Search
Close this search box.

Koakuma Rias-chan – 1/6 – Original Character (Bishop’s Rondo, 2020)

Table of Contents
Spis Treści

Źródło

Source

Koakuma Rias-chan (Original Character)

Producent

Manufacturer

Bishop’s Rondo (+18)

Typ

Type

Normalny

Rozmiar

Size

1/6 – 140mm

Data Premiery

Release Date

04.12.2020

MFC

1024733

Koakuma Rias-chan – 1/6 – Original Character (Bishop’s Rondo, 2020) – Komentarz

Wstęp

Figurka została stworzona na podstawie ilustracji Ayuma Sayu. Koakuma Rias-chan to oryginalny projekt tego artysty. Producentem jest Bishop’s Rondo, czyli firma zajmująca się głównie przenoszeniem oryginalnych postaci do formy 3D w postaci wysokiej jakości figurek.

Jakość wykonania


Jeśli już mowa o jakości, to w tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Jeśli chodzi o statuetki w tym przedziale cenowym, kontrola jakości powinna stać na bardzo wysokim poziomie. Tutaj coś poszło jednak nie tak. Z jednej strony całość zachwyca dbałością o szczegóły, świetną rzeźbą oraz malowaniem z dobrym cieniowaniem, z drugiej strony widać sporo drobnych uszkodzeń i (w moim przypadku) jedno dość poważne – zadrapanie na udach. Nie widać co prawda tego, jeśli założone są wszystkie ubrania, jednak przy składaniu całości bardzo raziło mnie to w oczy. Najgorsze jest to, że to nie jest odosobniony przypadek, ponieważ w komentarzach (choćby na My Figure Collection) sporo ludzi narzeka na podobne wady (niektórzy nie mieli tyle szczęścia co ja i w ich przypadkach większe uszkodzenia te były w dużo bardziej widocznych miejscach). Jeśli chodzi o spasowanie elementów i jakość podstawki – tutaj nie mogę się absolutnie do niczego przyczepić. Wszystkie elementy garderoby, akcesoria i mocowanie do podstawki wykonano z odpowiednią precyzją – nie ma żadnego problemu z mocowaniem czegokolwiek.

Inne uwagi oraz podsumowanie

Warto wspomnieć również o tym, iż po wyjęciu figurki z pudełka należy ją całą rozłożyć i wyciągnąć folie zabezpieczające. Wymaga to delikatności i cierpliwości. Efekt końcowy jest tego warty. Podsumowując – jeśli kontrola jakości by nie zawiodła, to mógłbym z czystym sumieniem polecić ją każdemu kolekcjonerowi ze względu na genialny stosunek jakości do ceny. W przypadku tej konkretnej postaci jest to jednak loteria. Z całą pewnością istnieją egzemplarze pozbawione wad, lecz nie ma żadnej gwarancji na otrzymanie właśnie takiej. Niemniej jednak Koakuma Rias-chan prezentuje się po prostu cudownie. Wystarczy spojrzeć na kilka zdjęć, które umieściłem poniżej, żeby zobaczyć dbałość o szczegóły oraz precyzyjne malowanie.

Galeria

Pudełko

Figurka

Facebook
X
Pinterest
Telegram
Email

Ostatnia modyfikacja

Last modified:

Yuuki Mikan – 1/7 – To LOVEru Darkness (FuRyu / F:NEX, 2021)

Kolejna figurka Mikan w mojej kolekcji. Tym razem w skali 1/7 sprzedawanej pod szyldem F:NEX (należącym do FuRyu). Po zakupie przeczytałem komentarze na jej temat i zauważyłem, że sporo ludzi narzekało na jakość malowania. Jeśli mam być szczery, nie zauważyłem jakichś ubytków, czy źle pomalowanych części.

Yukine Chris (Lovely Sweater Style) – 1/7 – Senki Zesshou Symphogear AXZ (Good Smile Company, 2023)

Będąc na finishu oglądania Senki Zesshou Symphogear (recenzja tutaj), zapragnąłem posiadać figurkę z jedną z moich ulubionych bohaterek. Będąc pewnym, że wybór będzie ogromny, wybrałem się na poszukiwania. Ku mojemu zdziwieniu, mimo sporej popularności serii w Japonii, samych figurek jest dość mało.

Shokuhou Misaki – B-style 1/4 – To Aru Kagaku no Railgun (FREEing, 2022)

Figurkę zamawiałem w preorderze gdzieś w okolicy połowy poprzedniego roku. Kilka dni temu ją otrzymałem (niestety przesyłka została nadana pocztą, dlatego też czas oczekiwania zamiast pięciu dni wyniósł ponad dwa tygodnie). Jest to kolejna figurka firmy FREEing z serii B-style w mojej kolekcji. W tym przypadku zaskoczył mnie jednak...

Milim Nava / Rimuru Tempest – 1/7 – Tensei shitara Slime Datta Ken (With Fans!)

Statuetka wylądowała w mojej kolekcji zaraz po premierze, mimo iż nawet nie oglądałem ani nie czytałem Tensei shitara Slime Datta Ken (co zresztą nie zmieniło się do tej pory, choć mam od dawna w planach). Po rozpakowaniu miałem problem z zamontowaniem figurki w podstawce - miejsca mocowania były po prostu kilka milimetrów za bardzo oddalone...