Xenoblade 2 – Official Artworks Alrest Record (Famitsu / Kadokawa, 2019)

Tagi

Tags

Kategorie

Categories

Xenoblade 2 – Official Artworks Alrest Record (Famitsu / Kadokawa, 2019) - Dane

Xenoblade 2 – Official Artworks Alrest Record (Famitsu / Kadokawa, 2019) - Details

Źródło

Source

Xenoblade 2

Wydawca

Publisher

Kadokawa
k

Tytuł Oryginalny

Original Title

オフィシャルアートワークス アルスト・レコード

Artysta

Artist

-

Data Wydania

Release Date

12.02.2019

MFC

MFC

797137

Xenoblade 2 – Official Artworks Alrest Record (Famitsu / Kadokawa, 2019)Komentarz

Xenoblade 2 to wciąż moja ulubiona gra wszech czasów. Recenzję oryginalnej japońskiej wersji kolekcjonerskiej możecie znaleźć tutaj. Tam też dokładniej opisuję i przybliżam fakty, jak bardzo wersja zachodnia różni się od oryginału – w każdym możliwym aspekcie. Mimo iż artbook dołączony do wersji kolekcjonerskiej jest naprawdę porządnie wykonany i sporo pokazuje, to nie mogłem przejść obojętnie obok publikacji będącej tematem tej recenzji. Liczy on 352 strony w formacie A4 w pełnym kolorze.

Taka ilość stron w tak dużym formacie sprawia, iż całość wydaje się bardzo masywna i przepełniona treścią. Oczywiście to nie tylko wrażenie, tak rzeczywiście jest. Tematyką ilustracji zawartych w środku są Xenoblade 2 oraz Xenoblade 2: Ougon no Kuni Iira (które wyszło w postaci dodatku oraz całkiem osobnej gry). Prace prezentowane w artbooku są przepełnione kolorami i detalami. Całość zapiera dech w piersiach przy oglądaniu – szczególnie, jeśli jesteśmy tak bardzo emocjonalnie związani z tym tytułem (jak ja).

Warto wspomnieć też, że oprócz wszelkiego rodzaju scenerii ze świata gry w artbooku znajdziemy obszerne opisy na temat niemal wszystkich postaci w grze. Przedstawione są pełne projekty postaci łącznie z prototypowymi wersjami (więc nie tylko głównych bohaterów jak Homura, Hikari, Nia, Kagutsuchi, Byakko, Tora, Shin, Yoshitsune, Metsu czy Hana). Na przykład postać Homury była rozważana z różnymi kolorami (i fryzurami) włosów oraz ubrań.

Ostatnią część poświęcono różnego rodzaju wskazówkom będącym pewnego rodzaju spisem rozmów realizowanych w ramach kizuna talk, streszczeniem fabuły, listami przedmiotów czy w końcu wymienieniem pełnego zespołu, który pracował przy tworzeniu tej arcygenialnej produkcji łącznie z oryginalnymi aktorami głosowymi.

Artbook ten jest pozycją obowiązkową dla każdego fana gry oraz – ze względu na swoją bogatą wartość artystyczną – może stanowić cenny element kolekcji każdego miłośnika japońskiego rysunku. Z całego serca polecam – tym bardziej że cena w stosunku do tego, co dostajemy, jest po prostu świetna.

Xenoblade 2 – Official Artworks Alrest Record (Famitsu / Kadokawa, 2019)Prezentacja

Przed przejściem do galerii, w której można będzie zobaczyć kilka zdjęć zawartości artbooka, wypada pokazać jak prezentuje się on z zewnątrz.

Tak prezentuje się w obwolucie:

Natomiast tak bez:

Xenoblade 2 Official Artworks Alst Record (Famitsu / Kadokawa, 2019) - recenzja artbooka - rascal.pl

Galeria

Ostatnia modyfikacja:
30 listopada 2022
Last modified:
30 listopada 2022

Podobne Wpisy

Related Posts