Koakuma Rias-chan – 1/6 – Bishop’s Rondo (Original Character, 2020)

Koakuma Rias-chan – 1/6 – Bishop’s Rondo (Original Character, 2020)

Koakuma Rias-chan – 1/6 – Bishop’s Rondo (Original Character, 2020) 1700 2550 rascal


Koakuma Rias-chan – 1/6 – Bishop’s Rondo (Original Character, 2020) – Dane

Źródło

Original Character

Typ

Normalny

Skala / Rozmiar

1/6 – 140mm

Data premiery

04.12.2020


Koakuma Rias-chan – 1/6 – Bishop’s Rondo (Original Character, 2020) – Komentarz

Figurka została stworzona na podstawie ilustracji Ayuma Sayu. Koakuma Rias-chan to oryginalny projekt tego artysty. Producentem jest Bishop’s Rondo, czyli firma zajmująca się głównie przenoszeniem oryginalnych postaci do formy 3D w postaci wysokiej jakości figurek.
Jeśli już mowa o jakości, to w tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Jeśli chodzi o statuetki w tym przedziale cenowym, kontrola jakości powinna stać na bardzo wysokim poziomie. Tutaj coś poszło jednak nie tak. Z jednej strony całość zachwyca dbałością o szczegóły, świetną rzeźbą oraz malowaniem z dobrym cieniowaniem, z drugiej strony widać sporo drobnych uszkodzeń i (w moim przypadku) jedno dość poważne – zadrapanie na udach. Nie widać co prawda tego, jeśli założone są wszystkie ubrania, jednak przy składaniu całości bardzo raziło mnie to w oczy. Najgorsze jest to, że to nie jest odosobniony przypadek, ponieważ w komentarzach (choćby na My Figure Collection) sporo ludzi narzeka na podobne wady (niektórzy nie mieli tyle szczęścia co ja i w ich przypadkach większe uszkodzenia te były w dużo bardziej widocznych miejscach). Jeśli chodzi o spasowanie elementów i jakość podstawki – tutaj nie mogę się absolutnie do niczego przyczepić. Wszystkie elementy garderoby, akcesoria i mocowanie do podstawki wykonano z odpowiednią precyzją – nie ma żadnego problemu z mocowaniem czegokolwiek. Warto wspomnieć również o tym, iż po wyjęciu figurki z pudełka należy ją całą rozłożyć i wyciągnąć folie zabezpieczające. Wymaga to delikatności i cierpliwości. Efekt końcowy jest tego warty.

Podsumowując – jeśli kontrola jakości by nie zawiodła, to mógłbym z czystym sumieniem polecić ją każdemu kolekcjonerowi ze względu na genialny stosunek jakości do ceny. W przypadku tej konkretnej postaci jest to jednak loteria. Z całą pewnością istnieją egzemplarze pozbawione wad, lecz nie ma żadnej gwarancji na otrzymanie właśnie takiej. Niemniej jednak figurka prezentuje się po prostu cudownie. Wystarczy spojrzeć na kilka zdjęć, które umieściłem poniżej, żeby zobaczyć dbałość o szczegóły oraz precyzyjne malowanie.


Galeria

Pudełko:

Figurka:

Ostatnia aktualizacja: 16 lipca 2022

    Loading...