Kategoria: Anime & Manga, Japonia | Tagi: , , , ,

Spice and Wolf / 狼と香辛料 (2007) | Manga | Tom 1 | Studio JG


Data publikacji: 30 lipca 2015     Autor:

Spice and Wolf - recenzja mangi mangaRaczej nie często zdarza mi się opisywać mangi, robię to w zasadzie tylko gdy coś wywrze nie mnie naprawdę dobre wrażenie, w tym wypadku – jak nie trudno się domyślić – tak też jest. Nie będę pisał tutaj, co mnie zmotywowało do przeczytania Spice and Wolf, ponieważ (jak widać na zdjęciu głównym tego wpisu) tomik ten dostałem w formie gratisu (od sklepu Yatta). Co prawda, słyszałem wiele pozytywnych opinii na temat tego tytułu, jednak nigdy nie zastanawiałem się nawet nad zakupem.

Manga Spice and Wolf opowiada o młodym wędrownym kupcu Lawrence Krafcie, który podróżuje powozem z wioski do wioski handlując swoimi towarami. Jego monotonne życie ulega jednak nagłej zmianie, gdy pewnej nocy w swoim powozie znajduje piękną nagą dziewczynę z… wilczym ogonem i uszami.

Zazwyczaj nie interesują mnie historie, które mają miejsce w dalszej przeszłości (średniowiecze w tym przypadku), jednak po przeczytaniu pierwszych kilku stron, wiedziałem już, że Spice and Wolf wciągnie mnie niemiłosiernie. Komiks ten jest przepięknie narysowany – zarówno postacie jak i tła. Objętość (ilość stron) to raczej standard jeśli chodzi o mangi, jednak duża zawartość tekstu w dymkach znacznie wykracza ponad średnią (co sprawia, że czyta się dłużej – oczywiście na plus).

Sama fabuła wydaje się być naprawdę ciekawa, już w połowie pierwszego tomu Lawrence oraz jego śliczna towarzyszka Horo odkrywają pewien przekręt dotyczący zawartości srebra w monetach stosowanych na tamtejszym obszarze. Po drodze do rozwiązania tej zagadki, autor doskonale stara się ukazać pracę kupca oraz sztuczki, które pozwalały na większe zarobki. Dodatkowo dochodzi wątek fantasy z wilczą dziewczyną, która dzięki swoim zwierzęcym instynktom potrafi między innymi odróżnić prawdę od kłamstwa (co tak naprawdę jest siłą napędową tego tytułu).

Serdecznie dziękuję za ten gratis ekipie sklepu Yatta, z pewnością w kolejnym zamówieniu znajdą się kolejne tomy tej mangi. Tymczasem z mojej strony powiem tylko tyle – kto jeszcze tego tytułu nie zna, lub waha się nad zakupem – polecam z całego serca.

Spice and Wolf - recenzja mangi mangaSpice and Wolf - recenzja mangi mangaSpice and Wolf - recenzja mangi mangaSpice and Wolf - recenzja mangi mangaSpice and Wolf - recenzja mangi manga