Chocola Chinese Dress Ver. – 1/7 – Nekopara (Good Smile Company, 2022)

Tagi

Tags

Kategorie

Categories

Chocola Chinese Dress Ver. – 1/7 – Nekopara (Good Smile Company, 2022) - Dane

Chocola Chinese Dress Ver. – 1/7 – Nekopara (Good Smile Company, 2022) - Details

Źródło

Source

Chocola (Nekopara)

Producent

Manufacturer

Good Smile Company

Typ

Type

Normalny

Wymiary

Size

1/7 – 220mm

Data Premiery

Release Date

17.10.2022

MFC

MFC

1003595

Chocola Chinese Dress Ver. – 1/7 – Nekopara (Good Smile Company, 2022) – Komentarz

Wstęp

Nie jestem jakimś wielkim fanem serii Nekopara. Czytałem visual novel w czasach, gdy jeszcze nikt o tym nie mówił, jednak z racji tego, iż była to jedna z najbardziej entry-level VN, z jakimi miałem do czynienia (nawet jeśli mowa o wersji z odpowiednim patchem), jakoś specjalnie nie zapadła mi w pamięć. Nie oznacza to jednak, że ten fakt ujmuje oprawie wizualnej, która była naprawdę ładna – wliczając w to projekty postaci, rzecz jasna. Figurka, o której mowa w tej recenzji spodobała mi się wybitnie, dlatego też wylądowała na półce w detolfie.

Chocola Chinese Dress Ver. – 1/7 – Nekopara (Good Smile Company, 2022) – Jakość wykonania

Chocola w chińskiej sukience (lub w oryginalne 華ロリVer. / hanaloli – czyli kolejna subkultura modowa w Japonii, która skupia się na chińskich sukienkach – więcej można przeczytać tutaj, jeśli język japoński nie stanowi problemu) to figurka z przedziału cenowego mid-range. Wyceniono ją na ¥16000.

Dbałość o szczegóły robi wrażenie już przy wyciąganiu z pudełka. Pierwsze co rzuca się w oczy, to jakość malowania. Ubranie, które przywdziała Chocola, ma sporo ozdób. Zaczynając od sukni, która już w samej rzeźbie ma mnóstwo szczegółów ułożenia na ciele, a pięknie wykonane cieniowanie przy malowaniu tylko podkreśla ten efekt. Ozdobami są kwiaty, na których również zastosowano cieniowanie w malowaniu – wow. Zadbano także o dużą szczegółowość hokisenu, trzymanego w prawej ręce. W zasadzie jedyne, czego brakuje do pełni szczęścia to lepsze cienie na włosach. Nie można jednak zapomnieć, że jak na ten przedział cenowy otrzymujemy naprawdę świetnej jakości figurkę.

Inne uwagi oraz podsumowanie

Niestety miałem problem z usadowieniem Chocoli w podstawce. Musiałem użyć dość znacznej siły oraz metody z suszarką (by materiał stał się bardziej plastyczny). Za każdym razem, gdy muszę coś takiego robić, serce staje mi w gardle, ponieważ figurki łatwo jest uszkodzić. A uszkodzenie przedmiotów kolekcjonerskich to raczej ostania rzecz, do której każdy szanujący się kolekcjoner chce się przyczynić. Finalnie udało się ją umiejscowić w przeznaczonym do tego miejscu. Figurka solidnie stoi w swoim miejscu, więc nie ma ryzyka, że lekkie szturchnięcie ją przewróci.

Chocola Chinese Dress Ver. – 1/7 – Nekopara (Good Smile Company, 2022) – Galeria

Pudełko

Figurka

Film

Ostatnia modyfikacja:
11 lutego 2023
Last modified:
11 lutego 2023

Podobne Wpisy

Related Posts