadku na drodze. Zaraz po tym następuje wyładowanie, które powoduje zmianę w linii czasowej, czas cofa się o kilka dni

[collapse]

 

2. Shigatsu wa Kimi no Uso / 四月は君の嘘 (Your Lie In April) -> Coś pięknego. Cudowna animacja no i materiał na anime jest sam w sobie bardzo dobry, mam nadzieję, że twórcy tego nie zmarnują.

Tutaj ponownie start jest dość prosty. Pewien chłopak od urodzenia grał na pianinie, jednak pewna sytuacja spowodowała, że nie jest w stanie grać dalej. Zajmuje się tłumaczeniem piosenek na język nut. Jak sam podkreśla – widzi świat w szarych barwach, ponieważ nic nie jest w stanie go rozweselić, gdyż wszystko co potrafi, jest graniem na pianinie.Pewnego dnia, jego przyjaciółka prosi go, aby poszedł z nią ponieważ umówiła jej znajomą z jego kolega z klasy. Okazuje się, że ta dziewczyna także zajmuje się muzyką – gra na skrzypcach. Nasz główny bohater po raz pierwszy od dawna zobaczył przebłyski kolorów w swoim świecie.

 

3. Sora no Method / 天体のメソッド (Celestial Method) – bardzo ciekawy start, czekam na więcej i myślę, że będzie to dobra seria.

Na samym wstępie dowiadujemy się, że nasza główna bohaterka po śmierci matki przeprowadza się z Tokio do miasta, w którym mieszkała dawniej. W swoim pokoju odnajduje swoją koleżankę z dawnych lat, której nie pamięta. Z biegiem czasu dziewczyna zaczyna sobie wszystko przypominać.

 

 

 

 

Mushishi4. Mushishi Zoku-Shou Season 2 /  蟲師 続章 – zanosi się na powrót klimatu pierwszej serii. Oglądało mi się to dużo lepiej niż całość Zoku-Shou. Pierwszy odcinek przedstawia nam kolejne wydarzenie z czasów młodości Ginko.

 

 

 

 

 

 

5. Daitoshokan no Hitsujikai / 大図書館の羊飼い (A Good Librarian Like a Good Shepherd) – Wydaje się być ciekawe, w każdym razie po takim starcie jestem pozytywnie nastawiony.

 

 

 

 

 

 

6. Grisaia no Kajitsu / グリザイアの果実 (Le Fruit de la Grisaia) – pierwszy odcinek nie za wiele nam mówi. Uczeń z wpływowej rodziny trafia do strzeżonej szkoły, by prowadzić normalne życie studenta. Okazuje się, że szkoła mimo swoich rozmiarów, liczy raptem kilku uczniów, w dodatku wszyscy są płci żeńskiej. Oby nie okazało się, że jest to coś pokroju Akuma no Riddle, ponieważ po tym jak pierwszy odcinek się zakończył, można dojść do takiego wniosku…

Jeśli komuś przeszkadza fanservice, odradzam oglądanie. Jak widać, projektantem postaci była ta sama osoba, co w serii Monogatari. Dwoje bohaterów do bólu przypominają Senjougaharę oraz Shinobu (patrz zrzuty).

 

 

 

7.Psycho-Pass 2 / サイコパス 2 – bez fajerwerków, odcinek OK. 3d CGI jak było tragiczne tak jest nadal. Główna bohaterka wydoroślała. Pomysł z loopowaniem animacji w openingu jest tandetny.
Z samego odcinka nie wynika nic, jeśli chodzi o kontynuację. Ale będę oglądać dalej.

 

 

 

 

 

8. Shirobako, Anime o tym, jak tworzy się anime – na przykładzie jednego ze studiów 🙂 Jestem na tak. Dodatkowa motywacja do oglądania – twórcami tej produkcji są ludzie ze studia P.A. Works, czyli oprócz bardzo ciekawej fabuły, dostajemy cudowną animację i tła.

 

 

 

 

 

9. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu / 寄生獣 セイの格率 (Parasyte) – pierwszy odcinek mnie nie przekonał, ale postaram się obejrzeć dalej, mimo wszystko myślę,że spotka te pozycję podobny los co Tokyo Ghoula. Przynajmniej tutaj nie mamy na starcie emo głównego bohatera. W sumie to dopiero początek, może akurat uda się Madhousowi dla odmiany zrobić coś co się da oglądać.

Obca forma życia pojawia się na ziemi i zaczyna przejmować kontrolę nad ludźmi. Nasz główny bohater zdołał zapobiec przedostania się pasożyta do mózgu, w zamian za to przejmuje on kontrolę nad prawą ręką nosiciela.

 

 

 

10. Denki-gai no Honya-san / デンキ街の本屋さん (Denki-gai) – Przyjemna komedyjka, bardzo ładna animacja. Anime opowiada o grupie ludzi pracujących w sklepie z komiksami.

 

 

 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja: 24 października 2020

  Loading...

  Kontakt

   Loading...

   Media Społecznościowe

   Szukaj