Search
Close this search box.

Kantoku – Yori Michi (Limited Edition)

Table of Contents
Spis Treści

Źródło

Source

Ange Vierge, Imouto sae Ireba Ii, Kami-sama no You na Kimi e, Märchen Mädchen, More Check!, One Room

Wydawca

Publisher

Kosaido Publishing

Tytuł

Title

よりみち カントクアートワークス

Artysta

Artist

Kantoku

Data Wydania

Release Date

29.03.2021

MFC

1141959

Kantoku – Yori Michi (Limited Edition, Kosaido Publishing) – Komentarz

Zakochałem się w designie Kantoku gdy tylko obejrzałem pierwszy sezon One Room. Przeglądając jego profil na pixiv zauważyłem, że wydawany jest artbook z jego twórczością. Bez zastanowienia go zamówiłem. Zdecydowałem się na edycję limitowaną, ponieważ różnica w cenie nie była duża. Co zyskałem w edycji limitowanej? Po pierwsze całość zamknięta była w dość grubym kartonowym boxie, z którego wysunąć można było zawartość. Po drugie, sam artbook ma twardą oprawę (obłożony obwolutą). Dodatkowo otrzymałem kilkunastostronicową książkę w formacie A4 ze szkicami wybranych rysunków znajdujących się w artbooku. Nie ma jednak różnic między ilością stron oraz ilustracji między edycją limitowaną a normalną, różnią się natomiast okładki (wybrano kompletnie inną ilustrację do edycji limitowanej). Miłym akcentem jest również zastosowanie błyszczącej farby w kolorze hologramowym na napisach (niestety nie sposób tego ująć na zdjęciu).

Jeśli chodzi o samą jakość druku – naprawdę nie mogę się niczego przyczepić. Papier jest gruby, a kolory świetnie odwzorowane. Artbook liczy 160 stron, natomiast książka ze szkicami 18 stron. Całość bezsprzecznie warta jest swej ceny. Osobiście złożyłem zamówienie na CDJapan. W momencie publikacji tego wpisu można jeszcze zamówić edycję limitowaną. Jeśli jednak nakład się wyczerpie równie dobrze można kupić edycję zwykłą.

Kantoku – Yori Michi (Limited Edition, Kosaido Publishing) – Prezentacja

Przed przejściem do galerii, w której można będzie zobaczyć kilka zdjęć zawartości artbooka, wypada pokazać jak prezentuje się on z zewnątrz. Pudełko, w którym umieszczono zawartość ma kolorowy nadruk pokrywający się z okładką wersji kolekcjonerskiej.

Kantoku - Yori Michi (Limited Edition) - recenzja artbooka - rascal.pl

Analogicznie wygląda tył pudełka.

W środku znajdują się dwie książki. Jedna z nich zawiera szkice wybranych ilustracji. O ile papier użyty do druku jest tak samo gruby jak artbook, to tutaj mamy już miękką oprawę.

Kantoku - Yori Michi (Limited Edition) - recenzja artbooka - rascal.pl

No i pora na wisienkę na torcie, czyli sam artbook. Tak prezentuje się w obwolucie:

Natomiast tak bez:

Kantoku - Yori Michi (Limited Edition) - recenzja artbooka - rascal.pl

Zdjęcia kilku stron zawartości obu książek zobaczyć można poniżej.

Kantoku – Yori Michi (Limited Edition, Kosaido Publishing) – Galeria

Książka ze szkicami:

Artbook

Facebook
X
Pinterest
Telegram
Email

Ostatnia modyfikacja

Last modified:

Tokunou Shoutarou – Next Game!! (Houbunsha, 2021)

Uwielbiam styl Tokunou Shoutarou odkąd tylko przeczytałem pierwszy rozdział New Game! Kilka miesięcy temu, przeglądając pixiv zauważyłem, iż 27 września zostaje wydany artbook zatytułowany Next Game! Bez zastanowienia złożyłem pre-order. Paczkę wysłano planowo, jednak czekałem na nią ponad półtora miesiąca.

Tomose Shunsaku – Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e – Art Book (Kadokawa, 2017)

Artbook przedstawia ilustracje Tomose Shunsaku, czyli artysty odpowiedzialnego za rysunki do light novel autorstwa Kinugasa Shogo, zatytułowanej Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e, opowiadające o losach grupy uczniów elitarnej, zamkniętej szkoły. Ilustracje tematycznie obejmują przede wszystkim postacie z tej powieści, natomiast w dalszej części jego oryginalne dzieła oraz postacie z innych tytułów.

Hiro – „Akebi-chan Made no Ashioto” (Shueisha, 2022)

Hiro to artysta, obok którego nie można przejść obojętnie. Jego rysunki mają w sobie coś hipnotyzującego i przykuwają wzrok nawet, gdy spoglądamy na nie doskonale je znając. Gdy pierwszy raz kilka lat temu zobaczyłem kilka kadrów z mangi Akebi-chan no Sailor Fuku od razu zakupiłem wszystkie cztery tomy, które były wtedy dostępne.

Mateusz Urbanowicz – Tokyo Storefronts (MdN Corporation, 2018)

Tokyo Storefronts to zbiór ilustracji autorstwa naszego rodaka - Mateusza Urbanowicza. Pewnie większości nie trzeba go przedstawiać, ale w skrócie napiszę tylko, iż wyjechał on do Japonii studiować sztukę rysunku. Owoce jego pracy w postaci teł można podziwiać między innymi w filmie Kimi no Na wa (a mieć taką rzecz w portfolio to naprawdę wyczyn dla gaijina).