Search
Close this search box.

Yukine Chris (Lovely Sweater Style) – 1/7 – Senki Zesshou Symphogear AXZ (Good Smile Company, 2023)

Table of Contents
Spis Treści

Źródło

Source

Senki Zesshou Symphogear AXZ

Producent

Manufacturer

Good Smile Company

Typ

Type

Normalny

Rozmiar

Size

240mm

Data Premiery

Release Date

29.05.2023

MFC

740188

Yukine Chris (Lovely Sweater Style) – 1/7 – Senki Zesshou Symphogear AXZ (Good Smile Company, 2023) – Komentarz

Wstęp

Będąc na finishu oglądania Senki Zesshou Symphogear (recenzja tutaj), zapragnąłem posiadać figurkę z jedną z moich ulubionych bohaterek. Będąc pewnym, że wybór będzie ogromny, wybrałem się na poszukiwania. Ku mojemu zdziwieniu, mimo sporej popularności serii w Japonii, samych figurek jest dość mało. Do tego figurek, których jakość by mnie satysfakcjonowała, nie było w zasadzie wcale. Mój główny zarzut – wygląd twarzy bądź typ (nie lubię fugirek typu action). Chciałem jakąś przedstawiającą Yukine Chris, Tsukuyomi Shirabe bądź Akatsuki Kirika. Znalazłem w zasadzie tylko jedną, która mi się spodobała.

Yukine Chris (Lovely Sweater Style) – 1/7 – Senki Zesshou Symphogear AXZ (Good Smile Company, 2023) – Jakość wykonania

Figurka premierę miała w 2023 roku i przedstawia Yukine Chris w ładnym czerwonym swetrze. Co ciekawe – została wydana przez Good Smile Company do serii AXZ, czyli przedostatniego sezonu, który miał swój start w 2017 roku. Nie mogę absolutnie nic zarzucić jakości wykonania. Malowanie jest bardzo dokładnie, odlewy plastiku i sama rzeźba zachwycają szczegółami. Nie ma żadnych poszarpanych krawędzi na włosach, za co duży plus, ponieważ w tym przedziale cenowym czasem zdarzają się niedoskonałości. Dość ładne cieniowanie na ciele i akcesoriach oraz bieliźnie.

Twarz prezentuje się świetnie niezależnie od kąta, z którego się na nią spogląda. Figurka bardzo przypomina Chris i widać, że rzeźbiarz przygotowujący projekt (AQUAMARINE) ma spory talent.

Całość złożona jest z czterech części. Podstawki, dwóch przedłużeń włosów wkładanych osobno oraz całej reszty. Statuetka trzyma się w podstawie bardzo pewnie. Nie było żadnego problemu z nasadzeniem jej w przeznaczone do tego otwory.

Podsumowanie

Fani Symphogear, w szczególności Yukine Chris nie powinni się raczej zastanawiać nad zakupem. Figurka na pewno będzie cieszyć oko każdego. Dbałość o szczegóły, malowanie i jakość rzeźby na pewno warte są swojej ceny. Jestem bardzo zadowolony z zakupu i mam nadzieję, że w przyszłości inne postacie Senki Zesshou Symphogear również dołączą do mojej kolekcji.

Yukine Chris (Lovely Sweater Style) – 1/7 – Senki Zesshou Symphogear AXZ (Good Smile Company, 2023) – Galeria

Pudełko

Figurka

Film

Facebook
X
Pinterest
Telegram
Email

Ostatnia modyfikacja

Last modified:

Miura Azusa – 1/8 – THE iDOLM@STER (Phat Company, 2016)

Gdy po raz pierwszy zobaczyłem tę figurkę, od razu dodałem ją do listy must-have. Zauroczyła mnie ilość detali oraz to, jak dobrze prezentuje się model tej postaci w wersji 3D, co nie zawsze jest taką oczywistością. Rzecz jasna jest to zasługa Mazakiego Yuusuke, gdyż dobry projekt i rzeźba to podstawa.

Yuuki Mikan – B-style 1/4 – To LOVE-Ru (FREEing, 2018)

Nie będę ukrywał - na tę figurę polowałem już od dłuższego czasu - nie zorientowałem się na czas z preorderem kilka lat temu. Niestety albo ceny były astronomiczne, albo sprzedawcy życzyli sobie ogromne kwoty za wysyłkę (w końcu pudełko jest dość masywne). Ostatnio jednak udało mi się ją zakupić (i to w wersji takiej jak chciałem, ponieważ istnieje również taka bez rajstop) w dość rozsądnej cenie.

Milim Nava / Rimuru Tempest – 1/7 – Tensei shitara Slime Datta Ken (With Fans!)

Statuetka wylądowała w mojej kolekcji zaraz po premierze, mimo iż nawet nie oglądałem ani nie czytałem Tensei shitara Slime Datta Ken (co zresztą nie zmieniło się do tej pory, choć mam od dawna w planach). Po rozpakowaniu miałem problem z zamontowaniem figurki w podstawce - miejsca mocowania były po prostu kilka milimetrów za bardzo oddalone...

Succubus Rurumu – 1/6 – Original Character (Bishop’s Rondo, 2020)

Figurka została zaprojektowana na podstawie ilustracji autorstwa Tamano Kedama. Rurumu to oryginalny projekt tego artysty. Producentem jest Bishop's Rondo, czyli firma zajmująca się głównie przenoszeniem oryginalnych postaci do formy 3D w postaci wysokiej jakości figurek.