2Shares

Eden* Visual Novel Minori

W niedalekiej przyszłości, złowieszcza czerwona gwiazda pojawia się na niebie. Jej obecność owocuje wzrostem agresji u ludzi, co co z kolei daje początek wielu wojnom i aktom terroryzmu. Zjednoczony Rząd Światowy przedstawia plan ewakuacji całego społeczeństwa w kosmos. W tym celu zaczęto genetycznie modyfikować ludzi, których nazwano Felixami. Zaprojektowani zostali tak, by byli wiecznie młodzi, długowieczni i nad wyraz inteligentni. Owi nadludzie stali się ostatnią szansą na przetrwanie całej cywilizacji.

Sion, najpotężniejsza ze wszystkich Felixów, została zamknięta w ośrodku badawczym znajdującym się na odludnej wyspie na ponad sto lat. Jej jedynym celem życia jest uratowanie ludzkości. Ryou Haruna, żołnierz Zjednoczonego Rządu Światowego zostaje wysłany by jej pilnować. Te wydarzenia dały początek ostatniej historii miłosnej w dziejach Ziemi.

Eden* zostało stworzone przez studio Minori, które jest odpowiedzialne za produkcję takich powieści wizualnych jak Ef: A fairy tale of the two, czy Wind. Dzieło to cechuje się wspaniałą oprawą wizualną, niesamowitą ścieżką dźwiękową i naprawdę piękną historią.

Oprawa graficzna jest godna podziwu, oprócz cudownie narysowanych statycznych grafik, dostajemy także częściową animację postaci (w postaci mrugania powiek, czy ruchu ust podczas rozmów). Fakt ten bardzo uprzyjemnia czytanie i odbiór całości, ponieważ przez to czujemy się jakbyśmy oglądali serial.

Sountrack stworzony jest przez duet – Tenmon & Eiichiro Yanagi (Podobnie jak miało to miejsce w Ef). Otrzymujemy tym samym istne arcydzieło. Każdy utwór wyraźnie oddaje klimat danej sceny, dodatkowo wywołując niemałe emocje. Naprawdę nie wiem jak oni tego dokonują, ale ich produkcje wydają mi się najlepiej dopasowanymi ścieżkami dźwiękowymi wszech czasów. Z pewnością często będę wracał do tego soundtracku (podobnie jak ma to miejsce w przypadku Ef).

Ale czym by była sama dobra oprawa graficzna i ścieżka dźwiękowa, bez niesamowitej historii, którą autorzy chcą nam opowiedzieć. To – mimo doskonałości całej reszty – z pewnością jest najmocniejszy punkt tej produkcji. Z jednej strony otrzymujemy ciekawą namiastkę science fiction, z drugiej zaś strony sporą dawkę niewymuszonego dramatu, oraz przepięknie, nienachalnie, wręcz subtelnie opowiedzianego romansu, który pod koniec z pewnością zdecydowaną większość z was doprowadzi do głębokiego wzruszenia. Jest to historia z serii tych, które pamięta się do końca życia. Mnie osobiście do podobnego stanu doprowadził jedynie Clannad.

Podsumowując, z czystym sumieniem mogę dać temu tytułowi 10/10.

Ja osobiście tytuł zakupiłem na stronie MagaGamer (otrzymałem dodatkowo klucz do podstawowej wersji dostępnej na Steam). Jednak obecnie z racji letniej wyprzedaży na Steam, Eden* przeceniony jest o ponad połowę (około 9€, więc jest to naprawdę dobra cena tak wysokiej jakości produktu).

Poniżej kilka zrzutów:

Recenzja Visual Novel. Eden_000 Recenzja Visual Novel. Eden_001 Eden_002 Eden_003 Recenzja Visual Novel. Eden_004 Eden_005 Recenzja Visual Novel. Eden_006 Recenzja Visual Novel. Eden_007 Recenzja Visual Novel. Eden_008 Eden_009 Eden_010 Eden_011 Recenzja Visual Novel. Eden_012 Eden_013 Eden_014 Recenzja Visual Novel. Eden_015 Recenzja Visual Novel. Eden_016 Recenzja Visual Novel. Eden_017 Eden_018 Eden_019 Eden_020 Recenzja Visual Novel. Eden_021 Recenzja Visual Novel. Eden_022 Eden_023 Recenzja Visual Novel. Eden_024 Eden_025 Eden_026 Eden_027 Eden_028 Eden_029

 

2Shares