Samsung Galaxy S3 i9300 – Android KitKat 4.4.2 na systemie plików F2FS

Samsung Galaxy S3 i9300 – Android KitKat 4.4.2 na systemie plików F2FS

Samsung Galaxy S3 i9300 – Android KitKat 4.4.2 na systemie plików F2FS 326 487 rascal

androidNie od dziś wiadomo, że oprogramowanie Samsunga jest ciężkie i szybkością działania nie grzeszy. Na szczęście posiadając telefon z systemem Android, możemy go dowolnie modyfikować. W tym wpisie pokażę krok po kroku jak tego dokonać.

Na samym początku zaznaczam, że nie jestem autorem podanych modyfikacji, przedstawiam sposób wgrania ich do telefonu. Jeśli posiadasz jakąś wariację Samsunga Galaxy S3 (np model i9305), nie wykonuj niczego, co zawarte jest w tym poradniku, ponieważ możesz trwale uszkodzić swoje urządzenie. Przetestowałem już bardzo wiele ROMów oraz Kerneli, więc przedstawiam to, co moim zdaniem najlepiej się sprawdza. Opis postaram się napisać jak najłatwiejszym językiem, jednak znikoma wiedza na temat posługiwania się systemem operacyjnym będzie pomocna. Wszystkie dane z telefonu zostaną bezpowrotnie usunięte, więc polecam zrobić kopię zapasową plików. Nie ponoszę odpowiedzialności, za żadne uszkodzenia, utratę danych oraz innych spraw związanych pośrednio lub bezpośrednio z czynnościami opisanymi w tym poradniku.

ROM jest rozwijany przez użytkownika XDA – Temaseka, natomiast Kernel oraz Recovery jest autorstwa użytkownika DerTeufel1980.

Na samym początku pobierzmy wszystkie niezbędne pliki (numer 1 oraz 2 pobieramy oraz punkt 1 wykonujemy tylko wtedy, gdy nie posiadamy custom recovery):

1. Odin
2. Custom Recovery
3. Devil Recovery
4. Devil Kernel
5. CM11 by Temasek

 

1. Gdy posiadamy wszystkie pliki już, włączamy program odin z prawami administratora. Klikamy na pole PDA i wybieramy plik philz_touch_6.07.9-i9300.tar.md5. Uruchamiamy telefon w trybie download (należy wyłączyć całkiem nasze urządzenie a następnie przytrzymać jednocześnie wciśnięte klawisze : Home + klawisz głośności w dół + przycisk odblokowania. Na ekranie pojawi się komunikat, który należy potwierdzić) oraz podłączamy go do komputera za pomocą kabla USB. W programie odin powinno pojawić się urządzenie, jak na screenie ponieżej (jeśli się nie pojawiło, to prawdopodobnie brakuje sterowników).

Odin Klikamy klawisz start, po kilku sekundach telefon powinien się zrestartować.

2. Następnym krokiem jest wgranie reszty plików do głównego katalogu karty pamięci (nie pomylić z pamięcią telefonu!). Teraz przełączamy się do recovery (podobnie jak do trybu download, z tym, że zamiast klawisza głośności w dół, naciskamy klawisz głośności w dół). Pojawi nam się ekran konsoli odzyskiwania.  Teraz kolejno klikamy : Install Zip -> Install from external sd card -> wybieramy plik Devil-i9300-recovery-signed.zip, następnie zatwierdzamy (YES). Gdy instalacja zostanie ukończona, restartujemy telefon oraz ponownie wchodzimy do trybu recovery.

3. Przyszła pora na sformatowania pamięci do systemu plików F2FS (jest bardzo wydajny i przyspieszenie pracy telefonu, szczególnie zapisu danych jest widoczne od razu). Klikamy na Mounts and Storage a następnie format /system, zatwierdzamy a w następnym oknie wybieramy F2FS oraz zatwierdzamy jeszcze raz. To samo wykonujemy dla format /data oraz format /cache – uwaga! jeśli telefon zrestartuje się podczas formatowania jakiejkolwiek partycji, nie wpadamy w panikę. Wyłączamy telefon, oraz ponownie włączamy tryb reovery, następnie powtarzamy cały proces punktu 3 od nowa. Za drugim razem problem nie powinien już wystąpić.

4. Gdy partycje są już sformatowane, przychodzi kolej na finalną część. Instalujemy plik cm-11-20140226-UNOFFICIAL-temasek-i9300-V50.zip a następnie Devil3.4_0.1.0-i9300-DUAL-20140209.zip (identycznie jak robiliśmy to w punkcie drugim). Przechodzimy do głównego ekranu recovery i klikamy na „Reboot primary system now”.

Istnieje możliwość posiadania 2 ROMów, np ten, którego wgraliśmy teraz oraz stock 4.3 od Samsunga. Jak tego dokonać, napiszę w przyszłości.

Ostatnia aktualizacja: 24 października 2020

    Loading...