Instalacja sterowników BootCamp x64 na nieobsługiwanym urządzeniu

Tagi

Tags

Kategorie

Categories

apple_logo_white_gray

Po zainstalowaniu Windows 7 na MacBooku Pro za pomocą narzędzia BootCamp, okazało się, że  nie da się zainstalować sterowników od Apple standardową metodą dwukliku na instalatorze. Na szczęście problem ten da się bardzo łatwo rozwiązać.

BootCamp_1

Komunikat wyświetlający się po próbie włączenia instalatora jest następujący:

Niestety nie wiem co kierowało pracownikami Apple, że wprowadzili takie utrudnienia.  Głupotą było by instalowanie wersji 32 bitowej, na urządzeniu z 4GB pamięci RAM. Problem ten w zasadzie nie jest problemem, wszystko co należy zrobić, to włączenie instalatora z poziomu konsoli systemu Windows z uprawnieniami administratora.

Aby to zrobić otwieramy menu start i w wyszukiwarce wpisujemy cmd. Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy (ale zaraz… przecież bez sterowników, nie mamy dostępu do prawokliku… w tym przypadku należy podłączyć zewnętrzną mysz, ponieważ na klawiaturze brakuje także klawisza menu). Po kliknięciu prawym klawiszem myszy na opcję Uruchom jako administrator, pojawi się okno UAC, należy zezwolić na dostęp.

BootCamp_2

Gdy naszym oczom ukaże się okno konsoli, w eksploratorze Windows przechodzimy do głównego folderu ze sterownikami BootCamp, a następnie do Drivers\Apple. Następnie klikamy na pasek adresu i kopiujemy całą ścieżkę.

W moim przypadku jest to:
F:\BootCamp\Drivers\Apple

Wklejamy to do konsoli, na końcu dopisując nazwę pliku instalatora, czyli Bootcamp.msi (jak na zrzucie poniżej)

BootCamp_3

Zatwierdzamy enterem. Instalator startuje i możemy już spokojnie zainstalować cały pakiet sterowników.

BootCamp_4

(taka notka do zrzutu poniżej, z racji tego, że mam już te sterowniki zainstalowane, pojawiła się opcja Napraw, w przypadku, gdy ktoś nie ma zainstalowanego tego pakietu, instalacja będzie przebiegać w standardowy sposób).

Ostatnia modyfikacja:
26 listopada 2022

Last modified:
26 listopada 2022

Podobne Wpisy

Related Posts