Koakuma Rias-chan – 1/6 – Original Character (Bishop’s Rondo, 2020)

Tagi

Tags

Kategorie

Categories

Koakuma Rias-chan – 1/6 – Original Character (Bishop’s Rondo, 2020) - Dane

Koakuma Rias-chan – 1/6 – Original Character (Bishop’s Rondo, 2020) - Details

Źródło

Source

Koakuma Rias-chan (Original Character)

Producent

Manufacturer

Bishop’s Rondo (+18)

Typ

Type

Normalny

Wymiary

Size

1/6 – 140mm

Data Premiery

Release Date

04.12.2020

MFC

MFC

1024733

Koakuma Rias-chan – 1/6 – Original Character (Bishop’s Rondo, 2020) – Komentarz

Wstęp

Figurka została stworzona na podstawie ilustracji Ayuma Sayu. Koakuma Rias-chan to oryginalny projekt tego artysty. Producentem jest Bishop’s Rondo, czyli firma zajmująca się głównie przenoszeniem oryginalnych postaci do formy 3D w postaci wysokiej jakości figurek.

Jakość wykonania


Jeśli już mowa o jakości, to w tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Jeśli chodzi o statuetki w tym przedziale cenowym, kontrola jakości powinna stać na bardzo wysokim poziomie. Tutaj coś poszło jednak nie tak. Z jednej strony całość zachwyca dbałością o szczegóły, świetną rzeźbą oraz malowaniem z dobrym cieniowaniem, z drugiej strony widać sporo drobnych uszkodzeń i (w moim przypadku) jedno dość poważne – zadrapanie na udach. Nie widać co prawda tego, jeśli założone są wszystkie ubrania, jednak przy składaniu całości bardzo raziło mnie to w oczy. Najgorsze jest to, że to nie jest odosobniony przypadek, ponieważ w komentarzach (choćby na My Figure Collection) sporo ludzi narzeka na podobne wady (niektórzy nie mieli tyle szczęścia co ja i w ich przypadkach większe uszkodzenia te były w dużo bardziej widocznych miejscach). Jeśli chodzi o spasowanie elementów i jakość podstawki – tutaj nie mogę się absolutnie do niczego przyczepić. Wszystkie elementy garderoby, akcesoria i mocowanie do podstawki wykonano z odpowiednią precyzją – nie ma żadnego problemu z mocowaniem czegokolwiek.

Inne uwagi oraz podsumowanie

Warto wspomnieć również o tym, iż po wyjęciu figurki z pudełka należy ją całą rozłożyć i wyciągnąć folie zabezpieczające. Wymaga to delikatności i cierpliwości. Efekt końcowy jest tego warty. Podsumowując – jeśli kontrola jakości by nie zawiodła, to mógłbym z czystym sumieniem polecić ją każdemu kolekcjonerowi ze względu na genialny stosunek jakości do ceny. W przypadku tej konkretnej postaci jest to jednak loteria. Z całą pewnością istnieją egzemplarze pozbawione wad, lecz nie ma żadnej gwarancji na otrzymanie właśnie takiej. Niemniej jednak Koakuma Rias-chan prezentuje się po prostu cudownie. Wystarczy spojrzeć na kilka zdjęć, które umieściłem poniżej, żeby zobaczyć dbałość o szczegóły oraz precyzyjne malowanie.

Galeria

Pudełko

Figurka

Ostatnia modyfikacja:
30 listopada 2022
Last modified:
30 listopada 2022

Podobne Wpisy

Related Posts