Zwiększenie głośności audio na prawie każdym telefonie z Androidem.

Zwiększenie głośności audio na prawie każdym telefonie z Androidem.

Zwiększenie głośności audio na prawie każdym telefonie z Androidem. 293 280 rascal

Zwiększenie głośności AndroidWiele osób zastanawia się z pewnością jak zwiększyć głośność audio/odtwarzanej muzyki na swoim telefonie, zwłaszcza jeśli posiadamy wysokiej klasy słuchawki z wysoką opornością. Na szczęście rozwiązanie jest dosyć proste i jedyna potrzebna rzecz potrzebna do działania to dostęp do uprawnień root.

 

 

Na wstępie chciałbym tylko zaznaczyć w jaki sposób całość funkcjonuje. Producenci zaniżają często głośność ze względu na normy przyjęte przez światowe organizacje. Na szczęście zaniżają tylko programowo. Jeśli nasz telefon ma dobry układ audio, możemy bez przeszkód podnieść wartość głośności programowej. Niestety jeśli telefon posiada kiepski układ audio o niskiej mocy, spowoduje to powstanie dość sporego przesteru, ponieważ moc sygnały wyjściowego będzie zbyt niska by przepuścić głośniejszy strumień audio.

Tyle słowem wstępu, przejdźmy do konkretów. Do wykonania poniższych kroków nada się praktycznie każdy menadżer plików, który umożliwia wyjście nad katalog sdcard. Ja używam Es File Explorer (darmowy w Google Play).

Przechodzimy do katalogu głównego (/) a następnie system i etc. Odszukujemy plik mixer_paths.xml i go otwieramy. Odszukujemy wiersze z RX[cyfra] i zmieniamy parametr value w każdej z nich. Ja ma u siebie ustawione 93, standardem jest wartość 84.

Screenshot_20160122-095519 Screenshot_20160122-095557

Zapisujemy plik, wyłączamy aplikację i restartujemy system. Głośność powinna być odpowiednia po restarcie. Co w razie braku pliku mixer_paths.xml? Jest to oznaka używania romu z mocno zmodyfikowanym Androidem (nakładki producentów etc), niestety w takim przypadku nie jestem w stanie pomóc.

Metoda ta działa także na Androidzie 6.0.1 (zmian raczej prędko nie uświadczymy jeśli chodzi o ten plik).

 

Ostatnia aktualizacja: 24 października 2020

  Loading...

  Kontakt

   Loading...

   Media Społecznościowe

   Szukaj