Search
Close this search box.

Tokunou Shoutarou – Next Game!! (Houbunsha, 2021)

Table of Contents
Spis Treści

Źródło

Source

New Game!

Wydawca

Publisher

Houbunsha

Tytuł

Title

NEW GAME!画集 NEXT GAME!! (まんがタイムKRコミックス) | 得能正太郎

Artysta

Artist

Tokunou Shoutarou

Data Wydania

Release Date

27.09.2021

MFC

1254311

Tokunou Shoutarou – Next Game!! (Houbunsha, 2021) – Komentarz

Uwielbiam styl Tokunou Shoutarou odkąd tylko przeczytałem pierwszy rozdział New Game! Kilka miesięcy temu, przeglądając pixiv zauważyłem, iż 27 września zostaje wydany artbook zatytułowany Next Game! Bez zastanowienia złożyłem pre-order. Paczkę wysłano planowo (dzień przed premierą). Czekałem na nią ponad półtora miesiąca (dopiero wczoraj w drzwiach pojawił się listonosz wręczając mi ją) – nie pamiętam kiedy ostatni raz tak długo zajęła podróż przesyłce nadanej w Japonii.

Istnieje również edycja limitowana tego artbooka (dostępna na AmiAmi), jednak zauważyłem to niestety po tym jak złożyłem już zamówienie w CDJapan. Zawarta jest w niej dodatkowo figurka akrylowa rozmiaru A6 (co nie ukrywam – byłoby naprawdę miłym dodatkiem, gdyż zbieram również takie figurki). Sam artbook nie różni się niczym od wersji standardowej. Ma 170 stron, świetnej jakości papier kredowy jak i sam druk (ale to raczej standard).
Jeśli chodzi o zawartość – było dane zobaczyć mi dokładnie to, do czego zdążył już autor przyzwyczaić. Jest kolorowo, słodko a poziom szczegółów i jakość cieniowania robią wrażenie.
Całość podzielono na cztery tematyczne rozdziały a na samym końcu – standardowo – dość obszerny wywiad z twórcą. Fani jego stylu jak i samego New Game! będą z pewnością zachwyceni. Zakup uważam za bardzo udany.

Tokunou Shoutarou – Next Game!! (Houbunsha, 2021) – Prezentacja

Zanim pokażę kilkanaście zdjęć z zawartością artbooka, szybki rzut oka na okładkę zawiniętą w kolorową, wysokiej jakości obwolutę oraz dodatkowym obi w kolorze srebrnym.

Tak wygląda tył, płynnie przechodzący z frontu (całość tworzy jedną wielką ilustrację):

A tak artbook prezentuje się bez obwoluty:

Galeria

Facebook
X
Pinterest
Telegram
Email

Ostatnia modyfikacja

Last modified:

Yom – Kuro Tights (Fakku, 2021)

Kuro Tights to antologia pod przewodnictwem Yom o tematyce rajstop, a raczej dziewczyn w nie przywdzianych. Artbook zawiera dzieła różnych artystów, nie tylko te pomysłodawcy. Każda kolejna strona poświęcona jest innemu twórcy.

Xenoblade 2 – Official Artworks Alrest Record (Famitsu / Kadokawa, 2019)

Xenoblade 2 to wciąż moja ulubiona gra wszech czasów. Recenzję oryginalnej japońskiej wersji kolekcjonerskiej możecie znaleźć tutaj, tam też dokładniej opisuję, dlaczego i przybliżam fakt, jak bardzo wersja zachodnia różni się od oryginału - w każdym możliwym aspekcie. Mimo iż artbook dołączony do wersji kolekcjonerskiej jest naprawdę porządnie wykonany i sporo pokazuje, to nie mogłem przejść obojętnie obok publikacji będącej tematem tej recenzji.

Yabuki Kentarou – „Venus” To LOVEru Darkness (Shueisha, 2012)

Yabuki Kentarou - twórca, którego pewnie większości przedstawiać nie trzeba. Najbardziej znany z bijącej rekordy popularności mangi To LOVEru. Venus to kolejny zbiór jego ilustracji z kontynuacji tej serii, czyli To LOVEru Darkness.

Murata Range – Futurelog (Denpa, 2019)

Zakładam, że niewiele osób interesujących się japońską popkulturą nie kojarzy tego autora, lub choć jego niepowtarzalnego stylu. Jest to piękny artbook, w komplecie z obwolutą i przezroczystą ochronną folią - anglojęzyczne wersje japońskich artbooków czy mangi zwykle ich nie posiadają, więc tutaj plus dla wydawcy.