Misaka Mikoto – B-style 1/4 – To Aru Kagaku no Railgun T (FREEing, 2022)

Tagi

Tags

Kategorie

Categories

Misaka Mikoto – B-style 1/4 – To Aru Kagaku no Railgun T (FREEing, 2022) - Dane

Misaka Mikoto – B-style 1/4 – To Aru Kagaku no Railgun T (FREEing, 2022) - Details

Źródło

Source

Misaka Mikoto (To Aru Kagaku no Railgun)

Producent

Manufacturer

FREEing

Typ

Type

Normalny

Wymiary

Size

1/4 – 450mm

Data Premiery

Release Date

05.09.2022

MFC

MFC

1401383

Misaka Mikoto – B-style 1/4 – To Aru Kagaku no Railgun (FREEing 2022) – Komentarz

Wstęp

Figurkę zamawiałem w preorderze na japońskim Amazonie. Kilka dni temu kurier DHL zjawił się pod moimi drzwiami z przesyłką. Powitałem więc kolejną figurkę z serii B-Style / Bunny w skali 1/4 firmy FREEing w mojej kolekcji. Podobnie jak w przypadku recenzowanej wcześniej (tutaj można przeczytać tę recenzję) w tym roku Shokuhou Misaki (również z To Aru Kagaku no Railgun T) – jej rozmiar zrobił na mnie wrażenie. Może nie było takiego zaskoczenia jak w przypadku Misaki, jednak wciąż był efekt wow.

Jakość wykonania

Jakość wykonania nie różni się ona kompletnie od innych figurek FREEing z serii B-Style w skali 1/4. Każda z nich robi ogromne wrażenie, gdy się na nie spogląda. Misaka Mikoto wykonana jest z dbałością o szczegóły, nie posiada żadnych zadrapań czy innych artefaktów niedbałości w procesie produkcji. Nie ma też na niej ani ziarenka kurzu. Rzeźba ciała i twarzy prezentuje się świetnie. Jakość malowania stoi na przyzwoitym poziomie, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę jej rozmiar. Włosy mogły być lepiej ocieniowane, ale tutaj czepiam się już szczegółów. 

Inne uwagi oraz podsumowanie

Pudełko było już dość wysokie (prawie 50 cm). W tym przypadku ponownie – wysokość ta powoduje, iż nawet bez króliczych uszu (można je wyciągnąć) nie wejdzie na żadną półkę do najpopularniejszej witrynki wśród kolekcjonerów – Detolfa z Ikei. Problem rozwiązałem, kupując płyty plexi na wymiar, które następnie skleiłem z pomocą pistoletu z hotglue. Wyszło znośnie, ale dzięki temu obie figurki nie będą łapać już kurzu. Mimo wszystko zainteresowanych zakupem ostrzegam, żeby zmierzyli przed zamówieniem swoje półki (lub inne miejsca, gdzie ustawiacie swoje figurki). Fanom postaci, serii To Aru Kagaku no Railgun lub po prostu miłośnikom króliczków z czystym sercem ponownie polecam. Przed galerią, gdzie figurkę starałem się zaprezentować dokładnie z każdej możliwej strony i perspektywy wrzucam zdjęcie Mikoto i Misaki obok siebie.

Misaka Mikoto - 1/4 - B-style - To Aru Kagaku no Railgun T (FREEing, 2022)
Misaka Mikoto & Shokuhou Misaki – B-Style, FREEing, 2022 (To Aru Kagaku no Railgun T)

Misaka Mikoto – B-style 1/4 – To Aru Kagaku no Railgun (FREEing 2022) – Galeria

Pudełko

Figurka

Ostatnia modyfikacja:
30 listopada 2022
Last modified:
30 listopada 2022

Podobne Wpisy

Related Posts